Back to school 2017: Jaki laptop dla ucznia?

Może się wydawać, że zakup laptopa dla ucznia to prosta rzecz. W tej chwili wybór różnych modeli jest ogromny, a dobór właściwego dla osoby uczącej się, który będzie spełniał pokładane oczekiwania, okazuje się być dość trudny. Wszystko jest prostsze, gdy będziemy znać potrzeby przyszłego użytkownika, oraz kwotę, jaką możemy tutaj wydać. Warto poznać kilka ofert w różnorakich przedziałach cenowych.

Laptopy dla ucznia do 1500 zł

Z pewnością jest to najczęściej wybierana grupa laptopów dla uczniów i studentów – stosunkowo tanie sprzęty, o średniej wydajności i stylistyce. To zwyczajne maszyny robocze, które powinny posłużyć do nauki, pracy oraz głównych multimediów. Jeśli ktoś chce oglądać filmy w dobrej rozdzielczości i otwierać kilkanaście kart przeglądarki internetowej równocześnie, możliwości takiego laptopa mogą być za słabe. Tymczasem świetnie to urządzenie spisze się do głównych zadań: nauki, odtwarzania filmów w internecie, słuchania muzyki oraz przeglądania Internetu.

Fajną ofertą w tym przedziale cenowym będzie model Lenovo G50-70. Najczęściej wybierana konfiguracja to: procesor Intel Core i3-4005U oraz 4 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3. Dysk to w większości sytuacji tradycyjna konstrukcja magnetyczna o pojemności 500 GB i średniej wydajności zintegrowany układ graficzny. W tej kwocie szukać trzeba modeli z matrycą o przekątnej 15,6 cala, bo modele z większym ekranem 17,3 cala będą słabiej wyposażone.

Laptopy dla ucznia do 2000 zł

Poszerzenie granicy cenowej do około 2000 zł daje nam nowe możliwości. Zakup właściwego modelu będzie łatwiejszy, zaś oferty producentów znacznie ciekawsze. W tej kwocie wyszukamy większą ilość pamięci RAM, lepszą matrycę o wyższej rozdzielczości, mamy szansę także zdecydować się na model z ekranem o przekątnej 17,3 cala. Jeżeli komuś zależy na mobilności, w tej kwocie są oferty z mniejszymi ekranami – poniżej 15,6 cala. To jeden z najbardziej korzystnych przedziałów cenowych, jeżeli idzie o laptopy do nauki oraz średnio zaawansowanych działań. Obróbka różnych zdjęć, praca z programami biurowymi, arkuszami kalkulacyjnymi bądź prezentacjami na tego typu urządzeniach będzie szybka oraz bardziej komfortowa.

Wzorem może się okazać model Asus R541UA, który wyposażono jest w nowoczesny procesor Intel Core i3-7100U, matrycę o przekątnej 15,6 cala oraz rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), bardzo szybki dysk SSD o pojemności 128 GB. Takie połączenie gwarantuje płynną oraz błyskawiczną pracę nawet z wymagającymi programami. Inną propozycją jest model Acer Aspire V3, który będzie świetny dla osób biorących laptop do szkoły. Niewielkie rozmiary, mała waga oraz fajny wygląd, to jego zalety. W środku jest m.in. procesor Intel Core i3-5005U, 4 GB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 500 GB.

Laptopy dla ucznia do 3000 zł

Laptop w kwocie ok. 3000 zł to oferta dla wybrednych, którzy oprócz wydajności w zwyczajnym zastosowaniu poszukują także rozszerzonych możliwości multimedialnych, ponadprzeciętnej mobilności czy wygody. Producenci pozwalają sobie na miniaturyzację przez wykorzystanie mniejszych ekranów, dysków SSD itp.

W tej kwocie polecany jest model Dell 5567 z matrycą o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), procesorem Intel Core i5-7200U wspomaganym przez 8 GB pamięci RAM DDR4 oraz wydajną kartą graficzną AMD Radeon R7 M445.

Cenne wskazówki

Back to school 2017: Jaki laptop dla ucznia?

Laptop dla ucznia musi być gotowy do pracy, kupujmy więc taki z systemem operacyjnym. Będzie można zacząć pracę od razu. Trzeba kupować model z lepszą wydajnością, która zapewni płynną i bezproblemową pracę. Pamiętaj o dodatkach: torbie, myszy, pendrivach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here