Kable głośnikowe do 100 zł

Zakup właściwych kabli głośnikowych to istotny moment podczas kompletowania wymarzonego zestawu audio stereo albo kina domowego. Niedopatrzenia na tym etapie oraz zbyt słabe podejście do tematu okablowania, będą skutkowały słabym dźwiękiem oraz niewystarczającym zastosowaniem możliwości sprzętu. Zobaczmy parę interesujących ofert w cenie do 100 zł za metr.

Kimber Kable 8PR

Ten kabel będzie idealny dla wymagających klientów. Takich dla których ważny jest dźwięk, solidność, ale także wygląd. Przewód Kimber Kable 8PR to szesnastolinkowy kabel przygotowany z dwóch zespołów, po osiem linek w kolorze brązowym oraz czarnym. Ze względu na podział żyły na pojedyncze, cieńsze linki, przewód ten świetnie spisze się przy bi-wiringu i bi-ampingu. Łączny przekrój to 2 x 5,26 mm2, przez co propozycja ta świetnie spisuje się przy zestawianiu mocnych podzespołów. Rzecz jasna żyły zrobione będą z beztlenowej miedzi OFC. Cena – 99 zł za metr bieżący.

Oyaide Explorer V2

Z drugiej strony mamy kabel Oyaide Explorer V2. Tutaj mamy propozycję kabla, który powinien się wtopić w otoczenie i idealnie spisze się przy instalacjach wielogłośnikowych, w których kabel powinien iść np. przy ścianie.

To płaska konstrukcja dwużyłowa o średnicy 2 x 2 mm2, która z pewnością obsłuży kolumny podstawkowe o średniej mocy (do 120–150 W). Odpowiednia konstrukcja przewodu powoduje, że interferencja będzie właściwie wyeliminowana, a płaski przekrój izolacji z odpowiednim przewodem powietrznym w centralnej części, usuwa zakłócenia oraz oddziaływanie otoczenia, np. wibracje. Cena to również 99 zł za metr bieżący.

Melodika Brown Sugar

Znajdzie się także coś dla tradycjonalistów. Model Melodika Brown Sugar to idealna klasyka w czystym wydaniu. Uwaga należy się zaawansowanej izolacji dielektrycznej zapewniającej ciągłą transmisję sygnału.

Producent wykorzystał tutaj autorską technologię Spiral Litz, w której żyły przewodnika ułożone są w oddzielnej izolacji, przez co w każdej nitce płynie prąd mieszczący się na końcówce mocy. Znaczy to, że elektrony nie przeskakują z nitki na nitkę, a płyną swoją drogą bez żadnych przemian oraz zawirowań. Takie działania sprawiają, że dźwięk będzie niesamowicie czysty i klarowny. Kabel jest wykonany z miedzi beztlenowej OFC o czystości 99,99%. Cena to ok. 79 zł za metr bieżący.

Chord Rumor 2

Następna oferta Chord Rumor 2. Tutaj producent zdecydował się poeksperymentować i w pewnym sensie przekroczył powszechnie przyjęte standardy. Zamiast miedzi beztlenowej OFC o sporej czystości wykorzystał połączenie srebra oraz teflonu.

Kable głośnikowe do 100 zł

Żyły są skręcone z właściwą częstotliwością, a rezultatem tych działań będzie przewód, który gwarantuje naturalne brzmienie bez faworyzowania żadnego z pasm. Nieduża średnica, mająca 5 mm, powoduje, że bez trudu możemy go ukryć np. w listwie ściennej. Cena na Allegro mieści się w około 79 zł za metr bieżący.

Van Den Hul CS-122 Hybrid

Jeżeli preferujemy nietypowe rozwiązania, to dobrą propozycją będzie Van Den Hul CS-122 Hybrid. Wykonany z dwóch niezależnie izolowanych przewodników zrobionych ze 147 nitek z niesamowicie czystej miedzi beztlenowej OFC.

Przewodniki są w dodatku pokryte warstwą czystego srebra. Powierzchnia przekroju to 2 x 2,96 mm2. Interesujące jest to, że posiadają nietypową izolację, żyła ujemna oraz dodatnia mają odmienny kształt, a pomiędzy nimi jest płaski obszar koszulki. Powoduje to, że wygląd kabla jest niecodzienny, przez co spisze się w przypadku zewnętrznych instalacji. Cena za metr bieżący – około 80 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here