Popularne serwisy i aplikacje online muszą działać bezproblemowe, aby nie stracić użytkowników i zagwarantować najwyższą jakość usług. Do tego często potrzebny jest dobry i niezawodny serwer. Warto wtedy zdecydować się na serwer dedykowany.

Serwery dedykowane mają w swojej ofercie wszyscy renomowani dostawcy usług hostingowych (np. firma Domeny.pl). Często można także wybierać między różnymi konfiguracjami i parametrami takich serwerów. Czym tak naprawdę są takie urządzenia i kiedy warto je wybrać? Na to pytanie odpowiedzą Ci specjaliści z domeny.pl. Zacznijmy od początku.

Serwer dedykowany – charakterystyka

Jeśli chcielibyśmy do czegoś porównać serwer dedykowany, najlepiej można byłoby go opisać jako komputer, który został podpięty do internetu i nigdy nie zostaje od niego odłączony. W rzeczywistości jednak taki serwer wcale nie wygląda jak typowy komputer stacjonarny, który mamy w domu. Serwer dedykowany przeważnie jest urządzeniem przechowywanym w serwerowni, a do tego umieszczony jest w ogromnej szafie rackowej. Takich szaf jest bardzo wiele w serwerowni. Korzystając z usług dostawcy, wykupujemy dostęp właśnie do takiego urządzenia w szafie i do wszystkich jego zasobów. Możemy korzystać z całej powierzchni dyskowej, cała moc procesora pozostaje do naszej dyspozycji. Możemy dowolnie zarządzać zasobami serwera dedykowanego oraz dobrać maszynę dokładnie o takich parametrach, jakie potrzebujemy.

Kiedy wybrać serwer dedykowany?

Najkrótszą odpowiedzią na tak postawione pytanie mogłoby być stwierdzenie, że serwer dedykowany warto wybrać, gdy nasz biznes internetowy rozwija się bardzo dynamiczne. Wtedy zwykle mniejszą uwagę zaczynamy przywiązywać do kosztów i do każdego wydatku, a coraz ważniejsza staje się niezawodność działania serwisu www lub aplikacji sieciowej. Często taki punkt zwrotny łatwo zauważyć. Jeśli lawinowo rośnie liczba użytkowników serwisu internetowego, a ten coraz bardziej się rozrasta lub coraz więcej klientów korzysta z naszej aplikacji online, zaczynają się problemy z płynnym działaniem naszych usług. Wtedy nie tylko hosting współdzielony, ale również serwer VPS może okazać się niewystarczający. Serwer dedykowany zapewnia wysoką wydajność i gwarantuje bezproblemowe działanie nawet największego portalu. Do tego otrzymujemy pełną kontrolę nad wszystkimi procesami, możemy instalować własne oprogramowanie i aplikacje.

Rozrastający się biznes w sieci potrzebuje coraz więcej zasobów i coraz większej niezawodności, aby można było świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się przeważnie dobrej jakości serwer dedykowany. Dzięki jego niezawodności budujemy także biznesowe zaufanie online, a bez niego trudno odnieść sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here