Jaki Internet dla youtuberów będzie najlepszy?

YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów do umieszczania filmów lub prowadzenia transmisji na żywo. Wiele osób traktuje YouTube nie tylko jako rozrywkę, ale również źródło utrzymania się. Aby możliwe było bezproblemowe korzystanie z niego, trzeba się wyposażyć w odpowiedni Internet. Co należy wziąć w tej kwestii pod uwagę i jaki Internet wybrać?

Światłowód – najszybszy i najbardziej stabilny Internet

Jeśli chodzi o youtuberów, bardzo ważna jest odpowiednia prędkość Internetu. Standardowe 0,3-0,5 Gb/s może być w takim przypadku niewystarczające do przygotowywania i udostępniania filmów online, a także do przeprowadzania transmisji. Obecnie wielu youtuberów stawia na wysoką jakość, przez co trzeba się liczyć z tym, że udostępniane przez portal YouTube filmy będą miały większe rozmiary, niż było to parę lat temu. To samo dotyczy transmisji, szczególnie jeśli ma się dużo widzów.

Dzięki skorzystaniu ze światłowodu można osiągnąć prędkość Internetu często większą niż 1 Gb/s, a nawet 10 Gb/s (takie łącze oferuje m.in. popularny operator poznański – INEA). Każdy z youtuberów może zatem bezproblemowo korzystać z portalu YouTube, gdy ma szybki Internet. Poznań to miejsce, w którym można spotkać spore grono takich osób. To miasto zamieszkują bowiem młode osoby, które mają otwarty umysł i chcą się dzielić swoją twórczością.

Światłowód jest również łączem bardzo stabilnym. Dzięki temu zyskujemy gwarancję tego, że połączenie nie zerwie się w trakcie udostępniania dużego pod względem rozmiarów filmu lub też, co gorsza, w środku ciekawej transmisji online. Można w ten sposób wpłynąć negatywnie na swój wizerunek w Internecie, a nawet stracić widzów. Jest to szczególnie bolesne, gdy daną transmisję przygotowywało się przez wiele dni. Łącza światłowodowe swoją wysoką odporność zawdzięczają wykonaniu z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu nawet w trakcie burzy, śnieżycy lub upałów można liczyć na odpowiednią prędkość Internetu, jak i uniknąć nagłego zrywania się połączenia.

Łącze symetryczne – najlepsze dla youtuberów

Youtuberzy bardzo często udostępniają dużo więcej danych, niż ściągają, stąd też jednym z najważniejszych parametrów Internetu jest dla nich prędkość wysyłania danych (czyli tzw. upload). Decydując się zatem na konkretną ofertę łącza internetowego, warto postawić na to symetryczne, w przypadku którego prędkość wysyłania danych jest taka sama jak prędkość ich pobierania. Nie jest to oczywiste, ponieważ przez wiele lat operatorzy oferowali łącza asymetryczne, przez które dane pobierało się od kilku do nawet kilkunastu razy szybciej, niż ściągało. Ten trend zmienił się dopiero kilka lat temu i obecnie coraz większa liczba operatorów oferuje symetryczny Internet. Poznań i cała Wielkopolska są doskonałym przykładem tego, że takich ofert jest coraz więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here