Czy warto kupić laptop poleasingowy

Zakup laptopa powinien być bardzo dokładnie przemyślany. W grę wchodzi szereg czynników, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę. O jakich mowa? Które z nich determinują to, że podjęliśmy dobrą decyzję i czy zakup laptopa poleasingowego, to dobra inwestycja? Podpowiadamy.

Używany laptop – czy warto go kupić?

Laptopy poleasingowe zyskują na popularności zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firmy. Nic dziwnego – stanowią bardzo dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na zakupie sprzętu o wysokiej wydajności, która idzie w parze z mniejszymi kosztami niż w przypadku nowego laptopa. Zakup sprzętu poleasingowego stanowi bardzo dobre rozwiązanie na drodze do wyposażania biura przy optymalizacji ponoszonych kosztów. Nie bez znaczenia pozostaje także inwestycja w przypadku, kiedy kupujemy go na potrzeby prywatne. Tutaj kondycja domowego budżetu nie zostaje znacznie nadszarpnięta, a my możemy korzystać z laptopa, który posłuży nam na kolejne lata.

Laptop poleasingowy – czyli jaki?

Pod hasłem laptop poleasingowy kryje się sprzęt, który był już wykorzystywany w pracy przez innego użytkownika, jednak w niewielkim zakresie. Firmy biorą urządzenia w leasing wypożyczając je zwykle na rok lub dwa lata. Takie działanie wiąże się z płaceniem w zamian niskich rat za korzystanie z danego sprzętu. Kiedy umowa wygasa, laptopy wracają do danej firmy, która je wypożyczała. Tam przechodzą odświeżenie i bardzo często są przeznaczane do sprzedaży.

Laptopy poleasingowe a ich opłacalność

Inwestycja w tego rodzaju sprzęt jest opłacalna nie tylko z uwagi na cenę, jaką należy za niego zapłacić. W grę wchodzą również parametry techniczne. Pamiętajmy o tym, że bardzo często są to komputery, które były wykorzystywane do pracy z oprogramowaniem graficznym, albo też aplikacjami dedykowanymi obróbce video. Często także sprzęt był wykorzystywany do księgowania faktur oraz sporządzania dokumentów. Z uwagi na to, że leasing trwa stosunkowo krótko, możemy mieć pewność, że podzespoły nie są mocno zużyte.

Na drodze do zakupu laptopa poleasingowego stoi jednak bardzo ważny aspekt, jaki należy wziąć pod uwagę, a mianowicie wybór sprawdzonej firmy od której możemy go nabyć. W grę wchodzi inwestycja w wysokiej jakości sprzęt i pewność, że wszystkie parametry o jakich mowa w ofercie, pokrywają się z rzeczywistością. Dobra firma to także taka, której pracownicy będą w stanie doradzić w kwestii wyboru odpowiedniego dla nas sprzętu, a ponadto będzie on dobrej jakości. Wśród nich warto wymienić m.in. komputerprojekt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here