Lokalizator dziecka

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z zagrożeń, z jakimi styka jego pociecha. Niezależnie od wieku dziecka jego bezpieczeństwo jest najważniejszym priorytetem opiekunów. Teraz możliwe jest wykorzystanie nowoczesnych technologii, czyli urządzeń wyposażonych w lokalizator GPS, by czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych w każdej sytuacji. 

Wyposażenie pociechy w lokalizator nie jest przejawem braku zaufania czy nadmiernej potrzeby kontroli. Odpowiedzialny rodzic może posłużyć się tym narzędziem w sytuacjach zagrożenia, aby bez problemu zlokalizować dziecko, które się zgubiło lub znajduje się w niebezpieczeństwie. Przyjrzyjmy się temu, jakie urządzenia tego typu dostępne są obecnie na rynku.

Lokalizator GPS – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Lokalizacja dziecka przy użyciu technologii GPS polega na wykorzystaniu wbudowanego w urządzenie modułu, który namierza dokładną lokalizację na podstawie informacji przesyłanych z satelity. Dostępne na rynku lokalizatory mogą przyjmować różne formy. Dzięki temu łatwo jest dopasować urządzenie do konkretnych potrzeb, ale też przekonać dziecko do jego używania. 

Jedną z możliwości jest wybór małego, niepozornego lokalizatora, który bez przeszkód umieścić będzie można w przedmiotach codziennego użytku, jak na przykład ulubiona zabawka, tornister czy kurtka. 

Modele lokalizatorów różnią się dostępnymi funkcjami, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Niektóre z nich pozwalają na podgląd lokalizacji “na żywo” czy wyposażone są w przycisk SOS, niezwykle użyteczny w sytuacjach niebezpieczeństwa, zaś inne gwarantują wodoodporność.

Systemy lokalizacyjne

Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę, na jakim systemie lokalizującym oparte jest działanie lokalizatora. 

Działanie najpopularniejszego systemu GPS jest zależne od pogody, a ściślej – przejrzystości nieba. W przypadku dużego zachmurzenia sygnał z satelity może być zbyt słaby, by uzyskać informację o położeniu dziecka. 

Dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzenia z dwoma systemami lokalizacyjnymi, na przykład GPS i GLONASS – konkurencyjnym rosyjskim systemem, który używany będzie w sytuacji, gdy nie będzie można uzyskać informacji z GPS.

Zegarek z wbudowanym lokalizatorem GPS

Zegarek z wbudowanym urządzeniem lokalizującym to świetny wybór dla najmłodszych. Elektroniczny gadżet dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu staje się atrakcyjny dla dzieci. To sprawia, że rodzic ma stały podgląd na lokalizację dziecka. 

Zegarki zawierają dodatkowe funkcje podnoszące bezpieczeństwo pociechy. Większość modeli wyposażona jest w widoczny i łatwo dostępny przycisk SOS. Poza tym zegarki mają funkcję telefonu i pozwalają na łatwe połączenie z zapisanymi w pamięci kontaktami. Przydatna okazuje się również opcja podsłuchu otoczenia, która pozwala na kontrolę w sytuacji, gdy rodzic podejrzewa, że coś złego może dziać się z jego dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here