Czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją, w której dzwoni do kogoś obcy numer, a ta osoba mimo, że nie wie kto znajduje się po drugiej stronie słuchawki potrafi stwierdzić z jakieś sieci pochodzi ten numer? Ciekawe, prawda? A tak naprawdę nie jest to nic nadzwyczajnego. Bowiem, aby odróżnić od siebie numery telefoniczne pochodzące od różnych operatorów zdecydowano się w pewien sposób je oznaczyć. Przyjęto metodę, zgodnie z którą na początku każdego z numerów kontaktowych dopisane są dwie lub trzy liczby charakterystyczne i typowe dla konkretnego operatora.

Sprawdź w jakiej sieci jest konkretny numer!

Prefiks bardzo często nazywany jest również numerem operatora. W pewnym stopniu jest to dobre rozumienie, bowiem ten numer wskazuje właśnie na operatora telefonicznego, z którym powiązany jest dany numer. Każda sieć telefoniczna ma przydzielony tylko i wyłącznie dla siebie, wyjątkowy i charakterystyczny numer prefiks. Ten liczbowy symbol umieszczony jest na początku każdego numeru, można stwierdzić, że poprzedza on numer. Jeśli zna się prefiksy należące do poszczególnych operatorów bez przeszkód można odgadnąć z jaką siecią powiązany jest konkretny numer oraz abonent, który właśnie nim się posługuje. Jednak, chyba nie ma na świecie osoby, która znałaby na pamięć wszystkie prefiksy i rozpoznawała je bez żadnej pomocy. Dlatego bardzo często ludzie korzystają ze specjalnie przygotowanych zestawień, które pozwalają zweryfikować o jakiego operatora chodzi w danym przypadku. Takich zestawień można znaleźć obecnie bardzo wiele w Internecie. Warto z nich korzystać i rozpoznawać poszczególne sieci komórkowe.

Poznaj prefiksy wszystkich sieci komórkowych.

Jedną z funkcjonujących w Internecie stron internetowych, które pozwalają podpowiedzieć jakie prefiksy mają konkretni operatorzy jest strona https://infonumer.pl/prefiksy-komorkowe . Żeby dowiedzieć się za jej przyczyną w jakiej sieci jest dany numer wystarczy mieć połączenie z Internetem oraz jakieś mobilne urządzenie. Wtedy trzeba wejść na tę stronę i odszukać zakładkę o nazwie sieci komórkowe. Dzięki temu można tam sprawdzić, jakie funkcjonują obecnie sieci komórkowe w naszym kraju. Pozwoli to jednocześnie wybrać operatora, który najbardziej będzie dla nas odpowiedni. Na tej właśnie stronie znajduje się również opcja dodawania komentarza na temat danego operatora. Pozwoli to stwierdzić jakie opinie o poszczególnych dostawach usług telekomunikacyjnych mają inni ich użytkownicy. Może okazać się to bardzo cenną wskazówką. Równie ważne jest samo nabycie umiejętności odróżniania od siebie prefiksów pochodzących od różnych operatorów. Dzięki temu patrząc na numer i widząc na jego początku cyfry na przykład 530 lub 531 będzie wiadomo, że dzwoni abonent, który korzysta z sieci Play.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here