Słuchawki nauszne vs douszne – wielkie porównanie

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie rodzaj słuchawek jest najtrudniejszą decyzją, jaką musisz podjąć, kupując je. Czy wiesz jednak, czym tak naprawdę różnią się modele nauszne od dousznych? Sprawdź – oto wielki test ich właściwości, po przeczytaniu którego bez trudu wybierzesz najlepsze słuchawki dla siebie!

Słuchawki nauszne – dla kogo?

Przyglądając się dzisiejszej modzie, nie sposób nie zauważyć, że to właśnie słuchawki nauszne cieszą się obecnie największą popularnością. Dlaczego? Sporą rolę odgrywa tutaj niewątpliwie ich estetyka – duże nauszniki są naprawdę widoczne, dlatego też mogą posłużyć za uzupełnienie stylizacji lub za sposób na wyrażenie siebie. Nic dziwnego, że są tak uwielbiane przez młodzież!

Na korzyść tego rodzaju słuchawek przemawia także to, że są znacznie mniej szkodliwe dla słuchu niż ich douszne lub dokanałowe odpowiedniki. W końcu dźwięk jest emitowany przez głośnik znajdujący się na zewnątrz ucha i swobodnie dociera do środka – jest to zatem korzystniejsza opcja ze względów zdrowotnym.

Decydując się na słuchawki nauszne, musisz jednak pogodzić się z tym, że nie można w nich odizolować się od dźwięków zewnętrznych tak jak w słuchawkach dokanałowych. Używając ich poza domem, zawsze będziesz słyszeć jakieś szumy z zewnątrz, które zakłócą Twój seans muzyczny.

Nauszne czy douszne

Komu przypadną do gustu słuchawki douszne?

Słuchawki douszne i dokanałowe cieszyły się największą popularnością dekadę wcześniej, kiedy to istniał prawdziwy boom na miniaturyzację elektroniki. Tak małe słuchawki, których niemalże nie widać podczas noszenia, były prawdziwym hitem. Dziś ich popularność nieco zmalała na rzecz modeli nausznych, jednak wciąż istnieje spora grupa osób, które cenią sobie takie rozwiązanie.

Zwolennicy słuchawek dousznych przekonują, że komfort ich noszenia jest wyższy niż przy słuchawkach nausznych. Wystarczy po prostu włożyć je do uszu i tyle – nie przesuwają się przy każdym ruchu i pozostają zawsze w tym jednym miejscu. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że takie słuchawki doskonale izolują dźwięki z zewnątrz. Świetnie sprawdzą się więc chociażby w komunikacji miejskiej, gdy zależy Ci na tym, aby nie słyszeć hałasu.

Lekarze ostrzegają, że częste korzystanie ze słuchawek dousznych może powodować pogorszenie zmysłu słuchu. Jeśli jednak będziesz to robić umiarem, nie powinno do tego dojść – a Ty będziesz mógł cieszyć się komfortem podczas słuchania muzyki.

Komu przypadną do gustu słuchawki douszne

Nauszne czy douszne? Wybieramy!

Wciąż nie wiesz, który model wybrać? Jeśli zamierzasz słuchać muzyki przez cały dzień, np. w pracy, postaw raczej na te douszne – będą leżeć stabilnie i bez uciskania uszu. Model ten warto wybrać także wtedy, gdy chcesz uniknąć otaczającego Cię hałasu i całkowicie odizolować się od dźwięków z zewnątrz. Jeśli jednak ze słuchawek korzystasz jedynie dla relaksu i to nie przez długi czas, model nauszny to strzał w dziesiątkę. Wybierz takie w intensywnej barwie lub zdobione printem – a zyskasz modny gadżet, który będzie przyciągać spojrzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here