Które kasy fiskalne należy wybrać

Od kilku już dobrych lat istnieje obowiązek posiadania kas fiskalnych. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę działalność usługową. To, co było obowiązkiem m.in. dla branży produktów spożywczych, teraz rozszerzyło swój zasięg. Tak samo jak powiększył się asortyment kas fiskalnych, jakie można znaleźć w ofercie.

Rodzaje kas fiskalnych

Aby przekonać się, że na rynku dostępnych jest wiele rodzai urządzeń fiskalnych, wystarczy wejść na https://www.mezametlublin.pl/. Oto nowy czas dla wszystkich kas, jak również innych urządzeń, których obecność jest obowiązkiem. Nie łatwo będzie jednak wybrać coś odpowiedniego. Nie lada podpowiedzią może okazać się fakt poznania podstawowych rodzai kas fiskalnych. Całość dzieli się na dwie grupy.

Pierwsza grupa to kasy fiskalne ERC. Są to te produkty, które dedykowane są dla firm o małym profilu działalności. Do takich przedsiębiorstw nie są potrzebne nie lada skomplikowane urządzenia, których połowy funkcji się nie wykorzysta. Kasy fiskalne ERC posiadają podstawowe funkcje, a także stosunkowo małą ilość pamięć RAM – co w tym przypadku wychodzi tylko na korzyść. Na ogół pozwalają one zarejestrować tylko kilkaset transakcji w ciągu dnia.

Druga grupa to kasy fiskalne POS. To są te urządzenia, które są tak charakterystyczne, m.in. w wielkich placówkach handlowych. Ich zaletą jest to, że są w stanie w znaczny sposób usprawnić obsługę klienta. Co za tym dalej idzie – nie ma się do czynienia z tak wielką ilością kolejek. Uwaga! Nie wszyscy o tym wiedzą, ale tego typu urządzenia są w stanie kontrolować stany magazynowe. Więc nie tylko hala sprzedażowa, ale również to co dzieje się na magazynie może być na bieżąco kontrolowane.

Kasy fiskalne POS również można podzielić na dwie grupy. Na te, które otrzymać można w postaci prostego komputera z monitorem. Druga grupa tych kas pozwala na podłączenie dodatkowych komponentów, m.in. wag, co jest bardzo często spotykane w wielkopowierzchniowych sklepach, które odwiedzane są na co dzień przez dużą liczbę klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here