Pierwsza pomoc w awariach wyświetlaczy iPhone’ach

Awarie wyświetlaczy to poważna sprawa. W wielu przypadkach nie tylko znacząco utrudniają użytkowanie danego iPhone’a, ale nawet uniemożliwiają wykonywanie na nim najprostszych czynności. Ponieważ awaria wyświetlacza może nastąpić w różnych momentach i pod wpływem różnych czynników, nie zawsze jesteśmy w stanie jej zapobiec. Poniżej podpowiadamy – jak należy postępować w sytuacji wystąpienia awarii w wyświetlaczu iPhone’a oraz gdzie szukać pomocy w profesjonalnej naprawie.

Wyświetlacze w iPhone’ach – potencjalne uszkodzenia i awarie

Wyświetlacze należą do grupy elementów najczęściej i najłatwiej ulegającym różnego typu usterkom. Wynika to oczywiście z prostego faktu – wyświetlacze są duże (ich rozmiar pokrywa się z rozmiarem iPhone’a) i sięgają wszystkich krawędzi telefonu. Jeśli Twój telefon upadnie na podłogę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w wyniku zderzenia dojdzie do pęknięcia ekranu.

Najlepszym sposobem jest oczywiście zabezpieczenie się na takie sytuacje i dokupienie specjalnej osłony na iPhone’a. Wśród dostępnych znajdziesz między innymi elastyczne pokrowce, które po nałożeniu na telefon, uniemożliwiają pęknięcie ekranu. Nawet w sytuacji wyjątkowo silnego i intensywnego uderzenia o twarde lub tępe podłoże, ekran iPhone’a pozostanie nietknięty.

Warto przy tym podkreślić, że wyświetlacz jest też elementem niezwykle wartościowym. Koszt jego naprawy może sięgać wyjątkowo wysokich kwot, które przekroczą wartość nowego telefonu. Dlatego należy unikać jego awarii jak ognia, a w momencie ich wystąpienia – upewnić się, czy naprawa jest możliwa i opłacalna.

ABS awarii wyświetlaczy – czyli jak zdiagnozować wystąpienie awarii

Awarie wyświetlaczy są dość łatwe do zauważenia. Wszelkiego typu deformacje pojawiające się na powierzchni iPhone’ów – pęknięcia, linie łamane (tzw. pajączki), plamy barw lub ciemne plamy, paski lub desenie – mogą świadczyć o uszkodzeniach mechanicznych, które uniemożliwiają sprawne działanie ekranu.

Typowy ekran składa się aż z 3 warstw. Zewnętrzną tworzy szybka, środkową ekran dotykowy, a pod nim znajduje się wyświetlacz właściwy. Ekran dotykowy oraz wyświetlacz są często połączone w jedno. W rezultacie, gdy dochodzi do awarii ekranu, dotyka ona najczęściej obu tych warstw. Dlatego też wymiana ekranu na nowy może być kosztowna i w wielu sytuacjach jest po prostu nieopłacalna.

Niekiedy jednak naprawa wyświetlacza jak i panelu dotykowego jest nie tylko możliwa, ale również opłacalna. Najłatwiejsze w naprawie są oczywiście warstwy zewnętrzne – czyli same szybki. Ich pęknięcie nie stanowi żadnego poważnego problemu, a naprawa nie jest droga.

Wszystkim osobom pragnącym dokonać szczegółowej diagnozy usterek wyświetlaczy w swoich iPhone’ach polecamy kontakt z GSMOK, pod linkiem: https://gsmok.pl/wyswietlacze-iphone-apple-iphone-7-m2093-c095. GSMOK specjalizuje się w elementach konstrukcyjnych smartfonów, w tym również w wyświetlaczach iPhone’ów oraz ich specjalistycznych podzespołach. Oferowane produkty pozwalają naprawić niemal każdy typ wyświetlacza w telefonie, a ich cena jest atrakcyjna dla odbiorców detalicznych jak i hurtowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here