Nawigacja samochodowa do 500 zł – wybór modeli II kwartał 2017

Nawigacja nie tylko pomaga docierać do miejsca przeznaczenia, ale także pokaże objazd, pomoże ominąć korki oraz zagwarantuje, że na spotkanie dojedziemy bezpiecznie i na czas. Zobaczmy, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu nawigacji samochodowej, w granicach 500 zł.

TomTom Start 25M

Zaczynamy od typu TomTom Start 25M, a więc jednej z podstawowych wersji nawigacji tej firmy. Funkcjonalność oraz zaawansowanie mogą usatysfakcjonować najbardziej wymagających klientów. W kwocie około 500 zł uzyskamy sprzęt wyposażony w 5-calowy wyświetlacz charakteryzujący się rozdzielczością 480 x 272 px. Na mapy oraz dane użytkownika przekazano 4 GB pamięci wewnętrznej flash, którą da się powiększyć przy pomocy kart pamięci microSD.

Otrzymujemy dożywotnią darmową aktualizację map, więc posiadamy gwarancję, że zawsze dotrzemy do miejsca przeznaczenia bez problemów oraz pomyłek. Nawigację wyposażono też w fajne funkcje, takie jak asystent pasa ruchu, asystent parkowania, ostrzeżenia o fotoradarach itp. Całość, jak przystało na markę TomTom, wygląda minimalistycznie oraz gustownie.

Uroute 84F-55

Następną ofertą będzie interesująca nawigacja Uroute 84F-55, dedykowana głównie zawodowym kierowcom, którzy w trasie spędzają wiele czasu. Sprzęt ten wyposażono w 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 px, wydajny procesor MTK 8127 Quad Core o taktowaniu 1,3 Ghz i 512 MB pamięci RAM DDR3. Do tego do dyspozycji będzie 8 GB pamięci wbudowanej z szansą powiększenia do 32 GB za pomocą kart pamięci microSD.

Interesującą rzeczą, jest system operacyjny Google Android, pozwalający na większą swobodę w konfiguracji urządzenia. Nawigacja będzie dysponować m.in. profilami jazdy – można wybrać, czy przemieszczamy się TIR-em, autobusem, samochodem osobowym czy rowerem. Dodatkowo można wprowadzić rozmiary pojazdu, przez co ominiemy niskie mosty i niedozwolone ulice. Nie mogło też zabraknąć informacji o fotoradarach oraz asystentów pasa ruchu, parkowania czy tankowania.

Modecom MX4

Za około 440 zł mamy nawigację Modecom MX4. Ten typ wyposażono w kompaktowy, 5-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 272 px. Sercem nawigacji jest procesor Mstar 2531 o taktowaniu 800 MHz, wpisany przez 256 MB pamięci RAM. Pamięć wbudowana to 8 GB, ale możemy ją powiększyć za pomocą kart pamięci microSD (do 32 GB). Całość funkcjonuje w oparciu o system operacyjny Windows CE 6.0. Producent wykorzystał w dodatku moduł Bluetooth, transmiter FM, wyjście słuchawkowe oraz port miniUSB. Polska automapa posiada 12-miesięczny abonament na aktualizacje.

Nawigacja samochodowa do 500 zł – wybór modeli II kwartał 2017

Navitel T700

Następna oferta to 7-calowa nawigacja Navitel T700. Sprzęt działający pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android posiada ekran o wysokiej rozdzielczości 1024 x 600 px, co pozwala dojrzeć nawet niewielkie detale na mapie. Nad płynnością oraz prędkością funkcjonowania czuwa procesor MTK8321 Cortex-A7 o taktowaniu 1,3 GHz z pamięcią RAM 1 GB oraz 16 GB pamięci wbudowanej.

Nie brakuje slotu na karty pamięci microSD o pojemności do 32 GB, tymczasem bateria o pojemności 2800 mAh pozwala na swobodne używanie z nawigacji poza pojazdem, np. w czasie zwiedzania miasta. Proponowany jest także moduł Wi-Fi, 2G/3G oraz Bluetooth, co powoduje, że sprzęt może funkcjonować jak pełnoprawny tablet. Fabrycznie zainstalowane mapy 47 krajów Europy pozwolą na spokojne podróże, a bezterminowa aktualizacja zapewnia idealne nawigowanie. Całość przedstawia się gustownie oraz nowocześnie. Cena na Allegro to około 450 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here