książki

Epidemia koronawirusa na pewno pokrzyżowała wiele planów, zmusiła nas do zmiany przyzwyczajeń, a w niejednym przypadku wręcz wywróciła życie do góry nogami. Nie będziemy próbować nikogo przekonywać, że mimo wszystko jest to w jakimkolwiek stopniu pozytywne zjawisko, ale uważamy, że warto w każdej sytuacji spróbować znaleźć jakieś jasne strony. W tym konkretnym przypadku jest to wolny czas, który możemy przeznaczyć na czynności, które do tej pory umykały nam w codziennej gonitwie. Jedną z nich jest czytanie.

Co czytać w czasie pandemii?

Skoro możliwości związane z podróżowaniem, a nawet spędzaniem czasu poza domem np. na siłowni, lub na mieście są znacznie ograniczone, a my w wyniku tego mamy wolne popołudnia, to warto je wykorzystać z pożytkiem dla nas. Od lat mówi się o tym, że poziom czytelnictwa w naszym kraju spada, a przecież książki mogą nam tak wiele zaoferować. Na pewno część osób nie pomysłu, po jaką książkę sięgnąć, dlatego w naszym artykule umieścimy kilka ciekawych propozycji.

Wybór odpowiedniej lektury dla siebie zależy m.in. od tego, jaki gatunek najbardziej nam odpowiada. Wiele osób najlepiej odpoczywa, przenosząc się w wyobraźni do innych, niesamowitych światów stworzonych przez autorów fantasy. Dla osób, szukających tego typu oderwania od otaczającej rzeczywistości proponujemy książki fantasy, które wymienia poradnik kedu.pl/ksiazki-fantasy-ktore-warto-przeczytac-ranking.

Książki na czas pandemii – propozycje

  1. Wielki Gatsby, Francis Scott Fitzgerald

Ta propozycja nie powinna nikogo zniechęcić swą objętością – książka w zależności od wydania ma około 200 stron. Trzeba jednak przyznać, że są to strony wypełnione bardzo wartościową i porywającą treścią. Historię tytułowego Gatsby’ego większość osób zna dzięki ekranizacjom, których powstało już aż 4. To opowieść o wartościach ponadczasowych, takich jak miłość, przyjaźń, ale też naiwność i fałsz. To wszystko zatopione w magicznej scenerii wystawnych przyjęć mających miejsce w latach ‘20 ubiegłego wieku.

  1. Amerykańska sielanka, Filip Roth

Filip Roth jest autorem, obok którego nie można przejść obojętnie i koniecznie trzeba przeczytać przynajmniej jedną z jego książek. Amerykańska Sielanka to powieść obyczajowa, która pokazuje jak idealne z pozoru życie, może niespodziewanie zamienić się w koszmar. Wszelkie próby zrozumienia, dojścia do przyczyny i początków zła, jakie się wydarzyło, okazują się daremne… A może jednak nie do końca? Trzeba przeczytać tę książkę samemu, żeby spróbować odpowiedzieć sobie na to pytanie.

  1. Zabić drozda, Harper Lee

Ten tytuł to absolutny klasyk, którego po prostu nie można nie znać. Podobnie jak Amerykańska sielanka, powieść ta została uhonorowana nagrodą Pulitzera. Głównymi bohaterami jest tu trójka dzieci, żyjących w prowincjonalnym miasteczku. Są oni świadkami procesu Afroamerykanina niesłusznie oskarżonego o gwałt na białej dziewczynie, jednocześnie próbują odkryć tajemnicę syna sąsiada, który nigdy nie opuszcza swojego domu. Czytelnik ogląda opisywane sytuacje oczami dziecka, które nie zostało jeszcze obciążone krzywdzącymi stereotypami, ani związane konwenansami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here