dom

Jako właściciele domu jednorodzinnego mamy prawo do prywatności oraz decydowania o tym, kogo chcemy wpuścić na naszą posesję, a kogo nie. Podstawową kwestią jest zatem budowa odpowiedniego ogrodzenia, którego nieproszeni goście nie będą w stanie pokonać. Ważną rolę pełnią również nowoczesne urządzenia zabezpieczające budynek, w tym: domofony, kamery IP oraz zapory sieciowe (firewalle).

Domofony

Domofon to rodzaj urządzenia, które umożliwia komunikację osób znajdujących się w budynku i osób, które przebywają przy jego bramie lub drzwiach wejściowych. Dawniej domofon był używany przeważnie w budynkach wielorodzinnych, jednak z czasem zdobył popularność również w budownictwie jednorodzinnym. Warto zaznaczyć, że nazwa domofon to jedynie uproszczenie. Właściwa komunikacja możliwa jest bowiem dzięki zastosowania zestawu domofonowego, który występuje w różnych wariantach. Szeroki wybór zestawów i akcesoriów domofonowych dostępny jest pod adresem internetowym: https://www.voip24sklep.pl/domofony.

Współczesne domofony to sprzęty, które mogą zaspokajać różne potrzeby użytkowników. W sprzedaży dostępne są bowiem:

  • domofony z kamerą,
  • domofony bez kamery,
  • unifony IP,
  • systemy interkomowe.

W ofercie są zatem produkty, które spodobają się zwolennikom tradycyjnych rozwiązań, jak również osobom, które uwielbiają wszelkie nowinki techniczne. Ciekawym rozwiązaniem dedykowanym posesjom prywatnym jest bramofon. Takie urządzenie zapewnia kontrolę dostępu, nawiązywanie połączeń głosowych oraz sterowanie otwarciem drzwi lub bramy, za pomocą przycisku, PINu, karty zbliżeniowej lub telefonu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także domofony z wbudowaną kamerą. Tego typu urządzenia oferują tacy renomowani producenci jak: Hikvision, Akuvox, Dinstar lub Commax. Osoba przebywająca w mieszkaniu widzi osobę, która przebywa przy bramie. Może prowadzić z nią także swobodną rozmowę. Kamera pozwala na identyfikację gościa i zapewnia dzięki temu podwyższony stopień bezpieczeństwa.

Kamery do monitoringu posesji

Kamery są przydatne nie tylko w domofonach, ale nadają się także do umieszczenia w dowolnej części domu lub ogrodu. Stanowią idealne narzędzie do monitoringu całej posesji. Voip24sklep.pl proponuje całą gamę rozwiązań w tym zakresie. Katalog produktów obejmuje kamery IP, kamery termowizyjne, rejestratory kamer, monitoring serwerowni, dyski do rejestratorów oraz akcesoria montażowe. W razie pytań, załoga sklepu oferuje fachową pomoc.

Do zabezpieczenia domów jednorodzinnych stosuje się zazwyczaj kamery IP. Pozwalają one na bezpośredni podgląd miejsca, w którym są zamontowane. W opcji są kamery przewodowe i bezprzewodowe (warunkiem połączenia jest dostęp do Wi-Fi). Ceny kamer są coraz niższe, ich instalacja coraz prostsza, a cyfrowy technologia gwarantuje najlepszą jakość obrazu. Dzięki dedykowanym aplikacjom, zarejestrowane treści mogą być przekazywane na smartfon lub komputer użytkownika.

Firewall – zapory sieciowe

Na koniec warto wspomnieć o innym rodzaju zabezpieczeń, a mianowicie o zaporze sieciowej. Firewall to urządzenie, które monitoruje i zabezpiecza sieć. Stanowi sprawdzoną ochronę przed cyberzagrożeniami, szczególnie gdy w domu realizujemy swoje obowiązki zawodowe lub prowadzimy firmę.

W sprzedaży dostępne są urządzenia chroniące przed złośliwym oprogramowaniem i złośliwymi stronami internetowymi, które analizują zagrożenia i zatrzymują ataki. Voip24sklep.pl oferuje wydajne i certyfikowane firewalle, które gwarantują najwyższy poziom zabezpieczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here