Kino na ścianie krok po kroku czyli jak wybrać uchwyty do telewizora?

Nie da się ukryć, że obecnie w większości domów telewizor jest niezbędnym elementem wyposażenia wnętrza. Wzbogacony o dobrej jakości sprzęt audio z powodzeniem może spełniać funkcję domowego kina. Jednym z dylematów, które pojawiają się na drodze do jego uzyskania jest jednak sposób zamontowania odbiornika. Na półce, czy na ścianie? Płasko czy umożliwiające obrót? Zastanówmy się więc w jaki sposób kupić odpowiednie uchwyty do telewizora by odpowiadał on naszym potrzebom.

Telewizor na ścianie – za i przeciw

Jeszcze kilkanaście lat temu najczęściej telewizory stawiano na półce lub komodzie, która dodatkowo spełniała funkcję mebla w salonie. Rozwiązanie to nadal ma swoich zwolenników ze względu na dodatkowe miejsce do przechowywania przedmiotów, szybki i łatwy montaż oraz łatwość zmiany miejsca. Przymocowanie odbiornika na uchwytach do telewizora ma jednak szereg zalet. Pozwala zaoszczędzić dzięki braku konieczności zakupu osobnego mebla, pozwala zaoszczędzić przestrzeń, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, zapewnia nowoczesny wystrój, a ponadto jest o wiele bezpieczniejszą opcją jeżeli posiada się małe dzieci. I choć wybór uchwytów do telewizora ma swoje minusy – trudniejszy montaż czy utrudnioną zmianę wystroju, to jest to obecnie najchętniej wybierany sposób instalowania odbiornika w pokoju.

Czym się kierować przy wyborze uchwytów do telewizora?

Przymierzając się do zakupu uchwytów do telewizora warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszy z nich to waga telewizora, będąca jednym z najistotniejszych czynników, które powinny mieć wpływ na ostateczny wybór. W każdej instrukcji do danego modelu producent określa maksymalną wagę, jaką jest w stanie wytrzymać produkt, tak więc waga telewizora naturalnie musi być mniejsza. Kolejnym wyznacznikiem jest krańcowa granica wielkości ekranu podawana w calach. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji kąta nachylenia u danych uchwytów do telewizora, gdyż nie wszystkie posiadają tę opcję. Co więcej? Odległość odstępu od ściany, oraz możliwość obrotu.

Jakie są rodzaje uchwytów do telewizora

Producenci sprzętu proponują swoim klientom uchwyty do telewizora różnego typu, które odpowiadać będą indywidualnym potrzebom kupujących. Jednym z podstawowych rodzajów są uchwyty płaskie, wśród których wiele modeli jest na tyle wąskich by umożliwić montaż zaledwie kilka milimetrów od ściany. Pozwala to uzyskać niezwykle modernistyczny design w pomieszczeniu oraz znacząco zwiększyć powierzchnię nawet niewielkich pokojów.  Z kolei obrotowe uchwyty do telewizora pozwalają na swobodną regulację jego położenia nawet we wszystkich kierunkach. Jest to najbardziej zaawansowana technologia w tym aspekcie, która umożliwia idealne dostosowanie ulokowanie ekranu dla największego komfortu oglądania.

Co warto wiedzieć przed zakupem?

Opierając się na powyższych wskazówkach decyzja o wyborze odpowiednich uchwytów do telewizora nie powinna sprawić specjalnych trudności. Dodatkowe elementy, na które również warto zwrócić uwagę to oczywiście, jak w przypadku każdego sprzętu, jakość wykonania i rodzaj materiału, dodatkowe elementy wyposażenia w zestawie czy kompatybilność z telewizorami o zakrzywionych ekranach. Osoby używające monitorów :LCD mogą być także zainteresowane funkcją Pivot, która nie tylko pozwala ustawić ekran pionowo, ale nawet obrócić go o 360 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here