Pozycjonowanie

Wysoka pozycja strony w wynikach wyszukiwania Google ma ogromne znaczenie dla każdej firmy. Promocja firmy w internecie umożliwia dotarcie do nowych klientów oraz budowanie marki i autorytetu w konkretnej branży. W celu poprawy pozycji strony internetowej przedsiębiorcy i właściciele stron mogą skorzystać z popularnej usługi, którą jest pozycjonowanie. Przed rozpoczęciem współpracy ze specjalistami trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych detalach. Zacznijmy jednak od tego, na czym tak naprawdę polega pozycjonowanie oraz dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to popularna usługa, która obejmuje różne działania prowadzące do poprawy widoczności witryny internetowej w wyszukiwarce. Pozycjonowanie obejmuje bardzo szeroki zakres działań, które stopniowo przynoszą oczekiwane rezultaty. Bardzo duże znaczenie w pozycjonowaniu ma SEO (Search Engine Optimization), czyli optymalizacja strony w sposób dostosowany do wytycznych przedstawionych przez Google. Pozycja w wyszukiwarce jest bardzo ważna, ponieważ każdego dnia miliony internautów wpisują miliardy zapytań w wyszukiwarce Google. Zacznijmy jednak od tego, czym jest SEO. Jak już wspominaliśmy, to zbiór działań mających na celu optymalizację strony. SEO wraz z płatnymi reklamami jest częścią SEM (Search Engine Marketing) i odgrywa kluczową rolę w pozycjonowaniu strony oraz w zachęcaniu nowych klientów do skorzystania z oferty. Każdy przedsiębiorca, który marzy o tym, by wykorzystać możliwości, jakie daje internet, aby zdobyć nowych klientów, powinien zadbać o SEO i skorzystać z usług pozycjonowania stron internetowych.

Czym różni się SEO on-site od SEO off-site?

W dużym skrócie SEO dzieli się na dwa obszary: SEO on-site (na stronie) i off-site (poza stroną). Działania techniczne i dodawanie merytorycznych treści na stronie, które sprawiają, że witryna jest bardziej atrakcyjna dla wyszukiwarki i internautów, to SEO on-Natomiast wszystko, co wzmacnia autorytet domeny i witryny lub rozpowszechnia informacje o niej na innych stronach, jest związane z SEO off-site. Opisanie działań poprawiających pozycję strony zaczniemy od SEO on-site. Pierwszym działaniem jest przeprowadzenie audytu, czyli analizy strony polegającej na ocenienie tego, co trzeba zoptymalizować. Następnie specjaliści od SEO mogą rozpocząć edycję treści na stronie, czyli np. zmienić nagłówki i meta tagi wykorzystując w nich słowa kluczowe pasujące koncepcji rozwoju firmy. Bardzo duże znaczenie dla on-site SEO mają również linkowanie wewnętrzne, zmiana adresów URL na bardziej przyjazne użytkownikom oraz zwiększenie szybkości działania strony (ładowania strony startowej oraz każdej z podstron). Bardzo duże znaczenie mają również modyfikacja kodu HTML oraz edycja rozmiarów obrazów. Umieszczając strategicznie słowa kluczowe, trzeba pamiętać o tym, żeby używać ich ostrożnie i naturalnie, ponieważ zbyt gęste stosowanie słów kluczowych może przynieść odwrotny efekt. Działania off-site odbywają się poza witryną. Jednym z najważniejszych działań wpływających na pozycję strony w internecie jest link building. Specjaliści, którzy zajmują się pozycjonowaniem, starają się sprawić, aby na popularnych i cenionych stronach znajdowały się linki prowadzące do zewnętrznej witryny.

Co wpływa na pozycjonowanie strony w internecie?

Głównym zadaniem wyszukiwarki jest udzielenie wysokiej jakości odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Oznacza to, że spośród wielu witryn Google wybiera najbardziej wartościowe i dopasowane oraz zawierające np. informacje o konkretnej usłudze oraz produkcie lub odpowiedź na pytanie. Na przykład wyszukiwarki uwzględniają przy ustalaniu rankingu:

  • szybkość ładowania strony – im szybciej się ładuje, tym lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania,
  • responsywność – łatwość wyświetlania we wszystkich urządzeniach, przeglądarkach, systemach operacyjnych;
  • bezpieczeństwo strony – certyfikat SSL
  • słowa kluczowe
  • profil linków
  • autorytet strony
  • wzmianki o stronie na drugich witrynach
  • User Experience

Dlaczego warto pozycjonować stronę?

Większość przedsiębiorców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pozycjonowanie stron jest ważne. Nie wszyscy jednak potrafią odpowiedzieć na pytanie „dlaczego?”. Nie jest to jednak trudne. Pozycjonowanie zwiększa ruch na stronie, przez co zwiększa szansę na wyższe zyski. Internauci preferują wyniki organiczne, dlatego wysoka pozycja osiągnięta dzięki pozycjonowaniu pozwala na zwiększenie rozróżnialności firmy i stopniowe budowanie marki. Pozycjonowanie wymaga wykonania wielu prac na stronie i optymalizacji, dlatego warto nawiązać współpracę ze specjalistami. Możemy ich znaleźć na stronie https://www.ibif.pl/oferta/pozycjonowanie. Podsumowując, pozycjonowanie to sposób na rozwój firmy i dotarcie do nowych klientów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here