Router z funkcją serwera – przegląd najciekawszych modeli

Multimedia towarzyszą nam cały czas. W drodze do szkoły albo pracy słuchamy muzyki, w wolnych momentach przeglądamy kolekcję zdjęć, a wieczorami cieszymy się interesującym filmem. Dobrze jest więc, gdy mamy je na jednym nośniku i możemy mieć do nich dostęp z każdego urządzenia. Interesującym pomysłem, może być router z funkcją domowego serwera.

Asus RT-AC88U

Przegląd rozpoczynamy od niesamowicie wydajnego urządzenia dla zaawansowanych oraz wybrednych użytkowników. Model Asus RT-AC88U już na pierwszy rzut oka pokazuje swoje niesamowite możliwości. Mowa m.in. o standardzie bezprzewodowym 802.11ac o maksymalnej przepustowości na poziomie 3167 Mbps, dwuzakresowej częstotliwości pracy 2,4/5 Ghz i zgodności z sieciami kablowymi oraz lokalnymi.

Cztery anteny zewnętrzne sporych wielkości dają niesamowite pokrycie sygnałem, a 8 portów LAN umożliwia przewodowe podpięcie kilku różnych sprzętów domowych, takich jak komputer, telewizor, amplituner itp. Sprzęt jest wyposażony w 2 porty USB, jeden w standardzie 2.0 na tylnej części, drugi w standardzie 3.0 pod klapką na froncie. Kwota to ok. 1400 zł.

FRITZ!Box 6840

Następny model to sprzęt, który wspaniale sprawdza się w firmie. Model FRITZ!Box 6840 to błyskawiczny router LTE z Wi-Fi 802.11n 300 Mbit/s, wyposażony w 4 porty Gigabit LAN, proponujący telefonię internetową VoIP. Użytkownik ma szansę przygotować nawet 20 osobnych kont telefonii komórkowej, a za sprawą wmontowanej bazy DECT uda się skorzystać nawet z 6 bezprzewodowych słuchawek.

Dodatkowo, przy pomocy tego routera mamy szansę przygotować system inteligentnego domu. Jest również modem LTE zezwalający skorzystać z propozycji internetu telefonii komórkowej. Nie brakuje portu USB 2.0, który zezwala podpiąć zewnętrzne nośniki danych albo drukarki. Cena tego wielofunkcyjnego sprzętu to około 1200 zł.

TP-Link Archer C2600

Inny interesujący sprzęt na naszej liście to TP-Link Archer C2600. Sprzęt uzyskuje niesamowite szybkości w sieci bezprzewodowej. Na paśmie 2,4 GHz jest to 800 Mb/s, tymczasem na paśmie 5 GHz dochodzi do 1733 Mb/s. Za pomocą technologii MU-MIMO router może obsłużyć kilka urządzeń równocześnie, bez utraty wydajności. Posiada ono 4 zewnętrzne anteny, które dają możliwość pokryć sygnałem bezprzewodowym sporą przestrzeń. Solidny procesor pozwoli na płynną pracę także przy sporym obciążeniu, a obecność aż 2 portów USB 3.0 pozwala na podłączenie zewnętrznych nośników, drukarek. Cena – około 820 zł.

TP-Link Touch P5

Jeszcze inny model będzie zwracać uwagę głównie nowoczesnym wyglądem, na który będzie składać się dotykowy ekran pozwalający skonfigurować router do własnych wymagań bez potrzeby używania komputera. Model TP-Link Touch P5 gwarantuje równoczesną transmisję bezprzewodową z prędkością do 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 1300 Mb/s w paśmie 50 GHz, co oferuje przepustowość na poziomie 1,9 Gb/s.

Router z funkcją serwera – przegląd najciekawszych modeli

Trzy zewnętrzne anteny oraz wzmacniacz o sporej mocy dają możliwość pokryć sygnałem bezprzewodowym znaczną przestrzeń, a technologia kształtowania wiązki pozwala na zwiększenie prędkości i stabilności połączenia w zależności od miejsca, w którym mieści się smartfon, komputer, tablet. Na tylnym panelu jest miejsce na port USB. Cena tego sprzętu to ok. 700 zł.

Linksys XAC1900

Na koniec sprzęt Linksys XAC1900. Fajny wygląd idzie w parze ze wspaniałymi parametrami, jak np. przepustowość na poziomie 1900 Mb/s w dwóch zakresach: 2,4 i 5 GHz. Trzy nieduże i delikatne anteny zewnętrzne dają niezbędny zasięg, a 2 porty USB to świetne rozwiązanie także dla wybrednych użytkowników, którzy oprócz dysku pragną do routera włączyć drukarkę. Cena tego modelu to około 770 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here