Czy kasa rejestrująca może służyć do czegoś więcej, niż tylko wystawiania paragonów fiskalnych? Novitus Next, czyli model dostarczany na rynek przez polskiego producenta technologii sprzedaży, na każdym kroku udowadnia, że zdecydowanie tak! W przypadku tej kasy zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań technicznych, m.in. wbudowany tablet z systemem operacyjnym Android.

Z łatwością można dostrzec, że od kilku lat technologie dla handlu i usług czerpią wiele inspiracji z innych sektorów IT, m.in. od producentów smartfonów czy tabletów. A najlepiej obrazują to zmiany, do jakich doszło we współczesnych kasach fiskalnych. W większości przypadków nie są to już toporne urządzenia elektroniczne, których obsługa wiąże się z koniecznością opanowania skomplikowanego menu. Produkowane współcześnie technologie sprzedaży coraz częściej oferują korzystanie z paneli dotykowych oraz intuicyjnych interfejsów użytkownika.

Kasa z tabletem i aplikacją NoviCloud

Obecnie trudno byłoby znaleźć równie zaawansowaną technicznie kasę fiskalną. Novitus Next nie była oczywiście pierwszym urządzeniem tego typu, w którym zastosowano kolorowy panel dotykowy. Jest to jednak pierwsza w historii kasa rejestrująca z wbudowanym tabletem. W tym przypadku mamy więc do czynienia nie tylko z intuicyjną obsługą za pomocą ekranu dotykowego, ale także z urządzeniem wyposażonym w system operacyjny Android. Dzięki temu kasa fiskalna Novitus Next oferuje zarządzanie handlem, które praktycznie w niczym nie odbiega od korzystania ze smartfonów czy tabletów. Co więcej, integralną częścią urządzenia jest oprogramowanie sprzedażowe, umożliwiające m.in. skonfigurowanie dowolnej liczby pozycji towarowych.

Ten model zapewnia również przedsiębiorcy dostęp do innowacyjnej aplikacji chmurowej NoviCloud. Dzięki temu kasa marki Novitus umożliwia zarówno bezpieczne przechowywanie danych, np. stworzenie backupu elektronicznej kopii paragonów, jak i zarządzanie biznesem z dowolnego miejsca w trybie online, m.in. kontrolowanie stanów magazynowych czy analizowanie efektów konkretnej promocji. Ponadto, dużym atutem modelu Next jest opcja spersonalizowania interfejsu użytkownika. Operator tej kasy rejestrującej może więc dostosować rodzaj wyświetlanych treści do bieżących potrzeb.

Stworzona do pracy w firmowym systemie

Po kasę fiskalną Novitus Next często sięgają przedsiębiorcy, którym zależy na tym, aby w ich firmach funkcjonowały rozbudowane systemy sprzedaży. To urządzenie posiada bowiem wszelkie predyspozycje do tego, żeby działać w zaawansowanych rozwiązaniach do zarządzania handlem i magazynem. Novitus Next wyposażono przede wszystkim w kilka różnorodnych portów komunikacyjnych: 3 x RS-232, USB oraz Ethernet (złącze sieciowe). W związku z tym, kasa może równocześnie współpracować m.in. z wagą elektroniczną, skanerem kodów kreskowych, terminalem do kart płatniczych oraz szufladą na pieniądze. Co więcej, do portu USB da się podłączyć zewnętrzny moduł Wi-Fi albo modem GSM. Wtedy kasa Novitus Next umożliwi również bezprzewodową wymianę danych z innymi elementami systemu sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here