Soundbar z bluetooth: przegląd najlepszych propozycji w dobrej cenie

Jeżeli chcemy mieć w domu salę kinową, to kupno nowoczesnego telewizora z dużym ekranem to tylko połowa sukcesu. Odpowiednie musi być nagłośnienie, wzmacniające filmowe efekty. Dlatego warto tutaj pomyśleć o zakupie soundbara.

Soundbar: czym jest?

Soundbar to zestaw ułożonych poziomo głośników, które schowane zostały w gustownej, podłużnej obudowie. Zapewnia on odpowiednie nagłośnienie, prezentuje się elegancko i zajmuje niewiele miejsca. Jest on dobrym rozwiązaniem w miejscach, w których nie ma dostatecznie dużo przestrzeni, na ustawienie tradycyjnych głośników.

Soundbar: jak wybrać model?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, czy wyszukany przez nas model, będzie współpracował z dekoderami dźwięku w naszym telewizorze. Trzeba zobaczyć jaki ma rodzaj gniazd, abyśmy mogli go podłączyć do każdego urządzenia. Łatwiej będzie, jeśli wybierzemy listwę, która może się łączyć za pomocą Bluetootha. Wówczas nie potrzeba dodatkowych kabli i wtyków.

Istotnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę będzie moc. Większa moc głośników nie znaczy, że będziemy mieli lepszej jakości dźwięk. Daje ona wiedzę, ile ciepła będą w stanie rozproszyć.

Zobaczyć też trzeba, jaki dźwięk generuje dany sprzęt. Sporo soundbarów wyposażonych jest w różne funkcje, poszerzające jego możliwość, np. korektor dźwięku albo możliwość ustawiania wysokich oraz niskich tonów.

Nowoczesne listwy głośnikowe niejednokrotnie wyposażone są w takie funkcje, jak np. szansa kierowania ze smartfona albo tabletu. Oferowane też może być cyfrowe radio, a nawet dostępne są soundbary z możliwością odtwarzania płyt CD lub DVD.

Soundbary z bluetooth: przegląd propozycji

Philips HTL3160B – ta gustowna listwa proponuje dźwięk przestrzenny Dolby Digital oraz Pro Logic II z technologią Virtual Surround Sound. Łatwa obsługa poprzez ekran dotykowy daje możliwość sterowania głośnością oraz innymi opcjami odtwarzania przez dotykanie przycisków sterujących na panelu przednim. Proponuje szansę bezpośredniego odtwarzania muzyki MP3 z przenośnych urządzeń USB.

Sony HT-CT80 – nie dużych rozmiarów soundbar zapewniający wysokiej jakości odczucia słuchowe. Maksymalna reprodukcja filmowych ścieżek dźwiękowych przez 2.1-kanałowy system. Wzmacniacz cyfrowy S-Master zapewnia odpowiednią reprodukcję cyfrowego dźwięku. Pozwoli na bezprzewodową, strumieniową transmisję poprzez łącze Bluetooth, a dzięki technice NFC łączenie z innymi sprzętami ma miejsce za pomocą pojedynczego dotknięcia.

LG LAS 655 – świetnej jakości listwa głośnikowa w dodatku wyposażona w tuner radia FM. Zezwala na łączenie się z pozostałymi sprzętami, przy pomocy technologii Bluetooth albo WiFi. Listwa wyposażona w dotykowy panel sterujący oraz nieduży, ładny wyświetlacz.

Samsung HW-J355 – 2.1-kanałowy głośnik w kształcie listwy z pasywnym subwooferem. Zupełna moc wyjściowa dźwięku to 120 W. Sprzęt przetwarza dźwięk dzięki niesamowitej technologii 3D Sound Plus, która wiąże najnowsze osiągnięcia w dziedzinie brzmienia, technologii dźwięku. System Bluetooth daje możliwość błyskawicznego rozpoczęcia strumieniowej transmisji muzyki z innych sprzętów.

Soundbar z bluetooth: przegląd najlepszych propozycji w dobrej cenie

Grundig GSB 810 – urządzenie, które wspaniale daje sobie radę w górnych oraz środkowych pasmach częstotliwości, równocześnie zapewniając świetne brzmienie basów. Sporym plusem sprzętu będzie moduł Bluetooth 2.1, dzięki któremu można otrzymać bezprzewodowe połączenie ze zgodnymi sprzętami BT w promieniu do 10 metrów. Listwa ma łatwe sterowanie, przez co jest niesamowicie prosta w obsłudze.

Soundbary stanowią niezależny system nagłośnienia, jak też dodatkowo uzupełniać mogą zestaw kina domowego. Mamy szansę zastosować je nie tylko do podniesienia jakości dźwięku w czasie pokazywania filmów, ale także przy słuchaniu muzyki albo graniu w gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here