Aparaty cyfrowe z dużym zoomem?

Dla sporej grupy fotografów, tych zaczynających, jak i zaawansowanych, duży zoom optyczny to istotna funkcja w aparacie. Zdjęcia dalekich obiektów, piękne panoramy oraz fotografie makro, zoom sprawdza się w różnych sytuacjach. Zapoznajmy się z kilkoma modelami aparatów cyfrowych, które oferują duże zbliżenie.

Nikon P900

Rozpoczniemy od wysokiego modelu Nikon P900, który będzie idealny dla wymagających fotografów. Od tego modelu do profesjonalnych lustrzanek jest niesamowicie blisko. Aparat legitymuje się matrycą o rozdzielczości 16 Mpix i niesamowitym, aż 83-krotnym zoomem optycznym, który pozwala uwieczniać detale niewidoczne gołym okiem.

Urządzenie wyposażono w ogromną liczbę interesujących dodatków oraz funkcji. Na uwagę zasłużyła np. technologia Wi-Fi i NFC, która pozwoliła prędko oraz sprawnie przesyłać zdjęcia do zgodnych sprzętów. Wykorzystany obiektyw NIKKOR pokrywa zakres ogniskowych od szerokokątnej 24 mm do teleobiektywowej 2000 mm. Jest też optyczna redukcja drgań o efektywności 5 stopni ekspozycji. Trzeba zwracać uwagę na wygodny, ruchomy monitor LCD o przekątnej 3 cali. Rzecz jasna aparat jest dość duży oraz ciężki, przez to sprawdzi się u prawdziwych fanów fotografii. Cena to ok. 2500 zł.

Nikon B700

Inny aparat, pomimo przystępniejszej ceny oraz braku paru interesujących funkcji, także może się spodobać wybrednym użytkownikom. W aparacie Nikon B700 wykorzystano matrycę o rozdzielczości 20,3 Mpix i obiektyw NIKKOR, który wyposażono w soczewki ze szkła o superniskiej dyspersji ED oraz 60-krotny zoom optyczny. Fotograf ma szansę za pomocą tego sprzętu nagrywać w rozdzielczości 4K i zapisywać fotografie w bezstratnym formacie RAW. W profesjonalnym fotografowaniu będzie pomagać elektroniczny wizjer oraz ruchomy wyświetlacz LCD. Co interesujące, aparat proponowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych: tradycyjnym czarnym i czerwonym. Cena tego modelu to około 1850 zł.

Sony DSC-HX400V

Następny model dla wymagających, którzy nie planują zainwestować w kosztowną lustrzankę oraz obiektywy, a z innej strony pragną znać smak profesjonalnej fotografii. Sony DSC-HX400V to aparat zaopatrzony w matrycę 20,4 Mpix i obiektyw 24–1200 mm z 50-krotnym zoomem optycznym.

Wbudowany jest moduł Wi-Fi, który zezwala przesyłać fotografie bezprzewodowo na komputer, smartfon albo inne włączone do sieci sprzęty. Na uwagę zasłużył wmontowany moduł GPS, który określa pozycję użytkownika oraz dokłada do fotografii informacje powiązane z lokalizacją. 3-calowy ruchomy wyświetlacz i wygodny wizjer dają możliwość wykonania zdjęcia albo filmu w różnych sytuacjach. Całość przedstawia się klasycznie oraz niesamowicie elegancko. Cena tego modelu to około 1750 zł.

Aparaty cyfrowe z dużym zoomem?

Sony DSC-HX90

To oferta, która trochę odbiega wizerunkiem od poprzednich. Klasyczny aparat kompaktowy o niedużych parametrach, a starczy rzut oka na właściwości, aby wiedzieć, że są one zbliżone do znacznie większych aparatów. Model Sony DSC-HX90 posiada matrycę 18,2 Mpix i obiektyw z 30-krotnym zoomem optycznym.

Jak na aparat o kompaktowych wielkościach, takie parametry mogą imponować. Jest miejsce na chowany wizjer elektroniczny, przez co posiadamy kontrolę nad aparatem również w ciężkich sytuacjach. Cena tego modelu to ok. 1550 zł.

Canon PowerShot SX60

Na koniec wróćmy do aparatów o sporych wielkościach i wspaniałych parametrach. Model Canon PowerShot SX60 posiada matrycę 16,8 Mpix i obiektyw 21 – 1365 mm z 65-krotnym zoomem optycznym. Tutaj także wykorzystano moduł Wi-Fi i NFC do prędkiego oraz wygodnego wysyłania fotografii np. do smartfonu, jedno dotknięcie, żeby skonfigurować odpowiednie połączenie. Spory, ruchomy wyświetlacz o przekątnej 3 cali pozwala wykonać wspaniałe zdjęcie w każdej sytuacji. Cena to około 1780 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here