Myszki komputerowe dla graczy

Myszka to niezbędny atrybut każdego zwolennika PC-tów. Chociaż niektórzy grają na komputerach przy pomocy pada, to takie podejście nie sprawdzi się w niektórych gatunkach, takich jak chociażby FPS-y, które wymagają bardzo dużej precyzji. Jeśli więc chcemy osiągać dobre rezultaty w grach, nie obejdzie się bez porządnej myszki dla graczy.

Do wyboru jest jednak bardzo wiele sprzętu, który różni się nie tylko cenami, ale też między innymi kluczowymi parametrami, takimi jak sposób połączenia z Internetem. W takim razie, jakie wymagania powinna spełniać dobra myszka gamingowa? Sprawdź!

Przewodowe połączenie z komputerem

Do gier stosuje się przede wszystkim myszki przewodowe, ponieważ charakteryzują się one największą precyzją i najmniejszymi opóźnieniami. Istnieją bezprzewodowe myszki gamingowe, ale, jeśli nie chcemy, aby miały one bardzo wyraźnie wolniejszy czas reakcji niż myszki przewodowe, będą one dużo droższe.

Podczas gdy za 200-250 złotych można już kupić dobrą myszkę przewodową, na równie precyzyjnego gryzonia bezprzewodowego wydamy zazwyczaj co najmniej dwa razy więcej. Z tego względu dla wielu graczy lepszą opcją będzie po prostu zakup myszki przewodowej.

Rankingi tego typu sprzętu można znaleźć na licznych stronach poruszających tematykę gamingu i technologii, takich jak Tech Polska. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ często zawierają wiele przydatnych i rzetelnych informacji, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Odpowiednia ilość przycisków i ich ułożenie

Wiele myszek gamingowych posiada nawet po kilkanaście przycisków. Aż tak duża ich ilość może nie być potrzebna, ale mimo wszystko warto, aby myszka posiadała ich co najmniej kilka poza przyciskiem lewym, prawym i kółkiem. Może się to przydać w niektórych grach (i nie tylko w grach, ale także w codziennym życiu).

Ważne jest też oczywiście, aby przyciski były właściwie rozłożone i łatwe do dosięgnięcia, a także, aby przez przypadek nie wpadał na nie palec, doprowadzając do wciskania ich w złych momentach.

Dobry sensor optyczny

Sensor optyczny odpowiada za prędkość myszki, a także za jej precyzję. Te dwie kwestie są niewątpliwie kluczowe dla wszystkich graczy, a w szczególności dla fanów strzelanek. Dlatego też, kupując myszkę, warto zwrócić uwagę na jej specyfikację, a konkretniej mówiąc, na jej sensor.

Kiedy już go znajdziemy, wystarczy wyszukać go w Google i znaleźć wartościową opinię na jego temat, najlepiej pochodzącą od ekspertów. Tego typu informacje można znaleźć m.in. na takich portalach, jak Tech Polska. Im droższa myszka, tym w teorii lepszy można znaleźć w niej sensor, ale różnie z tym bywa, dlatego też zawsze warto się upewnić w tej kwestii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here