O czym rozmawiać w biurze przy zamawianiu usługi pogrzebowej

Kiedy bliski odejdzie, należny zatroszczyć się o godny pochówek dla niego. Organizację ceremonii zleca się zakładowi pogrzebowemu. Usługi pogrzebowe w Lublinie dostępne są całodobowo. Pracownicy w dzień i w nocy dyżurują, oczekując na wezwanie. O czym rozmawiać w biurze firmy pogrzebowej, podczas ustalania szczegółów pogrzebu?

Wybór zakładu pogrzebowego w Lublinie.

Śmierć bliskiej osoby często jest zaskoczeniem. Wtedy wybór zakładu pogrzebowego może być zadaniem niełatwym. W Internecie dostępne są oferty takich firm jak https://www.styks.com.pl/. Na swoich stronach prezentują siebie i zamieszczają informacje o usługach. Decydując się na którąś z nich, należy umówić się na odbiór ciała osoby zmarłej. W zależności od miejsca zgonu może to być mieszkanie, szpitalne prosektorium lub jeszcze inna lokalizacja. Należy też umówić się na spotkanie w biurze siedziby firmy.

Na spotkanie zabiera się ze sobą dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego. Zgon można zarejestrować jedynie w tym USC, na którego terenie on nastąpił. Jeśli wydarzyło się to w miejscu zamieszkania, to nie ma problemu. Utrudnienie powstaje, jeśli osoba zmarła na przykład w szpitalu w innym mieście, a nawet w innym województwie. Formalności załatwia się wtedy w tamtejszym urzędzie.

O czym rozmawiać w zakładzie pogrzebowym?

W zakładzie pogrzebowym należy, po przedstawieniu dokumentów, ustalić szczegóły ceremonii. Podstawową informacją jest dzień i godzina oraz miejsce pogrzebu. Wybiera się formę obrzędu. Ustala, czy zmarły ma być pogrzebany w trumnie, czy spopielony i złożony do grobu w urnie. Następnie wybiera się trumnę lub urnę, krzyż i napis na tabliczce. Do rozmowy można przygotować się wcześniej, sprawdzając katalog na stronie zakładu Styks. Warto sprawdzić, czy konsultant dobrze zapisał dane. Jest to szczególnie ważne przy mniej popularnych imionach lub trudniejszych do zapisania nazwiskach. Ma to na celu uniknięcie niepotrzebnych literówek lub błędów w datach.

Następnie ustala się treść, jaka będzie wypisana na ogłoszeniu o zgodnie i pogrzebie, czyli na klepsydrze. Dobrze też dopytać o miejsca ich rozwieszenia. Z reguły pracownicy lokalnego zakładu pogrzebowego wiedzą, w jakich punktach je umieścić. Warto porozmawiać o różnych szczegółach pogrzebu i życzeniach bliskich albo zmarłego. W tym trudnym momencie można też poprosić konsultanta o podpowiedzi, sugestie i rady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here