Lokalizatory do kluczy i nie tylko – przegląd 2017

Lokalizatory są niewielkich rozmiarów gadżetem, mającym wygląd breloczka, dającego się podpiąć do kluczy, albo torebki. Komunikują się bezprzewodowo, dzięki czemu mogą powiadomić o zgubieniu kluczy, zawsze, gdy się od nich oddalimy.

Do tego, sporo z nich proponuje szansę szukania przedmiotów, które znajdują się w dowolnym miejscu na świecie. To dlatego, że współpracują z innymi aplikacjami, które każdy ma zainstalowane w smartfonie i które szukają zagubionego lokalizatora innych osób. Dlatego korzystanie z lokalizatorów, ma więcej sensu niż kiedyś. Zwłaszcza, że są one dosyć tanie i godne nabycia.

notiOne

NotiOne to nieduży i jedyny lokalizator Bluetooth, pozwalający znaleźć zabezpieczony nim przedmiot, mimo, że zgubiliśmy go w innym mieście w naszym kraju. Jakim cudem? NotiOne porozumiewa się przy pomocy Bluetootha. Chociaż nie ma GPS, może używać nawigacji telefonu, przez którą podaje także swoją lokalizację do systemu. Starczy, że zgubimy klucze z podpiętym notiOne, a sprawdzimy, gdzie to miało miejsce.

Co jeśli ktoś znalazł klucze i zaniósł je do sklepu położonego kilometr dalej? Nie ma problemu. NotiOne łączy się z każdym telefonem, jaki pojawia się w jego zasięgu. Lokalizator ten ma szansę się poszczycić największą społecznością, przez co także telefony przypadkowych osób mogą pomagać w znalezieniu zguby. Starczy, że ktoś przejdzie w pobliżu kiosku, a będziemy wiedzieli, w jakim miejscu jest zguba. Bateria trzyma do roku pracy. Zasięg to maksymalnie 90 metrów. Urządzenie działa razem z urządzeniami pracującymi pod kontrolą iOS i Androida. Będzie wspaniałym rozwiązaniem dla zabezpieczenia kluczy, a może też służyć za lokalizator dla psa, kota albo naszych małych dzieci. Na Allegro kupimy go za około 100 zł.

Lokalizator Lapa 2.0

Poprawiona wersja lokalizatora do kluczy Lapa 2.0 proponuje większy zasięg oraz dużo dłuższy czas działania na baterii. Do tego znajduje się w kompaktowej obudowie. Aplikacja zezwala kierować lokalizatorem oraz włączać dostępne tryby pracy.

Lapa informuje o zgubionych przedmiotach na życzenie, albo wzmacnia alarm w chwili, kiedy klucze będą poza zasięgiem smartfonu. Wmontowana opcja namierzania pozwoli poszukać nie tylko miejsce, w którym jest zgubiony przedmiot za sprawą pokazania ostatniej znanej lokalizacji GPS, ale także przy pomocy wychwytywania siły zasięgu lokalizatora. To zdecydowanie usprawnia szukanie. Lapa udostępniona jest w wersji dla zwierząt ze specjalną obrożą. Ten lokalizator nabędziemy za ok. 130 zł.

Xblitz Xfinder

Ten lokalizator oferuje nam bardzo atrakcyjną cenę, a porozumiewa się bezprzewodowo w technologii Bluetooth. Pośród jego funkcji znajduje się zabezpieczenie przed kradzieżą telefonu, poszukiwanie zaparkowanego samochodu, znajdowanie cennych przedmiotów, zdalne robienie zdjęć typu selfie oraz nagrywanie notatek głosowych.

Posiada wymienną baterię typu CR2032, na której działa przez około 6 miesięcy. Jest to zasługa nowej generacji Bluetooth w wersji 4.0, który ma niski pobór energii. Jest zamknięty w płaskiej, niewielkiej obudowie, więc lokalizator łatwo włożymy do portfela lub dopniemy do kluczy. Lokalizator Xfinder kosztuje poniżej 30 zł.

Lokalizatory do kluczy i nie tylko – przegląd 2017

Lokalizator Honest

Ma solidną i wytrzymałą obudowę, zrobioną z metalu, dzięki czemu mocując go na walizce, albo torbie, wiemy że nic się z nim nie stanie. Ze smartfonem porozumiewa się bezprzewodowo.

Pomaga za pomocą telefonu odkryć, gdzie jest zguba, ale też może znaleźć zgubiony telefon. Starczy wdusić przycisk. Poza tym może służyć jako zdalny pilot do fotografowania. Starczy ustawić telefon, odsunąć się od niego i wcisnąć klawisz na lokalizatorze, by telefon zrobił nam zdjęcie. Zabrakło w nim możliwości oznaczenia na mapie ostatniego miejsca, w którym lokalizator posiadał połączenie ze smartfonem, przez co moglibyśmy wrócić po zostawiony albo zgubiony przedmiot. Ten gadżet to koszt ok. 70 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here