Jak zadbać o bezpieczeństwo i wygląd smartfona?
Zdjęcie: funnycase.pl

Większość użytkowników telefonów przywiązuje olbrzymią wagę do kwestii bezpieczeństwa i estetyki posiadanych urządzeń. Nie ma w tym nic dziwnego, smartfony nie są tanie, nawet zakup aparatu ze średniej półki cenowej stanowi niemały wydatek, a koszt topowych modeli potrafi kilkukrotnie przekroczyć wartość średniej pensji. Poza tym wszyscy przecież lubimy ładne rzeczy.

Komfort kosztem bezpieczeństwa?

Czasy pancernie wykonanych obudów odeszły w przeszłość. Obecnie króluje szkło i aluminium lub finezyjne stopy metali. Zazwyczaj przednią część telefonu w całości pokrywa szkło otoczone jak najcieńszymi ramkami. Wrażenie lekkości to trend, który od dawna panuje zarówno wśród projektantów, jak i użytkowników. Wielkość ekranu to jedno z podstawowych kryteriów branych pod uwagę podczas decyzji o zakupie. Jest to zupełnie zrozumiałe – przecież od dawna smartfony pełnią funkcje kieszonkowych centrów rozrywki, a możliwość odbycia rozmowy telefonicznej staje się jedynie dodatkiem.

Pogoń za dodatkowymi celami przekątnej to jednak nie tylko wygoda i komfort podczas oglądania filmów. Konsekwencją tej linii rozwoju jest podatność ekranów na uszkodzenia. Wprawdzie producenci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej wytrzymałych szkieł, ale nadal upadek z nawet niewielkiej wysokości może zakończyć się siateczką pęknięć, a niekiedy wręcz całkowitym zniszczeniem, wyłączającym urządzenie z eksploatacji. Integracja szklanej powierzchni ekranu z podzespołami elektronicznymi najczęściej wyklucza prostą naprawę i wiąże się z kosztowną wymianą całego elementu.

Sposoby nie tylko na zabezpieczenie

Zabezpieczeniem przed przykrymi konsekwencjami nieuwagi może być folia lub szkło hartowane naklejane na ekran. Ich aplikacja jest prosta, należy jednak pamiętać o dobraniu produktu do konkretnego modelu aparatu. Znaczenie ma nie tylko wielkość, ale też rozmieszczenie kamery i mikrofonów. Dodatkową korzyść stanowi fakt, że po odklejeniu zabezpieczenia nie pozostaje po nim żaden ślad, a ekran wygląda jak nowy, co z kolei korzystnie wpływa na cenę, jaką możemy uzyskać przy ewentualnej odsprzedaży używanego sprzętu.

Dobrym pomysłem jest również zakup etui. Takie wzmocnienie telefonu skutecznie zadba o kondycję i estetykę powierzchni boków i pleców telefonu. Zyskujemy także możliwość personalizacji wyglądu. Jest to wyjątkowo proste. Możesz skorzystać z internetowego kreatora, który oferuje na swojej stronie internetowej FunnyCase – zaprojektuj etui, zleć jego wykonanie i ciesz się niepowtarzalnym i wyróżniającym wzorem. W ten łatwy sposób zadbasz nie tylko o bezpieczeństwo, ale też o niebanalny wygląd telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here