Zewnętrzne obiektywy dla iPhone’a. Rób zdjęcia prawie jak lustrzanką

Właściciele iPhone’ów z pewnością przyznają rację, że aparaty, w które wyposażane są telefony Apple, należą do naprawdę niezłych. Okazuje się jednak, że są rozwiązania, które mogą zrobić z iPhone’a naprawdę świetny aparat. Starczy, tak samo jak w przypadku specjalistycznych sprzętów, dokupić do niego właściwe obiektywy.

Na Allegro będziemy mieli przeróżnego typu komplety przyszykowane do współdziałania z różnymi modelami telefonów różnych producentów, a również te do sprzętów konkretnych marek. Kwoty takich obiektywów rozpoczynają się już od paru złotych. Oczywiście po takich zestawach nie można oczekiwać zbyt dużo.

Na początek powinny jednak starczyć. Te, które proponują wysokiej jakości optykę z jasnym szkłem, pozbawione złych rezultatów deformacji, zniekształcania oraz rozmazywania obrazu, to już niestety wydatek wysokości kilkuset złotych. Na Allegro są różne obiektywy dla telefonów Apple.

Olloclip Core

Nowoczesny produkt rozpoznawanej na całym świecie marki Olloclip. Zestaw przygotowany jest jedynie dla sprzętu iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Tu spory plus za to, że jeśli nabędziemy Olloclip teraz dla naszego iPhone’a 7, a jutro wymienimy telefon na większy iPhone 7 Plus, to za pomocą dołączonej przejściówki będziemy mieli szansę, ciągle korzystać z obiektywów bez potrzeby nabywania kolejnego zestawu.

To świetne posunięcie, zwłaszcza że zestaw Olloclip nie jest tani, wręcz przeciwnie jest bardzo drogi. W zestawie są 3 obiektywy typu rybie oko, szerokokątny oraz Makro 15x. Dzięki nim masz szansę zrobić zdjęcia, o jakich do tej pory mogłeś wyłącznie marzyć. Zestaw niestety kosztuje ok. 500 zł.

R-JUST LENS iPhone 7

O ile w przypadku poprzednio przedstawionego zestawu obiektywów do ich wykorzystania jesteśmy zmuszeni wyciągnąć telefon z etui, by zamontować obiektyw, o tyle w przypadku zestawu R-JUST LENS iPhone 7 – nie trzeba.

Wszystko przez to, że w zestawie znajduje się niesamowicie solidne oraz wytrzymałe etui R-JUST przyszykowane do współpracy z przyłączonymi do niego obiektywami. Etui złożone jest z paru części aluminiowych oraz wewnętrznych gumowych, więc gwarantuje świetną osłonę przed uszkodzeniami mechanicznymi. W tym zestawie także mamy obiektywy typu rybie oko, makro i szerokokątny. Zestaw jest przystępny cenowo, bo kosztuje ok. 130 zł.

Olloclip Kit z Ollocase

Lider elementów fotograficznych dla iPhone’a, marka Olloclip, nie została dłużna konkurencji i także przygotowała zestaw, w skład którego wchodzi etui i obiektywy na telefon. Wkładając etui Ollocase na smartfon, nie trzeba go już zdejmować, by zamontować obiektyw. To spore udogodnienie.

W zestawie znajdują się 4 obiektywy – makro x10, makro x15, szerokokątny i rybie oko. Co istotne, te obiektywy możemy zastosować nie tylko dla tylnego, głównego aparatu, ale i dla kamery FaceTime. Cena zestawu to 280 zł.

Uniwersalny obiektyw 3 w 1

Będzie kosztować mniej niż kawa w kawiarni, a przy tym będzie uniwersalny i będzie można go zastosować praktycznie w każdym smartfonie wyposażonym w kamerę.

Zewnętrzne obiektywy dla iPhone’a. Rób zdjęcia prawie jak lustrzanką

Wszystko za sprawą klamerkowego uchwytu, który wystarczy zamontować na kamerę telefonu oraz używać. W zestawie będziemy mieli obiektyw makro, rybie oko i szerokokątny. Producent gwarantuje wysokiej jakości szkła, które zapewnią świetnej jakości zdjęcia. Cena to 9,5 zł.

Olloclip Makro

Odpowiedni model Makro dostępny jest też z etui na nasz telefon. Nie jest to jednak zestaw przyszykowany z myślą o amatorach fotografii chcących wydobyć coś więcej z aparatu mieszczącego się na wyposażeniu telefonu.

To oferta dla osób, które poszukują kompaktowego rozwiązania makro w swojej pracy albo hobby. W zestawie będziemy mieli obiektywy makro powiększające x7, x14 oraz x21. Producent gwarantuje, że super ostry podgląd będzie można otrzymać z odległości 12 mm. Świetna sprawa, jeśli pragniemy sfotografować detal na banknocie, obrazie albo owadach. Zestaw z etui to koszt 200 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here