Wyprawka dla noworodka

Powitanie na świecie potomka to wielka radość,ale i wyzwanie. Przyszli rodzice muszą zadbać o zakup wszystkich niezbędnych w trakcie pierwszych miesięcy życia dziecka, artykułów. W pokoiku naszej pociechy muszą znaleźć się nie tylko podstawowe elementy wyposażenia jak łóżeczko, czy przewijak. Na etapie kompletowania wyprawki należy zadbać także o produkty do pielęgnacji noworodka, ale i środki transportu gwarantujące mu bezpieczeństwo w trakcie jazdy samochodem, czy też codziennych spacerów. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się co powinno znaleźć się na Twojej liście zakupów i gdzie kupić wysokiej jakości artykuły dziecięce. 

Atestowany fotelik priorytetem w trakcie kompletowania wyprawki

Po wypisie ze szpitala konieczne będzie przetransportowanie do domu noworodka. Podstawowa reguła mówi o tym, że każdy fotelik, w tym także „łupina” musi być bezwzględnie dopasowany do tylnej kanapy, na której przewożony będzie maluch. Istotny jest również sposób przewożenia noworodka: dzieci w takim przedziale wiekowym muszą być wożone tyłem do kierunku jazdy. Fotelik dla maluszka musi być dostosowany do jego kategorii wiekowej (najczęściej 0-13 kg) oraz posiadać odpowiednie oceny w testach bezpieczeństwa (minimum trzy gwiazdki w ADAC, RACE).

W pokoju dziecka: na co zwracać uwagę wyposażając kącik maluszka?

Kupując umeblowanie do pokoju dziecięcego, pamiętajmy, by pomieszczenie zachowało funkcjonalny charakter. W pierwszych tygodniach i miesiącach życia pokoik dla dziecka musi być także komfortowy dla jego mamy: to właśnie w kąciku maluszka będziemy karmić, przewijać, ubierać, a nierzadko nawet odbywać pierwsze kąpiele w wanience. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć bezpiecznego łóżeczka, wykonanego z atestowanych materiałów, przewijaka, który ułatwi codzienną toaletę i higienę dziecka oraz komody w której pomieścimy garderobę naszej pociechy. Wyposażenie kupujmy tylko w sprawdzonych sklepach, gwarantujących szybką wysyłkę i wysoką jakość oferowanych produktów takich jak https://sklepmati.pl/. Kupimy w nim także akcesoria dziecięce na dalsze etapy rozwoju dziecka: bramki zabezpieczające, zabawki edukacyjne czy krzesełka do karmienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here