Jak połączyć smartband z telefonem

Lubisz sport i nie tylko chętnie śledzisz wszelkiego rodzaju rozgrywki sportowe w telewizji, ale w wolnych chwilach starasz się też dbać o swoją kondycję regularnie ćwicząc? Jeśli doskonale wiesz, że „sport to zdrowie”, koniecznie zadbaj o to, by mieć wszystkie niezbędne akcesoria do treningów. Jednym z najnowocześniejszych gadżetów, który warto mieć, jest na przykład sportowa opaska na rękę, czyli smartband. Czym właściwie jest i jak działa?

Smartband – co to?

Kompaktowe urządzenia elektroniczne to już od kilku lat mocny trend w świecie technologii. Szczególnie dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie różnego rodzaju smartbandy, czyli niewielkie i wygodne w codziennym użytkowaniu sportowe opaski na rękę. Urządzenia tego typu powstały przede wszystkim z myślą o regularnym monitorowaniu różnego rodzaju aktywności fizycznych. Choć taka opaska wizualnie łudząco przypomina zegarek, w praktyce posiada dużo więcej funkcji przydatnych nie tylko w ciągu dnia, ale też podczas snu.

Niektórzy smartbandom nadają miano osobistych trenerów personalnych i… jest w tym sporo racji. Taka opaska sportowa na rękę, może Cię bowiem świetnie motywować do ćwiczeń, poprawiać ich technikę i pomóc zrealizować zaplanowany trening. Jeśli smartband jest prawidłowo sparowany z telefonem, nieustannie zbiera dane na temat Twoich aktywności, wykonanych kroków itd. Wszystkie gromadzone dane możesz swobodnie przeglądać na opasce lub w jeszcze wygodniejszej formie – na wyświetlaczu swojego smartfona.

Opaski monitorujące aktywność – przykładowe funkcje

Opaski monitorujące aktywność mają wiele przydatnych funkcji, z których warto korzystać nie tylko podczas treningów, ale na co dzień. Przykładowo, smartband Huawei Band 3e dostępny w ofercie Mix Box od T-Mobile (szczegóły znajdziesz tu: https://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/oferta-mix) posiada m.in. w budowany krokomierz, funkcję monitorowania snu, licznik spalonych kalorii, a także przebyty dystans. Lubisz od czasu do czasu wyskoczyć na basen? To tym bardziej smartband jest idealny dla Ciebie, ponieważ jest wodoodporny i pozwala na nurkowanie nawet do głębokości 50 metrów! To rozwiązanie z pewnością spodoba się również wszystkim fanom joggingu, m.in. dlatego, że po zamocowaniu na butach, może analizować wiele kluczowych parametrów związanych z bieganiem i dawać Ci praktyczne wskazówki, by każdy kolejny trening był jeszcze efektywniejszy.

Jak połączyć smartband z telefonem?

Aby opaska mogła prawidłowo działać, monitorować aktywność i wysyłać gromadzone dane na Twój telefon, oba urządzenia musisz ze sobą sparować. Jest to proste, a zarazem bardzo intuicyjne i w całości oparte na technologii Bluetooth. Nie ma tu znaczenia, z jakiego smartfona korzystasz, ponieważ tego typu opaski sportowe na rękę możesz swobodnie połączyć zarówno z systemem Android, jak i iOS.

  1. Pobierz aplikację Huawei Health.
  2. Włącz Bluetooth.
  3. Otwórz aplikację i wybierz „Ja”.
  4. Przejdź do sekcji „Moje urządzenie” i wybierz nazwę swojej opaski.

Gotowe! Parowanie zajmie Ci dosłownie chwilę.

Materiał partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here