Zestaw kina domowego

Chcesz, oglądając film, poczuć się jak w kinie? Zależy Ci na najwyższej jakości dźwięku? Zestaw kina domowego to idealne urządzenie dla prawdziwych kinomanów. Aby jednak sprzęt spełniał wszystkie Twoje potrzeby audiowizualne, musisz wybrać zestaw o odpowiednich parametrach.

Czym właściwie jest kino domowe?

Zestaw kina domowego to kilka urządzeń audio-wideo. Sprzęty, które mogą Cię zainteresować, znajdziesz na stronie: https://www.neonet.pl/rtv/kina-domowe.html. Symulują one wrażenia dźwiękowe i wizyjne, jakich doświadcza się na koncercie czy w czasie seansu w kinie. Zestaw sprzętów zapewni Ci także niesamowite doznania dźwiękowe podczas grania.

Kino domowe zazwyczaj składa się z kilku kolumn i subwoofera, odpowiedzialnego za basy, oraz ze wzmacniacza. Istotnym elementem zestawu jest źródło cyfrowego dźwięku i obrazu. W zależności od Twoich preferencji może to być:

  • odtwarzacz DVD/Blu-ray lub sieciowy HDD,
  • tuner satelitarny bądź DVB-T,
  • komputer, laptop oraz telewizor.

Nie można także pominąć odpowiedniego ekranu. Budowa wszystkich sprzętów ma wpływ na jakość dźwięku i obrazu.

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto kupić kino domowe, promocja na te sprzęty powinna ułatwić Ci podjęcie decyzji. To dobra okazja, aby zainwestować w profesjonalny sprzęt. Zastanawiasz się, ile zapłacisz za kino domowe? Cena pełnego zestawu waha się od 2500 do 3000 tysięcy złotych. W opiniach użytkownicy podkreślają, że dzięki temu urządzeniu, za każdym razem, kiedy włączają film, czują się jak w kinie.

Jak prawidłowo ustawić elementy kina domowego?

Prawidłowe rozmieszczenie kina domowego pozwoli Ci na osiągnięcie optymalnego efektu dźwięku. Głośnik centralny umieść pod lub nad telewizorem. Z kolei kolumny frontowe, które są głównym źródłem dźwięku, postaw po obu stronach TV. Aby uzyskać dobrą akustykę, muszą stać w równej odległości od siebie i odtwarzacza. W tylnej części pomieszczenia powinny znaleźć się pozostałe głośniki. Mogą stać np. obok kanapy. Ostatni element, czyli subwoofer, postaw na podłodze, w wygodnym dla Ciebie miejscu.

Ustawiając domowe kino, weź pod uwagę takie parametry jak:

  • liczba kanałów – od nich zależy ile kolumn, możesz podłączyć do danego zestawu;
  • maksymalna moc wyjściowa zestawu – która określa moc, dynamikę, głębokość i czystość dźwięku.

Małe kino domowe musi być dostosowane do Twoich potrzeb. Jeśli zależy Ci na wygodzie podczas oglądania ulubionego serialu, ustaw sprzęt naprzeciwko kanapy. Pamiętaj o tym, że im lepsza jakość dźwięku, tym wyższą ceną mają kina domowe — promocje pozwalają Ci na zakup tych sprzętów za rozsądną kwotę.

Podłączenie kina domowego

Warto także zwrócić uwagę, w jakie wejścia i wyjścia cyfrowe są wyposażone zestawy kina domowego. Wejścia HDMI pozwalają na łączenie ze sobą dowolnych urządzeń audio i wideo. Alternatywą mogą być port USB lub LAN, które ułatwią Ci podłączenie kina domowego do laptopa.

Coraz więcej urządzeń, jak np. kino domowe Yamaha, ma funkcje połączenia Wi-Fi i Bluetooth. Dzięki temu mogą one współpracować z telefonem lub laptopem. Łączność bezprzewodowa pozwoli Ci na odtwarzanie filmu ze smartfona. Nie trzeba się także martwić o schowanie kabli.

Dopasuj kino domowe do aranżacji wnętrza

Zadbaj o to, aby kino domowe pasowało do aranżacji Twojego mieszkania. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni kolor obudowy i kolumn. Możesz zdecydować się na klasyczne odcienie jak biel i czerń. Jeśli chcesz się wyróżnić, wybierz zabudowy imitujące drewno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here