Router z możliwością podłączenia dysku twardego?

Obecne routery dają możliwość podłączyć dysk twardy, który potem jest powierzchnią pamięci udostępnioną dla wszystkich użytkowników sieci. Do czego ma szansę się to przydać i jakie routery proponują taką możliwość?

Starczy, że nasz router posiada złącze USB, które pozwoli na podłączenie dysku twardego USB, by mieć szansę radować się dyskiem sieciowym we własnym mieszkaniu. Głównie dysk proponuje dostęp do zapisanych na nim informacji na każdym komputerze, tablecie albo telefonie włączonym do sieci. Jest to świetne rozwiązanie do przechowywania zdjęć, muzyki albo filmów.

Zapisane na dysku zdjęcia i filmy mają szansę być potem wyświetlane nie tylko na urządzeniach komputerowych, jak nasz laptop, tablet czy smartfon, ale także na telewizorach Smart TV. Starczy właściwa aplikacja zainstalowana na naszym telewizorze, a błyskawicznie będzie można obejrzeć na nim zdjęcia, muzykę czy filmy prosto z dysku podłączonego do routera. Który router pozwoli na podłączenie dysku oraz udostępnianie jego powierzchni w sieci?

Fritz!Box 4040

Jest to produkt niemieckiego producenta AVM, niesamowicie cenionego za niezawodność oraz stabilność działania. Model 4040 proponuje gigabitowe porty Ethernet i bezprzewodową łączność Wi-Fi w pasmach AC+N w częstotliwościach 2,4 i 5 GHz. Na wyposażeniu routera będą aż dwa porty USB. Jeden w standardzie 3.0, a drugi w standardzie 2.0.

Do pierwszego można podpiąć szybki dysk, także z interfejsem USB 3.0, ponieważ zagwarantuje szybkie transfery oraz bezproblemowe odtwarzanie filmów także w niesamowicie wysokiej rozdzielczości. Port 2.0 to tymczasem niesamowite rozwiązanie do podpięcia drukarki, która okaże się być dostępna w sieci dla wszystkich w domu albo biurze. Router Fritz!Box 4040 kosztuje ok. 400 zł.

Huawei B593 LTE II 4G

Router ten jest przekazany do zastosowania w sieci telefonii komórkowej. Jeśli posiadacie internet od jednego z bezprzewodowych telekomów w ramach łączności 3G/4G/LTE, to sprzęt ten okaże się być dla was doskonały. Proponuje cztery porty 10/100 i dwa porty USB do zastosowania z dyskiem przenośnym. To dzięki niemu realne będzie udostępnienie pamięci w naszej domowej sieci. Router ten będzie kosztował ok. 205 zł.

Asus RT-AC5300

To oferta dla naprawdę wybrednych użytkowników domowych. Router Asus RT-AC5300 może zagwarantować transmisję bezprzewodową na poziomie 5300 Mb/s. To autentyczny bezprzewodowy potwór, co też potwierdza jego wygląd.

Do użytku będzie Wi-Fi we wszystkich pasmach, w tym AC. Tym samym można stworzyć domową sieć działającą na częstotliwości 2,4 oraz 5 GHz. Do dyspozycji będą 4 porty 1-gigabitowe i port USB 3.0 i 2.0. Za sprawą nowszego interfejsu możemy zagwarantować świetne parametry zapisu oraz odczytu z dysku w sieci. Niestety, kosztuje on ok. 1400 zł.

Linksys WRT1900ACS WiFi

Produkty marki Linksys posiadają swoich zwolenników również wśród osób trudniących się zawodowo tworzeniem sieci internetowych. Router Linksys WRT1900ACS to dwuzakresowy router działający na częstotliwościach 2,4 i 5 GHz.

Router z możliwością podłączenia dysku twardego?

Gwarantuje mocną i stabilną pracę, także bezprzewodową, gwarantując komunikację na wszystkich pasmach, w tym w AC, gwarantując transfer do 1,9 Gbps. Dzięki wbudowanym aż dwóm portom USB posiadamy szansę podpięcia dysków zewnętrznych, które potem mają szansę służyć do stworzenia lokalnych dysków w sieci, gwarantując dostęp do plików z każdego sprzętu podłączonego do sieci. Router kosztuje ok. 800 zł.

Asus DSL-AC56U

Cztery anteny zewnętrzne powinny zagwarantować odpowiednio duży zasięg oraz siłę sygnału dla rozproszenia sieci na kilka pokoi w domu. Router ten działa w dwóch częstotliwościach, gwarantując wszystkie proponowane dzisiaj pasma, w tym pasmo 802.11ac, proponując wysokie transfery również w czasie pracy bezprzewodowej.

Do naszej dyspozycji będą cztery 1-gigabitowe porty ethernetowe i dwa USB 2.0. Dzięki nim realne będzie strumieniowanie multimediów do telewizora albo konsoli. Router kosztuje 560 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here