Czy warto kupić smartwatcha?

0
1079

Coraz więcej firm wypuszcza na rynek swoje smartwatche – i mowa tu nie tylko o firmach zajmujących się nowinkami technologicznymi, ale także o niektórych markach odzieżowych. Wciąż jest jednak wiele osób, które z takich zegarków nie korzysta, czy to dlatego, że woli zwykłe, tradycyjne zegarki analogowe, czy też dlatego, że nie widzi potrzeby inwestowania w smartwatcha.

Trzeba jednak zauważyć, że tego typu technologia staje się coraz tańsza i coraz łatwiej dostępna. Nie trzeba wydawać kilka tysięcy złotych, aby kupić niezłej jakości smartwatcha. Czy w związku z tym nie warto spróbować? Dlaczego „inteligentne zegarki” cieszą się obecnie coraz większą popularnością? Wyjaśniamy!

Największe zalety smartwatchy

Bez wątpienia jedną z największych zalet smartwatcha jest to, jak wiele funkcji on oferuje. Wiele oczywiście zależy od modelu, ale nawet tańsze inteligentne zegarki oferują obecnie nie tylko pokazywanie godziny, ale też m.in. liczenie kroków, sprawdzanie tętna czy tryby fitness.

Nierzadko można też spotkać funkcję badania natlenienia krwi, medytacji, alarmu, stopera, sterowania muzyką lub aparatem czy odnajdywania telefonu połączonego z zegarkiem. Nie mówiąc o możliwości wyświetlania SMS-ów i innych powiadomień ze smartfona na ekranie zegarka, a także odbierania lub odrzucania połączeń.

Droższe urządzenia oferują też m.in. GPS-a, tryb non-stop włączonego ekranu (który prowadzi do szybszego zużycia baterii, ale daje ciągły ogląd na godzinę i inne kluczowe statystyki) czy obsługę NFC (dzięki czemu można płacić zbliżeniowo w sklepach przy pomocy smatwatcha).

Dokładne informacje o tym, co oferuje dany model można znaleźć m.in. w jego karcie produktu w sklepach internetowych czy w recenzjach, na przykład na portalu Tech Polska. Warto zapoznać się ze specyfikacją urządzenia przed jego zakupem, aby się nie pomylić i nie rozczarować.

Jakie wady mają smartwatche?

Niestety, każda technologia ma swoje wady. W przypadku smartwatchy jest to przede wszystkim konieczność ładowania zegarka. W zależności od pojemności akumulatora i tego, czy mamy włączony tryb Always On Display, czy też nie, smartwatch może na jednym ładowaniu wytrzymać od jednego dnia do kilkunastu lub kilkudziesięciu dni. Informacje na ten temat można znaleźć na Tech Polska i innych podobnych witrynach.

W przypadku zwykłych zegarków wystarczy raz na kilka miesięcy lub lat wymienić baterię. Jednak nie da się ukryć, że obecnie większość z nas jest przyzwyczajona do częstego ładowania sprzętów elektronicznych (przede wszystkim smartfonów, ale też m.in. słuchawek bezprzewodowych). Czy więc konieczność ładowania smartwatcha jest takim problemem? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, a kiedy już to zrobi, będzie także wiedział, czy warto kupić smartwatcha, zy też nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here