Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza – co wybrać?

Spora część ludzi, rozpoczyna dbanie o powietrze w swoim domu albo mieszkaniu, w chwili, kiedy pojawiają się problemy ze zdrowiem: suchość w gardle, duszący kaszel, wysuszona skóra itp. Jednak warto dbać o właściwe nawilżenie powietrza prędzej, by polepszyć swoje samopoczucie oraz zdrowie. Zobaczmy jakie są modele ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza i wybierzmy najlepszy.

Beurer LR 330

Najbardziej zaawansowanym sprzętem jest Beurer LR 330. To nie tylko nawilżacz, ale też oczyszczacz powietrza, który będzie dbał o czystość oraz odpowiednią jakość powietrza w naszym domu. Sprzęt ten znacznie zmniejsza ilość składników smogu, w tym pyłów PM10, co będzie ważne dla mieszkańców dużych oraz zatłoczonych miast.

Filtracja ma trzy etapy. W pierwszym etapie powietrze będzie filtrowane przez filtr wstępny, który usuwa większe zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść, okruchy. W drugim etapie będzie filtr HEPA (E10), który zatrzyma niewielkie zanieczyszczenia, w tym wspomniane wyżej pyły PM10 i zarodniki grzybów oraz bakterie. W trzecim etapie jest filtr węglowy, który neutralizuje lotne związki organiczne, a także zmniejsza nieprzyjemne zapachy. Nie brakuje funkcji nawilżania ultradźwiękami oraz ustawiania mocy. Prezentuje się on elegancko oraz nowocześnie. Cena tego modelu to około 1000 zł.

Beurer LB 44

Dużo prostszym i tańszym sprzętem, jest model Beurer LB 44, który kosztuje ok. 300 zł. W zamian dostajemy łatwy w obsłudze nawilżacz ultradźwiękowy o wydajności około 220 ml/h, co pozwala nawilżyć pomieszczenie o powierzchni do 25 m2. Możemy spokojnie ustawiać moc nawilżacza, a pojemność zbiornika to 2,8 litra, dzięki czemu pracuje on przez kilka godzin bez przerwy. Producent zatroszczył się także o przyjemny dla oka wygląd, który wpisuje się w każde nowoczesne wnętrze. Jest też dioda kontrolna oraz automatyczny wyłącznik, który usuwa niebezpieczeństwo zniszczenia sprzętu w czasie, kiedy skończy się woda w zbiorniku.

DrCare AERI 3.0

Inna oferta to DrCare AERI 3.0 o niezwykle interesującym wyglądzie. Co intrygujące, nie jest to kosztowne rozwiązanie, ponieważ kosztuje ok. 250 zł. W tej kwocie uzyskujemy nawilżacz ultradźwiękowy z jonizacją powietrza i sterowaniem przy pomocy wygodnego, niedużego pilota.

Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza – co wybrać?

Co więcej, na podświetlanym wyświetlaczu obserwujemy wszystkie parametry pracy, przez co prędko i sprawnie dopasujemy tryb działania do potrzeb. Mamy szansę ustawić m.in. moc nawilżania, szybkość podmuchu oraz czas działania. Zbiornik na wodę o pojemności aż 4 l pozwoli na kilkanaście godzin nieustannego działania.

Camry CR-7956

Na koniec tanie, chociaż niezłe w wyposażeniu urządzenie Camry CR-7956. Za około 200 zł uzyskamy nawilżacz ze zbiornikiem o sporej pojemności aż 5,8 l. To pozwoli na 17 godzin pracy z wydajnością 330 ml/h. Jest także możliwość jonizacji powietrza oraz szansa określenia czasu działania, a wszystko będzie kierowane przy pomocy czytelnego panelu z wyświetlaczem. Wadą są dosyć spore gabaryty, ale jeżeli dla kogoś liczy się wydajności, na pewno będzie zachwycony tym nawilżaczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here