Gamepad do smartfonu

Smartfon już od dawna nie jest wyłącznie sprzętem do komunikacji za pomocą połączeń telefonicznych oraz wiadomości SMS. Teraz jest to sprzęt do pracy oraz zabawy, który może w znacznym stopniu zastępować komputer osobisty czy konsolę, zwłaszcza w czasie wyjazdu. Fani gier mają szansę wyposażyć się w wygodny gamepad do gier. Poznajmy parę interesujących ofert.

Rynek gier mobilnych w szybkim czasie zmienił się z ciekawostki, w sporą gałąź elektronicznej rozrywki. Producenci przykładają coraz więcej uwagi do gier proponowanych na smartfony i tablety, a liczba tych darmowych daje gwarancję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto mieć coś, co będzie wygodniejsze podczas gry, niż płaski, dotykowy ekran.

Gamesir G3s

Jedną z ofert będzie gamepad Gamesir G3s, wyposażony w 32-bitowy MCU oraz moduł Bluetooth 4.0 gwarantujący bezproblemowe połączenie i zupełny brak opóźnień w komunikacji pomiędzy padem i smartfonem. Ma on baterię o pojemności 600 mAh, co daje 18 godzin pracy.

Ten gamepad może współpracować z: urządzeniem pracującym w oparciu o system operacyjny Google Android, jak i z komputerem PC oraz konsolą Play Station 3. Fajnym dodatkiem będzie odpinany uchwyt na zainstalowanie smartfonu lub niedużego tabletu.

Można go podłączyć przy pomocy modułu Bluetooth albo Wi-Fi, czy tradycyjnie przez kabel. Całość przedstawia się nowocześnie i jest zrobiona z wysokiej jakości tworzyw. Cena około 200 zł.

Gamesir G4s

Następny model Gamesir G4s znajduje się trochę wyżej niż poprzednik. Za około 280 zł proponowany jest pad posiadający to co poprzednik, i dodatkowo wyposażony w funkcję wibracji, co dodatkowo wzmacnia odczucia z gry.

Co więcej, posiada podświetlane klawisze, przez to zabawa nawet po ciemku nie będzie najmniejszym problemem. Wmontowana bateria o pojemności 800 mAh, ze względu na wszystkie możliwości, starczy na około 10 godzin działania. Ułożenie klawiszy przypomina ten stosowany w padzie do Xboxa, więc użytkownicy tej konsoli na pewno nie będą mieli problemów z jego obsługą.

Forever GP-100

Inna oferta spisze się w momencie grania w gry na smartfonie, ale przy pomocy dołączonego nano odbiornika może służyć także do grania w tytuły na komputerze oraz konsoli Play Station 3. Model Forever GP-100 prezentuje się jak zwyczajny gamepad, ale przez parę możliwości podłączenia może pełnić rolę pada do kilku sprzętów. Uchwyt na smartfon da się w każdym momencie odczepić aby używać go jedynie, gdy tego potrzebujemy. Układ klawiszy jest taki sam, jak ten w padach do Play Station. Cena tego modelu na Allegro to około 180 zł.

Modecom Volcano Flare

Inna interesująca możliwość, która wizerunkiem przypomina trochę pad do Xboxa, to model Modecom Volcano Flare. Tutaj także stawia się na wmontowany uchwyt na smartfon o wielkości do 6 cali, przez co pad mamy szansę trzymać zawsze przy sobie oraz korzystać z niego np. w drodze do domu lub w podróży. Moduł Bluetooth 3.0 daje gwarancję bezproblemowego połączenia, a wmontowany akumulator o pojemności 380 mAh pozwala na około 15 godzin pracy. Cena to około 160 zł.

Gamepad do smartfonu

Kruger&Matz KM0351

Na koniec oferta za około 100 zł. To model Kruger&Matz KM0351 wyposażony w moduł Bluetooth 4.0 dający połączenie ze smartfonem lub komputerem, który współdziała z systemem Google Android lub Windows. W wyposażeniu, prócz uchwytu na smartfon, jest odpowiednia podstawka pod tablet, dzięki której da się grać na każdym sprzęcie. Całość nie wygląda może tak gustownie, jak poprzednie propozycje, lecz gumowane rączki poprawią chwyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here