Na co zwracać uwagę przy zakupie smartwatcha

Smartwatche cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Nie bez powodu – wraz z rozwojem technologii mają one coraz więcej użytecznych funkcji i stają się coraz ciekawsze. Mnogość dostępnych modeli sprawia jednak, że podjęcie decyzji odnośnie do tego, który kupić, nie jest łatwe.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że poszczególne urządzenia na pierwszy rzut oka mogą wyglądać bardzo podobnie. W takim razie, na co zwracać uwagę przy zakupie smartwatcha? Jakie funkcje i parametry są najważniejsze do jego sprawnego funkcjonowania? Sprawdź!

Najważniejsze aspekty, które warto mieć na uwadze

Fani sportów wodnych powinni upewnić się, czy dany smartwatch jest wodoodporny i w jakim stopniu. Z pewnością zainteresuje ich także ilość trybów sportowych, a także to, czy urządzenie posiada moduł GPS. Coraz więcej osób zwraca także uwagę na to, czy smartwatch posiada moduł NFC, a więc, czy można płacić zbliżeniowo w sklepach za jego pomocą.

Dobrze także sprawdzić, jaki system operacyjny ma dany smartwatch. Takie informacje można znaleźć na przykład na Tech Polska, w artykułach dotyczących określonego modelu. W przypadku tańszych urządzeń będzie to często system własny producenta. Wiele droższych urządzeń obsługuje WearOS od Google, co sprawia, że ich użytkownicy mogą korzystać na przykład z rozbudowanych sklepów z tarczami, które są kompatybilne właśnie z tym systemem.

Inne istotne elementy to pojemność baterii i deklarowany czas pracy na jednym ładowaniu i dostępne funkcje (np. możliwość sterowania muzyką, robienia zdjęć, wykonywania połączeń, odpisywania na SMS-y i nie tylko). Dodatkowo, nie wszystkie smartwatche posiadają tryb Always on Display, w ramach którego godzina może być wyświetlana na tarczy bez przerwy, a nie tylko wtedy, kiedy zostanie podniesiony nadgarstek, czy gdy zostanie naciśnięty przycisk. Z kolei na wydajność urządzenia wpłyną m.in. procesor i ilość pamięci RAM, podobnie, jak choćby w komputerze czy smartfonie.

Co warto zrobić przed zakupem smartwatcha?

Zanim zakupimy jakiś smartwatch, powinniśmy koniecznie najpierw przeczytać jego recenzje na rzetelnym portalu technologicznym, takim jak Tech Polska. W przeciwnym razie może się bowiem okazać, że chociaż dany sprzęt spodobał nam się na zdjęciach i jego specyfikacja wydawała się dobra, naprawdę był rozczarowujący.

Z recenzji poznamy zazwyczaj między innymi wydajność, realny czas pracy na baterii i dowiemy się, czy dany zegarek wygodnie się nosi i jak się w rzeczywistości prezentuje. Wszystkie te kwestie są bardzo istotne, a nie dowiemy się ich z karty produktu w sklepie Internetowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here