Drzwiczki kominkowe z szybą samoczyszczącą – jak to działa?

Szyby w drzwiczkach kominkowych są narażone na zabrudzanie podczas palenia drewna w palenisku. Aby zapobiegać nieestetycznej sadzy, coraz więcej firm decyduje się na wykańczanie drzwiczek kominkowych szybami samoczyszczącymi.

Niemalże każdy właściciel kominka wyposażonego w drzwiczki kominkowe musi co jakiś czas przeczyścić jego szybę, aby usunąć z niej osadzającą się sadzę od środka kominka.

Taki problem pojawia się przede wszystkim przy paleniu drewnem mającym tendencję do produkcji dużej ilości sadzy, na przykład drewnem drzew iglastych czy drewnem o zbyt wysokim poziomie wilgotności.

Szyba samoczyszcząca – co to jest?

Aby czyszczenie szyby nie było potrzebne tak często, drzwi kominkowe mogą być wykończone specjalnymi szybami samoczyszczącymi, czyli pyrolitycznymi. Szybę taką możemy rozpoznać po jej lekko zielono-fioletowym kolorze.

Szyby te pokryte są warstwą tlenku metalu od strony wewnętrznej i aktywują zjawisko pyrolizy, czyli spalania, a w tym przypadku spalania cząsteczek osadzających się na nich sadzy. W rezultacie takie drzwi do kominka na dłuższy czas pozostają czyste.

Gdzie można kupić drzwi kominkowe z szybą samoczyszczącą?

Obecnie coraz więcej producentów wkładów, kaset oraz drzwi do kominków wykorzystuje szyby samoczyszczące.

Gdy poszukujemy drzwi do paleniska otwartego, możemy wybrać także drzwiczki kominkowe na wymiar, które będą pasowały idealnie do wymiarów i kształtu paleniska, aby uzyskać maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Drzwi oraz kominki i kasety z wysokiej jakości szybami pyrolitycznymi dostarcza między innymi firma IGNIF z Koszalina, która oferuje także drzwiczki do kominka na wymiar. Jako producent drzwi kominkowych zapewnia swoim klientom dostęp do najwyższej jakości wyrobów – zawsze w przystępnych cenach.

Z pełną ofertą firmy IGNIF można zapoznać się na jej stronie internetowej pod adresem: http://ignif.com/drzwiczki-kominkowe/.

Zatem jeśli chcemy ograniczyć brudzenie się szyby kominkowej, warto zdecydować się na model wkładu, kasety albo drzwiczek wyposażony w szybę samoczyszczącą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here