Jak wybrać monitor poleasingowy

Wybierając monitor poleasingowy, zawsze trzeba mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze, należy pamiętać o tym, że monitor przeznaczony wyłącznie do pracy będzie się różnił od tego, stworzonego specjalnie do gier – niezwykle istotnym jest więc, dokładne określenie przeznaczenia naszego monitora.

Jak wybrać najlepszy monitor poleasingowy?

Monitory poleasingowe to świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą co nieco zaoszczędzić, kupując przy tym sprzęt najwyższej jakości. Przy zakupie, oprócz wspomnianego wcześniej przeznaczenia monitora, należy przyjrzeć się także jego matrycy, przekątnej ekranu, proporcjom oraz rozdzielczości.

Jeżeli chodzi o matrycę, wyróżniamy jej dwa główne rodzaje: matryce LED oraz CCFL. Matryce LED cechuje bardzo realistyczne odwzorowanie kolorów. Dodatkowo, technologia LED zastosowana w monitorach tego typu, sprawia że są one niezwykle energooszczędne.
Monitory z matrycą CCFL zużywają nieco większe ilości energii, poza tym zdecydowania gorzej odwzorowują kolory. Faktem jest, że są o wiele tańsze niż monitory z matrycą LED, jednak nie oznacza to, że zawsze będą najlepszym wyborem.

Wybór monitorów poleasingowych – przekątna i proporcje ekranu

Równie istotną kwestię, stanowią przekątna i proporcje naszego monitora. Jeżeli potrzebujemy monitora biurowego, z pewnością wystarczy nam sprzęt o przekątnej od 17 do 20 cali. Gracze jednak, powinni wybrać już nieco większy monitor – idealnym rozwiązaniem dla wszystkich maniaków gier będzie monitor o wielkości od 21 do 24 cali.

Proporcje ekranu najczęściej wybierane przez kupujących to 16:9 i nieco rzadziej 16:10. Monitor panoramiczny sprawdzi się przy oglądaniu filmów czy graniu w gry. Jeżeli monitor ma nam przede wszystkim służyć do pracy, możemy zdecydować się na opcję 4:3 lub 5:4.

Ponadto, wybierając monitor należy zwrócić uwagę także na jego rozdzielczość. Obecnie, najchętniej wybieraną opcją jest 1920×1080 – czyli tak zwane monitory Full HD.

Czy warto kupić monitor poleasingowy?

Zakup monitora poleasingowego to tak naprawdę bardzo dobry pomysł. Kupując używany sprzęt, można nie tylko zaoszczędzić – monitory poleasingowe pochodzą zazwyczaj od dużych, międzynarodowych firm, co gwarantuje także wysoką jakość produktu.

Monitory poleasingowe to sprzęt wysokiej jakości, który zazwyczaj był użytkowany przez stosunkowo krótki czas. Firmy wymieniają swój sprzęt co 2 – 3 lata, co gwarantuje, że jeszcze przez długi czas będziemy mogli się cieszyć sprawnie działającym produktem.

Ponadto, monitory poleasingowe, zanim ponownie trafią do obiegu, są drobiazgowo sprawdzane i serwisowane – do sprzedaży trafiają wyłącznie w stu procentach sprawne monitory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here