Informatyczny niezbędnik dla osób rozpoczynających pisanie bloga

W dzisiejszych czasach w zasadzie każdy, kto umie pisać i ma dostęp do Internetu może pisać swój dziennik sieciowy, czyli bloga. Wyrażanie poprzez bloga swoich myśli lub dzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniami bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie. W zależności od poruszanych tematów, blogi potrafią przyciągnąć znaczną ilość czytających je osób. Oczywiście najważniejszą sprawą na blogu jest jego zawartość merytoryczna. Zazwyczaj jest to tekst, ale może być również grafika. Jednak aby blog był dobrze postrzegany i działał sprawnie, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach z dziedziny informatyki.

Atrakcyjna domena

Nie ma się co oszukiwać, konkurencja na rynku blogów jest ogromna. Nie oznacza to jednak, że nie warto takiego bloga tworzyć. W Internecie może zaistnieć każdy. Zdecydowanie pomocna w tym aspekcie jest właśnie odpowiednio dobrana domena. Domena, czyli unikatowy adres w Internecie – to taka wizytówka w sieci.

Każda domena składa się z dwóch części: głównej, czyli nazwy oraz dodatkowej, czyli rozszerzenia. W przypadku bloga, w głównej części domeny umieszcza się zazwyczaj jego nazwę. Najpopularniejszymi rozszerzeniami są rozszerzenia polskie (.pl). Jednak, gdy w Twoją grupę docelową mają tworzyć również osoby z innych krajów, to warto wybrać końcówki z innymi rozszerzeniami (np. .eu). Co istotne, nie warto zwlekać z zakupem i rejestracją domeny, bo może się okazać, że jest już zajęta.

Bezpieczny i tani hosting

Aby Twoja strona internetowa była dostępna o każdej porze dnia i nocy oraz działała w sposób prawidłowy, musisz pomyśleć o właściwym hostingu. Hosting to nic innego jak udostępnienie określonej przestrzeni dla Twojej strony na serwerze, który bez przerwy jest podłączony do Internetu.

Utrzymanie strony może odbywać się poprzez bezpłatną platformę do tworzenia stron internetowych (w tym blogów) lub poprzez skorzystanie z usługi firmy hostingowej. Zdecydowanie większą niezależność i możliwość dalszego rozwoju daje drugie rozwiązanie. Zwykłe pisanie bloga nie przynosi (przynajmniej na początku) żadnych przychodów, dlatego ważne, aby nie ponosić dużych nakładów na tę usługę. 

Tani hosting VPS udostępnia firma RAPIDDC.pl – Sprint S.A. Do wyboru są cztery korzystne pakiety (Cloud Starter, Cloud Biznes, Cloud Pro, Cloud Elite). Różnią się one przede wszystkim: ceną oraz pojemnością w GB. Każdy pakiet obejmuje wsparcie techniczne, certyfikat SSL Let’s encrypt, nieimitowany transfer, obsługę domen oraz ilość kont e-mail. Warto podkreślić, że kupując pakiet hostingowy w RAPIDDC.pl, nie trzeba martwić się o żadne dodatkowe koszty. Oferta jest przejrzysta i godna zaufania.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Użytkownicy Internetu coraz częściej zwracają uwagę na to czy przeglądane przez nich strony posiadają certyfikat bezpieczeństwa SSL. Tego rodzaju certyfikat gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych pomiędzy użytkownikiem strony internetowej a serwerem.

W związku z tym, że strony internetowe wykorzystywane są do różnej działalności, tak również certyfikaty podlegają podziałowi ze względu na zakres bezpieczeństwa. Stronom, które zawierają blog, poleca się zakup certyfikatu typu Domain Validation. Szeroką ofertę tego typu certyfikatów SSL w przystępnych cenach można znaleźć na stronie firmy RAPIDDC.pl – Sprint S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here