Jak wybrać dobry komputer za nie dużą cenę?

W dzisiejszych czasach komputer to nieodzowna część naszego mieszkania. Zazwyczaj każdy go ma, czy jest to komputer stacjonarny czy laptop.

Trzeba się najpierw zastanowić jak wybrać dobry komputer, czy potrzebujemy laptopa, bo mamy mało miejsca w domu, czy może mamy specjalne biurko i możemy pozwolić sobie na komputer stacjonarny. Co do stacjonarnych komputerów należy zastanowić się czy jest on nam faktycznie potrzebny. Są one może w tej samej cenie co laptop, można taki dobry kupić już za 2500 zł. Jednak czy taki komputer naprawdę jest nam potrzebny.

Stacjonarne komputery zazwyczaj kupują fani gier komputerowych, bo mają one lepsze procesory i przede wszystkim lepsze wentylatory. Jednak jeśli nie jesteśmy zapalonymi graczami warto pomyśleć po prostu o laptopie. Dobry laptop, z szybkim procesorem można już kupić za niecałe 3000 zł. Ważne jest też to, żeby laptop był lekki i łatwo go schować. To tez dobry pomysł dla ludzi mobilnych, którzy chcą pracować w kawiarni czy na wyjeździe. Oczywiście istotny jest nasz budżet i ile możemy czy chcemy wydać. Jeśli nie ma to znaczenia to można komputer kupić nawet za 10 000 zł. Tylko pytanie czy na prawdę potrzebujemy taki wypasiony sprzęt?

Dobry komputer Oława

To co jest ważne to sprawdzenie jaki komputer czy laptop ma procesor. Jego moc jest istotna, by komputer szybko działał. Jest ogromna różnica między procesorem i3 a i7. Nie radze przesiadać się z i7 na i3, bo to będzie jak przesiadanie się z mercedesa do malucha. Ważna jest też pamięć. Tutaj pytanie brzmi do czego nasz komputer ma służyć. Jeśli mamy zamiar dużo rzeczy instalować warto zainwestować w dużą pamięć, żeby nam jej nie zabrakło. Kolejna rzecz, jeśli chcemy mieć komputer do oglądania filmów warto zastanowić się nad dobrą kartą graficzną. Zwykła karta dedykowana, jak się ją nazywa, może być zbyt słaba na nasze potrzeby.

Istotna jest też karta dźwiękowa. I uwaga jeśli chcemy naprawdę mieć dobry dźwięk to zastanówmy się nad tym jakie komputer ma głośniki. Może warto w tym momencie kupić komputer stacjonarny i dokupić dobre głośniki. Powinniśmy też pamiętać o tym, że nie koniecznie do oglądania filmów jest nam potrzebny komputer stacjonarny. Laptopy dzisiejsze maja również dobrą grafikę i wyśmienite brzmienie. Do tego zawsze można go podłączyć do głośników lub telewizora, jeśli ma on odpowiednie wejście.

Sprzęt komputerowy

Dla tych co chcą mieć laptopa należy dodać, by sprawdzili tym ekranu. Ekran błyszczący może stanowić problem gdy pada na laptop słońce i zaczyna być problem z widocznością na ekranie komputera. Jest jeszcze jedna istotna rzecz przy laptopach wielkość ekranu. Jeśli laptop ma być mały, to pamiętajmy, że laptopy poniżej 15 cali są droższe i kosztują koło 5 000 zł. Oczywiście nie oznacza to, że laptopy 17 calowe są tańsze, bo takie też możemy kupić nawet za 9 000 zł.

Oczywiście pojawi się też problem jakiej marki kupić komputer. Czy to ma być Dell, czy Asus, a może Samsung? Wybór dobrego komputera to prawdziwa sztuka i warto zaufać specjalistą, choćby sprzedawcom, którzy pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu.

Źródło: http://www.s-computers.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here