kindle

Kindle Paperwhite ma teraz większy ekran, szybszy sprzęt, dłuższą żywotność baterii i dodanie bursztynowego odcienia dla przedniego światła jako nowe cechy wyróżniające, a to tylko nagłówki. (Fani złącza USB-C mogą w końcu spać spokojnie). Ale nowy Paperwhite również kosztuje więcej, zwłaszcza jeśli chcesz wersję z większą ilością pamięci. Aby ułatwić podjęcie decyzji, czy chcesz uaktualnić (lub którą wersję chcesz, jeśli widzisz edycję 2018 w sprzedaży), podkreśliliśmy kluczowe różnice dla Ciebie, wraz z umieszczeniem pełnych specyfikacji dla każdego obok siebie.

Rozmiar

Model 2021 Paperwhite jest większy niż wersja 2018. Jest około ćwierć cala (7mm~) wyższy i szerszy. Pozostaje jednak mniej więcej tej samej grubości.

Wymiary ekranu

Nowy Paperwhite ma ekran o przekątnej 6,8 cala (172 mm), co daje około 3/4 cala więcej przestrzeni. Model z 2018 roku ma wyświetlacz o przekątnej 152 mm.

Waga

Nowe modele Paperwhite przechylają skalę o prawie całą dodatkową uncję w porównaniu do swojego poprzednika. Kindle Paperwhite z 2021 roku waży 205g, a wariant Signature Edition waży 208g. Kindle Paperweight z 2018 roku jest drobniejszy – 182g dla wersji Wi-Fi i 191g dla wersji Wi-Fi + Cellular.

Czas pracy na baterii

Prawdopodobnym powodem większej wagi nowego Kindle Paperwhite jest dłuższy czas pracy na baterii. Amazon twierdzi, że powinieneś uzyskać do 10 tygodni czytania na edycji 2021, w górę z wersji 2018 maksymalnie 6 tygodni. (Oba szacunki zakładają 30 minut czytania dziennie, z wyłączonym Wi-Fi i ustawieniem 13 dla światła). Na https://techpolska.pl/ przeczytasz więcej o Kindle.

Jaśniejszy ekran

Według Amazon, 2021 Paperwhite’s wyświetlacz jest 10 procent jaśniejszy w maksymalnej w porównaniu do wersji 2018. Również związane z jasnością ekranu: Signature Edition jest wyposażony w możliwość automatycznego dostosowania jasności w oparciu o warunki oświetlenia otoczenia.

Temperatura barwowa światła przedniego
W Kindle Paperwhite z 2021 roku można zmienić kolor przedniego światła z białego na bursztynowy. Ta nowa funkcja ma zapewnić lepsze czytanie w nocy (i lepszą higienę snu). Można nawet zaplanować zmianę pomiędzy chłodnym i ciepłym oświetleniem, a to sporo, podkreśla https://techpolska.pl/.

Prędkość sprzętowa

Amazon nie ujawnia szczegółów technicznych na temat procesorów i ekranów, których używa w swoich Kindlach, nie można też rozsądnie benchmarkować e-czytników. Ale według firmy, Kindle Paperwhite z 2021 roku ma o 20 procent szybsze przewracanie stron w porównaniu z modelem z 2018 roku.

Nowe złącze ładowania

Ludzie od lat chcą, aby firmy pozbyły się złączy micro-USB – i Amazon w końcu zrobił to dla Paperwhite. Wersja 2021 wykorzystuje USB-C do ładowania, co oznacza, że nie będziesz już musiał zastanawiać się, w którą stronę podłączyć kabel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here