Na co zwrócić uwagę podczas budowy dachu?

0
823

Dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego domu. Ma chronić nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapewnić pełną szczelność. Jego poprawne wykonanie jest wiec kluczowe, by kropla deszczu nie spadła nigdy na naszą głowę. Na co warto zwrócić uwagę na etapie wznoszenia konstrukcji dachu? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Małe szczegóły, które robią ogromną różnicę

Budowa dachu z pozoru jest bardzo prosta. Najpierw drewniana więźba łączona jest w specjalną konstrukcję, a później na niej układa się pokrycie z dachówki lub blachy. Nic trudnego, prawda? Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, niż może się z pozoru wydawać. Ważne są tu wszelkie szczegóły, które mają ogromny wpływ na jakość konstrukcji.

Bardzo ważne jest np. wykonanie izolacji przeciwwilgociowej w tych miejscach, gdzie drewno styka się z elementami murowanymi. Brak takiej izolacji może powodować okresowe zawilgocenie więźby, a ta, pomimo że jest impregnowana, bardzo nie lubi wilgoci, bo przez nią traci swoje właściwości.

Pamiętaj o złączach ciesielskich

Pomimo, że wiele ekip w dalszym ciągu używa jedynie gwoździ i wkrętów, to złącza ciesielskie umożliwiają wzmocnienie całej konstrukcji w bardzo niskiej cenie. Kwota ta jest praktycznie niezauważalna dla inwestycji, która często zamyka się w 400-500 tysiącach złotych. Nie warto więc z nich rezygnować, bo są gwarancją większej odporności na wiatr. Biorąc pod uwagę coraz większe nasilenie mocnych zjawisk atmosferycznych latem, takie podejście ma swoje uzasadnienie.

Pamiętajmy, że kluczem do wytrzymałego dachu jest solidna ekipa dekarzy i cieśli. Jeśli mieszkamy w Lublinie, to firmą godną polecenia jest DachSerwis (http://dachserwis.com/). Zapewniają szybki termin realizacji każdego zlecenia i doświadczoną ekipę, która na swoim koncie ma dziesiątki wykonanych dachów. Pełen profesjonalizm i fachowe doradztwo to cechy, które charakteryzują tylko najlepsze firmy w tej branży. Gwarantuje je z całą pewnością firma DachSerwis z Lublina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here