Drony na Bluetooth?

Dzisiaj każdy pragnie mieć drona. Wprowadzone ostatnio ustawy, trochę uregulowały to, komu, gdzie oraz w jaki sposób wolno używać tego typu sprzętów. Dlatego zanim pozyskasz licencję oraz nabędziesz profesjonalny bezzałogowiec, poćwicz na prostych i niewymagających sprzętach komunikujących się w technologii Bluetooth.

Parrot Airborne Cargo Mars

Dzięki niemu z łatwością wejdziemy w świat poruszania się bezzałogowcem. Producent zatroszczył się o to, żeby za pomocą drona Parrot Airborne Cargo Mars mieć możliwość latania nie tylko na dworze, ale także w pomieszczeniu. Wszystko dzięki odpowiednim zderzakom, które ochronią delikatne śmigła oraz silniki przed zniszczeniem, nawet jeśli zderzą się z jakąś przeszkodę. Sprzęt został wyposażony w kamerę oraz pamięć o pojemności 1 GB, przez co możemy fotografować spotkane przez nas przeszkody.

Drony na Bluetooth?

Fotografie potem można zrzucić na komputer przy pomocy załączonego portu microUSB. Maksymalna prędkość tego drona wynosi nawet 57 km/h. Kosztuje on ok. 300 zł. Do kierowania będziemy też potrzebować smartfonu lub tabletu.

Parrot Hydrofoil

Drony to nie tylko sprzęt latający. Przykładem tego jest produkt Parrot Hydrofoil, który poza lataniem, jak w przypadku zwyczajnego drona, daje nam możliwość poruszania się po wodzie, za sprawą załączonego do zestawu elementu pływającego oraz odpowiedniemu trybowi do pływania udostępnionemu w darmowej aplikacji na urządzenia mobilne. Parrot

Hydrofoil gwarantuje do 9 minut wznoszenia się w powietrzu lub do 7 minut pływania. Zasięg gadżetu to około 20 metrów. W Hydrofoil nie brakuje kamer dających możliwość robienia zdjęć w czasie latania. Sprzętem kierujemy za pomocą aplikacji na smartfon lub tablet. Parrot Hydrofoil to koszt około 300 zł.

Parrot SWING + FlyPad

Jest jednym z najnowszych dronów latających firmy Parrot wydanych do sprzedaży. W odróżnieniu od poprzedników, model SWING pozwoli na latanie jak każdy inny quadrocopter, a także na lot jak dwupłatowym samolotem, co łączy się ze znaczną szybkością oraz innymi odczuciami lotniczymi niż w przypadku łatwo sterowalnego bezzałogowca.

Tryb lotu przemieniamy w aplikacji albo przy użyciu załączonego do kompletu kontrolera FlyPad. W ten sposób zwiększamy zasięg drona. Przez to pragnąć czuć trochę więcej adrenaliny w czasie lotu, trzeba za jego pomocą dokonywać manewrów. W środku jest bateria 200 mAh pozwalającą na około 8 minut lotu. Koszt zestawu to około 600 zł.

Parrot Rolling Spider

Mówiliśmy o dronie latającym, pływającym, a nawet pozwalającym na latanie jak dwupłatowym samolotem. Parrot Rolling Spider to odmienna oferta. W zasadzie na pierwszy rzut oka niezbyt różni się od Parrot Airborne Cargo Mars. Faktycznie różnica będzie jednak spora.

Chociaż ten typ, w odróżnieniu od Airborne Cargo, nie daje możliwości przenoszenia małych rzeczy, to jest wyposażony w spore, obracające się koła, które oferują szansę wygodnego przemieszczania się po pomieszczeniach. Dzięki dość giętkim oraz obracającym się obręczom zamontowanym na obudowie mamy szansę tym dronem jeździć po ścianach bez strachu o to, że rozbije się on i spadnie. To świetna oferta do zabawy w domu. Cena to około 200 zł.

Parrot Jumping Sumo

Chociaż nie posiada skrzydeł ani śmigieł, umie unosić się w powietrzu. Dron Parrot Jumping Sumo jest tak zaprojektowany, by przemieszczać się po ziemi. Po to są masywne oraz solidne koła, które pozwolą rozpędzać go do prędkości 2 m/s. Poza tym, w czasie rajdów możemy korzystać z kamery.

Choć nie posiada skrzydeł, może unosić się na wysokość 80 centymetrów. To dzięki wbudowanej wyrzutni, która go podnosi, więc można dzięki niemu, pokonywać bardzo wysokie przeszkody, wskakiwać na murki itd. Bateria daje 20 minut zabawy, po której musi być ładowana ok. 1,5 godziny. Kosztuje około 400 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here