Czym są laptopy hybrydowe?

Laptopy hybrydowe stały się popularne wraz z pojawieniem się na rynku Ultrabooków i systemu Windows 8. Od tego czasu są dosyć modnym wyborem wśród osób poszukujących wydajnych komputerów przenośnych do pracy, ale też zastosowań domowych. Ale czym są laptopy hybrydowe, nazywane także konwertowalnymi? Czy warto się nimi interesować?

Dość często, w kontekście komputerów przenośnych, mówi się o tzw. laptopach konwertowalnych albo hybrydowych. Te urządzenia znajdują się na rynku już od dawna, ale dopiero popularyzacja Ultrabooków oraz systemu Windows 8, a potem Windowsa 10 sprawiła, że zyskały na popularności. Ale czy zasłużenie?

Skąd wzięły się laptopy hybrydowe?

Pierwsi producenci zaczęli proponować te sprzęty wiele lat temu. Ale wówczas technika nie była taka, żeby mówić o tak funkcjonalnych sprzętach, jak dzisiaj. Pierwszy krok zrobił Intel, który stworzył lekki, elegancki oraz wydajny laptop. Tak właśnie pojawiły się Ultrabooki. Na początku nie miały one ekranu dotykowego, ale to potem stało się wymogiem. Doprowadziło to do eksperymentów, przez co teraz w sprzedaży jest cała gama sprzętów hybrydowych i konwertowalnych.

Jest w tym znaczna zasługa również Microsoftu, który zmienił interfejs systemu operacyjnego. Windows 8 nie był specjalnie udany, ale pozwalał na stworzenie komputerów z ekranami dotykowymi. Prędzej tego rodzaju sprzęt nie miał sens, choćby ze względu na trudniejszą obsługę właśnie systemu operacyjnego. Następne modele poprawiały wcześniejsze błędy i teraz Windows 10 to system przygotowany tak pod obsługę myszką, jak i dotykiem.

Czym są laptopy hybrydowe?

To sprzęty, które pełnią równocześnie funkcje dwóch sprzętów – laptopa i tabletu. Jeżeli pragniemy nazywać jakiś komputer hybrydowym, to powinien on być wyposażony w ekran dotykowy. To główny warunek. Z czasem producenci zaczęli podchodzić do takich notebooków innowacyjnie i dlatego dzisiaj mamy modele z obracanymi, a także wypinanymi wyświetlaczami.

Czym są laptopy hybrydowe?

Oba rozwiązania są bardzo wygodne oraz pomagają szybko przemienić notebooka w tablet. Różni specjaliści, sprawdzający rynek nowych technologii, właśnie laptopy hybrydowe oraz ich zwiększającą się popularność obwiniają za spadek sprzedaży tabletów. Nie ma co się dziwić. Sprzęty hybrydowe czy też konwertowalne są dużo wydajniejsze, a także bardziej funkcjonalne.

Czy warto kupić laptop hybrydowy?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i tego, jak z komputerów przenośnych korzystamy. Sama obsługa przy pomocy dotyku będzie naprawdę wygodna. W przypadku komputerów stacjonarnych nie ma sensu, jednak w przypadku notebooków spisuje się perfekcyjnie. Głównie dlatego, że ekran laptopa jest bliżej użytkownika, w zasięgu jego rąk.

Do tego obsługa przy pomocy dotyku pozwoli w wygodniejszy sposób, w porównaniu do klawiatury oraz myszki, robić niektóre czynności na komputerze. Wspaniale spisuje się także w sprzętach multimedialnych, na których oglądamy filmy, przeglądamy strony internetowe, a także czytamy książki. Niewątpliwie jest to bardzo interesujące urządzenia i ich popularność będzie ciągle rosnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here