Wymiary i właściwości skrzyniopalet

Osoby poszukujące funkcjonalnych palet i pojemników do magazynowania lub transportu towarów często decydują się na kisteny plastikowe. Skrzyniopalety wykonane z trwałego polietylenu sprawdzają się w większości branż. Co należy wiedzieć o ich parametrach i jak wybrać odpowiednie wyposażenie do swojej firmy?

Skrzyniopaleta wymiary – najważniejsze informacje

Kisteny plastikowe produkowane są w różnych rozmiarach. Ich wielkość i pojemność dostosowane są do zapotrzebowania osób zajmujących się magazynowaniem i transportem znacznych ilości towarów. Najpopularniejsze wielkości podstawy to 1200×800 mm i 1200×1000 mm. To, które lepiej sprawdzą się w danej sytuacji zależy m.in. od wielkości powierzchni magazynowej i ilości miejsca w samochodach. Warto wziąć też pod uwagę ciężkość przewożonych produktów.

Wszystkie skrzyniopalety są kompatybilne z wózkami widłowymi różnych typów. Należy jednak wziąć pod uwagę ich maksymalne obciążenie i łatwość przenoszenia. Pod tym kątem warto dopasować też wysokość pojemników.

Na jakie modele warto się zdecydować?

Poszukując odpowiednich akcesoriów można natrafić na skrzyniopalety składane. To jedna z bardziej cenionych opcji, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie miejsca w magazynach. Puste modele po złożenie można też przewozić mniejszymi samochodami. Pozwala to zredukować koszty transportu powrotnego.

Kisteny plastikowe tworzone są z materiału odpornego na wilgoć, zmiany temperatur, substancje kwasowe i zasadowe. Nadają się do transportu towarów stałych, sypkich i płynnych. Odpowiednio dobrane sprawdzą się więc w każdej branży. Polietylen jest ponadto odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też skrzyniopalety składane można sztaplować bez obaw o ewentualne zarysowania lub pęknięcia.

Jak dobrać odpowiednie wyposażenie?

Wybierając właściwe skrzyniopalety należy przede wszystkim dopasować je do zapotrzebowania swojej firmy. Wysokiej jakości modele produkowane zgodnie z normami sprawdzą się w każdej branży. Zaleca się upewnić, czy dane kisteny będą kompatybilne z rodzajem przewożonych towarów i ilością posiadanego miejsca. Dzięki wytrzymałości i łatwości napraw, koszty eksploatacji tych paletopojemników są bardzo niskie. Właściwie dopasowane okażą się korzystnym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here