Power bank do roweru na sezon 2017?

Power bank, to bank energii, urządzenie, które pozwoli naładować sprzęt, zazwyczaj mobilny. To świetna propozycja dla osób, które jeżdżą na rowerze. W czasie dalekich przejażdżek, często jako gpsa używamy smartfonu, a przy pomocy power bank będziemy mogli w każdym momencie go naładować. Jaki power bank kupić do roweru?
Niestety, mało istnieje power banków przeznaczonych do rowerów. Jeżeli już zgodzimy się na tego rodzaju sprzęt, jest on przeważnie sporo droższy od zwyczajnego power banku.

Świetnym rozwiązaniem ma szansę być, zakup torby rowerowej na kierownicę, wsadzenie do niej power banku oraz ładowanie smartfonu zainstalowanego na uchwycie rowerowym. Rzecz jasna trzeba dbać o to, by torba okazała się być wodoszczelna. Jeżeli pada, możemy chronić power bank, wkładając go np. do wodoodpornego pokrowca. Jaki power bank kupić?

ROMOSS SOLO 6

ROMOSS SOLO 6 to interesujący power bank. Na Allegro odnajdziemy dwa rodzaje tego urządzenia: jeden jako wskaźnik naładowania wewnętrznego ogniwa używa zwykłych diod LED, tymczasem drugi, trochę droższy, będzie wyposażony w wyświetlacz LED. Rzecz jasna wersja z LED jest trochę lepsza, bo pozwoli rzetelniej sprawdzać poziom naładowania. Jeżeli idzie o pojemność, ROMOSS SOLO 6 posiada wewnętrzne ogniwo 16 000 mAh, a więc niesamowicie pojemne, które starczy nawet w czasie dalekich wypraw rowerowych.

Istotnym wskaźnikiem każdego power banku będzie prąd na wyjściu, bo wpływa na prędkość ładowania sprzętów. W tej sytuacji ma on 2,1 A, czyli jest naprawdę przyzwoicie. Urządzenie posiada smukłą obudowę, co usprawnia jego wożenie w torbie rowerowej. Cena? Ta jest w okolicach 100 zł.

ADATA AA10050

W kwocie ok. 100 zł bez trudu nabędziemy także power bank ADATA AA10050. Posiada on pojemność 10 050 mAh, więc naprawdę bardzo dobrą. Prąd ładowania w tej propozycji ma 2,4 A, co sprawdzi się głównie w sytuacji, kiedy mamy np. smartfon z pojemną baterią, którą prędzej naładujemy. ADATA AA10050 posiada niedużą wagę oraz wymiary, a jego obudowa jest wykonana ze szczotkowanego aluminium, co jeszcze mocniej oddziałuje na wytrzymałość urządzenia.

VARTA Powerpack 16000 mAh

Jak nazwa pokazuje, power bank firmy VARTA posiada pojemność 16 000 mAh. Prąd ładowania tutaj wynosi tyle samo, co w power banku ADATA AA10050, a więc 2,4 A. O czym jeszcze trzeba wiedzieć? VARTA Powerpack 16000 mAh jest wyposażony w latarkę LED. Włącza się ona przy pomocy wbudowanego przycisku.

Power bank do roweru na sezon 2017?

Jest to latarka oparta wyłącznie o jedną diodę LED, więc nigdy nie będzie dorównywać siłą zwykłym latarkom. Mimo to w momentach kryzysowych, gdy np. padnie nam oświetlenie roweru, ma szansę spisać się perfekcyjnie. Koszt to ok. 110 zł.

Huawei AP007

Ciekawym power bankiem, który na pewno spisze się w czasie rowerowych wyjazdów, będzie Huawei AP007. Posiada on pojemność 13 000 mAh, a prąd na wyjściu ma 2 A.

Niestety, nie ma tutaj latarki. Trzeba powiedzieć, że tak samo jak w power banku ADATA AA10050, posiadamy tutaj do czynienia z aluminiową obudową, która nieco polepsza wytrzymałość na warunki zewnętrzne oraz lepiej odprowadza ciepło. Cena to ok. 100 zł.

Reasumując, nietrudno powiedzieć, że zamiast nabywać power bank wykonany specjalnie na rower, możemy także nabyć standardowy power bank oraz schować go zwyczajnie w torbie zamieszczonej na kierownicy. W takim przypadku nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby z torby poprowadzić kabel oraz podłączyć go do smartfonu, który przez to będzie ciągle ładowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here