Dowiedz się jak zadbać o swój powerbank, by posłużył Ci na dłużej

Technologi w bardzo szybkim tempie idzie do przodu i zaskakuje nas coraz to nowszymi urządzeniami. Jednym z bardzo przydatnych gadżetów elektronicznych ostatnich lat jest niezawodny powerbank. Dzięki niemu Twój telefon może być ciągle naładowany, gdziekolwiek jesteś. Jeśli jesteś posiadaczem banku energii i zależy Ci na tym by służył jak najdłużej, to koniecznie dowiedz się jak prawidłowo o niego dbać

Cykle ładowania energii

Aby Twój powerbank mógł prawidłowo działać, koniecznie zadbaj o jego ogniwa, a konkretnie o odpowiednie ich ładowanie. Każdy bank energii jest tak zaprogramowany, by mógł przetrwać określoną liczbę cykli ładowania. Jeśli zadajesz sobie pytanie ilu konkretnie, to wiedz, że w dużej mierze zależy to od jakości podzespołów w jaki wyposażony jest Twój powerbank. Jeśli dopiero zamierzasz kupić ten gadżet, to koniecznie dowiedz się w jakie ogniwa został wyposażony, ponieważ im one lepsze tym więcej cykli ładowania będą w stanie przetrwać. Szukasz powerbanka, dzięki któremu szybko zasilisz także inne sprzęty? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem: Pojemność powerbanku – jak wybrać odpowiednie urządzenie?

powerbank

Przechowywanie powerbanka

Jeżeli używasz swoje smartfona niemalże wszędzie, gdzie się znajdujesz, to z pewnością jest on wyposażone w specjalny pokrowiec czy dodatkowe szkło ochronne, czyli akcesoria, które zabezpieczają Twoje urządzenie przed uszkodzeniami. Powerbanka, co prawda używa się rzadziej niż telefon, ale także warto o niego zadbać, by mógł posłużyć Ci na długie lata. Przede wszystkim bank energii powinien być przechowywany w temperaturze w zakresie od 20 do 25 stopni Celsjusza. Zarówno mróz, jak i zbyt gorące powietrze mają negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie powerbanka. Przy dłuższym nieużytkowaniu banku energii, naładuj go przynajmniej raz na 3-4 tygodnie do poziomu 90%, ponieważ nieużywane urządzenie przez długi czas całkowicie się rozładuje.

powerbank do telefonu

Etui do przechowywania

Jeśli często nosisz powerbanka w torebce lub plecaku wraz z innymi przedmiotami, to koniecznie zadbaj o to, by twój gadżet na tym nie ucierpiał. Jak to zrobić? W wielu sklepach z telefonami znajdziesz rozmaite etui, które zostały zaprojektowane właśnie z myślą o odpowiednim przechowywaniu banku energii. Warto w nie zainwestować, ponieważ poza tym, że wzbogacą wygląd Twojego gadżetu, to dodatkowo będą stanowić dla niego ochronę przed zarysowaniami bądź innymi uszkodzeniami.

Na rynku pojawia się coraz więcej banków energii w różnej kolorystyce oraz kształtach. Decydując się na tego typu urządzenie o nietypowym designie staniesz się posiadaczem nie tylko funkcjonalnego sprzętu, ale także stylowego dodatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here