Laptop za 1000 zł - czego szukać, aby dobrze wybrać?

Niemal wszystko w dzisiejszych czasach kręci się wokół Internetu. Bez sieci zwyczajnie ciężko jest funkcjonować i z pewnością osoby, które owego dostępu do Internetu nie mają, byłyby sporym zaskoczeniem dla reszty społeczeństwa. Już dawniej twierdzono, że komputer to jeszcze nic – bez podłączenia do sieci, jest bezużyteczny. Początkowo spotykało się to z dystansem i ludzie raczej nie wierzyli w siłę Internetu, jednak potem wszystko się zmieniło. Jednak tak czy inaczej – aby ten dostęp do Internetu mieć i móc np. pracować zdalnie, musimy najpierw zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Ludzie coraz częściej decydują się na sprzęty używane lub tzw. poleasingowe, ponieważ nie chcą wydawać pieniędzy na nowy sprzęt, tym bardziej że nie są w stanie określić na jak długo starczy im chociażby motywacji do pracy. Jeśli ktoś jednak się rozmyśli, to zostanie z drogim sprzętem, którego nie wykorzysta nawet 30%. Stąd też bardzo popularne stają się pytania „jaki laptop za 1000 złotych wybrać?” albo „czy można kupić dobry laptop za 1000 zł?”.

Laptop za 1000 zł – czy to w ogóle możliwe?

Pewnie dla wielu osób niemających dużej styczności ze sprzętem komputerowym cena 1000 złotych za laptopa może wydawać się trochę podejrzana. Wiele osób jest przekonanych, że za 1000 złotych nie można dostać dobrego sprzętu – oczywiście nie mają na myśli gier, ale zwykłej pracy, na którą składa się surfowanie po Internecie, czy pisanie tekstów w popularnych programach. Tymczasem takie złe nastawienie do tańszych sprzętów nie znajduje odzwierciedlenia w praktyce. Mnóstwo ludzi korzysta z laptopów za 1000 złotych i co więcej, jest z nich w 100% zadowolona. Większość decyduje się na droższy sprzęt później, gdy np. wymaga tego praca i laptop musi być jednocześnie całą stacją roboczą do nowoczesnego oprogramowania graficznego. Dużo osób potrzebuje laptopa „od zaraz” ponieważ mają możliwość np. pracy zdalnej, która nawinęła się niespodziewanie, albo po prostu nie posiadają żadnego sprzętu tego typu w domu i chcą kupić coś tańszego na początek.

Co to znaczy, że laptop jest poleasingowy? Poleasingowe sprzęty pochodzą najczęściej od firm, które cały czas dbają o to, by ich działalność była wyposażona w sprzęt najnowszej generacji. Często taki sprzęt to wysokie koszty i domowy użytkownik często ma po prostu za mały budżet, aby pozwolić sobie na taki sprzęt. Jak już zostało wspomniane – firmy cały czas dbają o to, żeby ich sprzęt był jak najlepszej jakości, dlatego co jakiś czas dokonują wymiany. Wtedy najczęściej pozbywają się poleasingowych produktów wysokiej jakości, które do tej pory były używane przez pracowników ich firmy, a my mamy możliwość zakupu sprzętu wysokiej klasy za stosunkowo niewielką cenę – 1000 złotych za używanego laptopa najlepszej jakości, to naprawdę świetna transakcja. Firmy są zadowolone, bo nie muszą pozbywać się starszego sprzętu za darmo, a my jesteśmy zadowoleni, ponieważ mamy w domu świetnego laptopa za niską cenę. Transakcja win-win.

Zalety laptopa za 1000 złotych

Laptopy poleasingowe cechuje najczęściej wysoka jakość. To właśnie tego typu laptopy znajdą państwo na naszej stronie. Poleasingowy sprzęt poza zwykłymi śladami użytkowania, takimi jak niewielkie zarysowania obudowy etc. nie odstaje niczym w porównaniu do sprzętu nowego. To trochę tak jak z zakupem używanego samochodu najlepszej marki. Gdybyśmy chcieli dostać egzemplarz z salonu – pewnie mocno ucierpiałby na tym nasz budżet. Jednak z powodzeniem możemy przecież skorzystać z oferty używanych samochodów i dostać wymarzony model w dobrym stanie, po niższej cenie.

Zakup laptopa za 1000 złotych oferuje szereg zalet takich jak:

  • otrzymujemy dostęp do drogich modeli klasy biznesowej
  • sprzęt wykorzystywany przez pracowników firm rzadko kiedy jest wykorzystywany w 100%
  • laptopy tego typu są bardzo wytrzymałe

Lepiej postawić na jakość

Częstym błędem, który jest popełniany przez konsumentów to zakup sprzętu nowego za niską cenę, zamiast kupno sprzętu poleasingowego za niską cenę. Nowy laptop za 1000 złotych poza tym, że jest nowy, niekoniecznie musi cechować się wysoką jakością. Natomiast odsprzedany produkt od firm, które dokonują wymiany sprzętu poza tym, że jest używany, ma najczęściej bardzo wysoką jakość i jest wydajny. Nie warto dać się zwieść pokusie kupna nowego laptopa nieznanej firmy za 1000 złotych, skoro można mieć w domu sprzęt o najwyższych parametrach za 1000 złotych z tą różnicą, że był używany przez pracowników jakiejś firmy.

Laptopy poleasingowe zdobyły miano „zbyt wytrzymałych” dla przeciętnego użytkownika domowego. Zdarza się, że laptopy, które są kierowane do grupy odbiorców, którą stanowią właśnie użytkownicy domowi, są mniej wytrzymalsze. Ma to na celu zmusić konsumenta do inwestowania w sprzęt kilka razy, a nie tylko raz przy samym zakupie. Laptop po czasie może wymagać naprawy i musimy wydawać kolejne zaoszczędzone pieniądze, aby był sprawny – oczywiście to nie jest reguła, ale zdarzają się takie sytuacje. Laptopy odsprzedawane przez firmy są najczęściej bardzo wytrzymałe. Sprzęt dla korporacji musi być najwyższej klasy, nie może się psuć, musi zapewniać pracownikowi możliwość ciągłej pracy. Jeśli sprzęt się psuje, naraża to firmę na dodatkowe straty, ponieważ pracownik nie może wykonywać swoich obowiązków. Stąd też właśnie wiemy, że laptopy tego typu zwykle cechują się większą wytrzymałością od podobnych sprzętów przeznaczonych dla domowych użytkowników.

Podsumowując laptop za 1000 złotych to świetny pomysł, pod warunkiem, że wiemy jak go szukać. Powinniśmy nastawić się przede wszystkim na wysoką jakość i wydajność, która jest oferowana właśnie przez poleasingowe produkty. Dobrze wybrany sprzęt z pewnością posłuży nam na lata pracy i nie będzie bardzo odstawał od nowych egzemplarzy na sklepowych półkach.

Dobre laptopy do 1000 zł znajdziesz w sklepie z laptopami poleasingowymi.

Więcej na temat dobrych laptopów dowiesz się na portalu
https://terazwsieci.pl/kategoria/technologia/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here