Ładowarki wielofunkcyjne czy warto?

Praktycznie w każdym domu jest parę sprzętów, które potrzebują systematycznego ładowania. Starczy wymienić choćby smartfony, tablety, smartwatche, laptopy albo nawet kontrolery do gier. Do każdego z nich otrzymujemy odpowiednią ładowarkę, przez co ilość kabli zalegających w szufladach może spowodować ból głowy. A gdyby tak zakupić jedną ładowarkę wielofunkcyjną, która da możliwość ładowania paru urządzeń równocześnie?

Z roku na rok wzrasta ilość sprzętów elektronicznych, które posiadamy w swoich domach. Sporo z nich wyposażono we wbudowane akumulatory, przez co potrzebują ładowania. W jaki sposób uzupełniać energię w nich wszystkich równocześnie, nie zabierając większości gniazdek elektrycznych w domu?

Ładowarki wielofunkcyjne – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie będzie zależała głównie od tego, jak wiele sprzętów musimy systematycznie ładować. Właściciele jednego smartfona oraz tabletu raczej nie będą mieli powodów do skarg. Ładowanie obu urządzeń zajmie praktycznie dwa gniazdka elektryczne, więc nie będzie to specjalnie męczące. Ale co w sytuacji, kiedy posiadamy np. smartfona, smartwatcha i tablet, a dodatkowo nie jesteśmy jedyną osobą w gospodarstwie domowym?

Wtedy może się okazać, że brakuje gniazdek do podpięcia tak wielu ładowarek, kiedy wszystkie sprzęty wyładują się w jednym czasie, co dość często ma miejsce wieczorami, po całym dniu użytkowania. Właśnie w takich momentach, naprawdę konieczna może okazać się ładowarka wielofunkcyjna, która zajmie jedynie jedno gniazdko elektryczne, a pozwoli na naładowanie paru urządzeń równocześnie. To niesamowicie wygodne, a do tego łatwe i tanie rozwiązanie.

Jednak to nie jedyna sytuacja, w której docenimy posiadanie multiładowarki. Sprawdzą się one także podczas notorycznych podróży, bo wówczas nie będziemy musieli zabierać ze sobą aż tak wielu ładowarek. Wystarczy jedna, wielofunkcyjna. Dzięki temu też zaoszczędzimy wiele miejsca w naszym bagażu.

Dzięki nim, nie tylko będziemy mogli ładować równocześnie, ale też będzie to możliwe na różnych rodzajach sprzętów. Większość modeli posiada kilka złączy USB, do których mamy szansę podpiąć swoje przewody, dołączone w zestawie z danym urządzeniem. Ale w ofercie jest też kilka multiładowarek, które posiadają wmontowane wtyczki o różnych rodzajach. To pozwoli nam zaoszczędzić i na ładowarce, i na kablach.

Ładowarki wielofunkcyjne czy warto?

Ładowarki wielofunkcyjne – polecane modele

W sklepach znajdziemy sporo interesujących modeli ładowarek wielofunkcyjnych. Najistotniejsze będzie to, żeby urządzenie spełniło nasze oczekiwania, przez to trzeba zobaczyć, czy konkretny model obsługuje technologię szybkiego ładowania, jeśli taką posiadamy w swoim telefonie. To pomoże zaoszczędzić wiele czasu albo prędko doładować smartfona do koniecznego poziomu. Interesująco przedstawia się np. model Forever Multi Charger, który możemy nabyć w paru wersjach. Najprostszy model posiada cztery złącza USB, a bardziej rozbudowane mają nawet po sześć portów. Trzeba także zwracać uwagę na ładowarkę firmy Samsung – Kabel Multi Charging – dzięki której realne będzie ładowanie trzech sprzętów równocześnie. W każdym z tych przypadków kwoty nie przekraczają 100 zł, więc nie będzie to duży wydatek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here