Udany kemping – jak go zorganizować?

0
1164

Wyjazdy pod namiot czy noclegi w przyczepie kempingowej lub kamperze są coraz chętniej wybieraną formą korzystania z wakacyjnego wypoczynku. Choć szczególnie podobają się dzieciom, to również dorosłym taka forma odpoczynku może przynieść wiele dobrego – m.in. pozwala na odcięcie się od miejskiego szumu, spędzając więcej czasu na łonie natury. Aby jednak taki wyjazd zakończył się sukcesem, trzeba go dobrze przygotować. Jak się za to zabrać?

Przygotuj wygodne miejsce do spania

Przyczyną wielu negatywnych wspomnień związanych z nocowaniem w namiocie, jest wybór nieodpowiedniego podłoża do spania. O ile do kwestii namiotu przywiązujemy dużą wagę, o często zapominamy o tym, na czym się położymy. Jakikolwiek materac czy karimata nie pozwolą na zajęcie wygodnej pozycji podczas snu, co przełoży się na poranne zmęczenie i bóle w kręgosłupie. Dlatego, jeśli chcesz zaznać porządnego wytchnienia na łonie natury, to właśnie powinieneś zwrócić uwagę, na czym śpisz. Wysokiej jakości materac lub porządne łóżko polowe składane nie zajmują dużo miejsca, a pozwolą na wydatną poprawę jakości snu. W dodatku solidnie odizolują Cię od podłoża, co również pozwoli uniknąć przeziębienia, nawet w chłodniejsze dni.

Pomyśl o tym, co będziesz robić

Jeśli wybierasz się na kilka dni i nie masz w zamiarze intensywnie podróżować, to warto zaplanować dla siebie i swoich bliskich jakieś ciekawe zajęcia. Samo spanie w namiocie czy palenie ogniska (o ile jest legalne) może być interesujące, ale jeśli to główny punkt programu, to po dwóch czy trzech dniach zacznie być co najmniej nużące. Dlatego warto zaplanować jakieś ciekawe zajęcia, które pomogą we wspólnym spędzaniu czasu – szczególnie jeśli zabierasz ze sobą dzieci. Karty, zestaw do gry w badmintona, gitara czy głośnik bluetooth  – to tylko niektóre z akcesoriów, które uprzyjemnią czas spędzany na świeżym powietrzu. Ich wykorzystanie pozwoli na zaoferowanie ciekawej rozrywki Twoim dzieciom i przekształci pobyt wakacyjny wyjazd w niezapomniane wydarzenie.

Nie zapomnij o akcesoriach!

Czasy, kiedy bateria w telefonie wytrzymywała kilka tygodni, bezpowrotnie minęły. Większość dzisiejszych smartfonów trzeba ładować codziennie, dlatego wybierając się na kemping, nie można zapomnieć o powerbanku. Przydatne również okaże się zabranie przenośnego prysznica (szczególnie, jeśli zamierzacie nocować „na dziko”), a także spray na komary, dobrą latarkę, wygodne buty czy wentylator. Tak, dostępne są również modele z zasilaniem bateryjnym, a przyjemny powiew chłodu nie sposób przecenić w upalny dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here