Jak z podatków rozlicza się marynarz?

Obowiązek podatkowy obejmuje wszystkich obywateli zamieszkujących terytorium naszego kraju, którzy w 2018 r. osiągnęli przychód. Osoby pracujące dla polskich przedsiębiorstw mają ułatwione zadanie, gdyż na stronie internetowej Portalu Podatkowego czeka już na nie gotowy dokument. Wystarczy tylko go sprawdzić, uzupełnić stosowne ulgi i wypełnić pole dotyczące przekazania 1% podatku na organizację pożytku publicznego. Po zaakceptowaniu rozliczenia w systemie otrzymamy potwierdzenie, że nasze zeznanie dotarło do Urzędu Skarbowego. Czy rozliczenie podatkowe w każdym przypadku przebiega tak szybko i sprawnie? Oczywiście, że nie. Kłopoty mają osoby osiągające dochód za granicą.

Skomplikowane rozliczanie podatków marynarzy

Osoby trudniące się pracą na morzu, otrzymujące wynagrodzenie od zagranicznych armatorów, muszą rozliczyć się z fiskusem we własnym zakresie. Sytuacja komplikuje się, gdy podatek za pracę marynarzy nie jest jedynym wykazywanym w zeznaniu podatkowym. Nie jest przecież wykluczone, że osoba pływająca na statkach morskich będzie osiągała dodatkowy dochód z wynajmowania mieszkania, które posiada w Polsce. Będzie wtedy podlegać obowiązkowi podatkowemu na zasadach ogólnych. Podobnie rzecz wygląda w przypadku, gdy osoba taka otrzyma dotację na wymianę pieca w swoim domu. Warto w tym miejscu podkreślić, że niejednoznaczność przepisów prawa, pozostawia pole do różnej ich interpretacji. Wszystko to sprawia, że podatki dla marynarzy są dla laika bardzo trudne do rozliczenia.

Radca podatkowy dla marynarzy

Wszystkie osoby rozliczające podatki marynarskie mogą skorzystać ze specjalistycznej porady prawnej. Kancelaria radcowska, z której usług warto skorzystać, posiada profesjonalną stronę internetową pod adresem: https://radcaprawny-trojmiasto.pl/. Pracujący w niej radcy prawni pomogą przygotować rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy. Dzięki zdobytemu do tej pory doświadczeniu, nie jest im straszne reprezentowanie klientów przed Urzędem Skarbowym. Korzystanie z pomocy specjalistów sprawi, że bezproblemowo rozliczymy się z fiskusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here