Co zrobić, kiedy dysk jest zabezpieczony przed zapisem?

0
dysk

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z irytującym komunikatem „dysk jest zabezpieczony przed zapisem. Usuń ochronę zapisu lub użyj innego dysku” Wiemy, jak denerwujące może być zobaczenie takiego samego komunikatu po raz kolejny. Zwłaszcza jeśli chcesz zapisać coś na dysku natychmiast. Ważne pliki do pracy, zdjęcia z urodzin, które chcesz przesłać, ważna praca na studia. Taki komunikat może wywołać w Tobie wiele stresu – nic dziwnego! Nie martw się jednak. Odwiedź stronę https://techpolska.pl/dysk-jest-zabezpieczony-przed-zapisem-co-robic/ na której znajdziesz wszystkie informacje potrzebne Ci do rozwiązania Twojego problemu.

Dysk zabezpieczony przed zapisem. Co mam zrobić w tej sytuacji?

To często spotykany błąd. Nie martw się, dużo osób zaskakuje ten komunikat. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie na szybkie naprawienie tego błędu, które w przystępny sposób wyjaśnione znajdziesz na stronie internetowej, klikając w ten link: https://techpolska.pl/dysk-jest-zabezpieczony-przed-zapisem-co-robic/ . Możliwe jest, że na dysku jest wirus, a więc przed podjęciem jakichkolwiek działań warto przeskanować dysk za pomocą dobrego programu antywirusowego, który każdy z nas powinien mieć na swoim komputerze. Zwłaszcza jeśli komputera używasz nie tylko do przeglądania internetu czy oglądania Netlixa. Dziś wiele osób pracuje czy uczy się wyłącznie za pomocą laptopa lub komputera, a dane na nich zapisane są bardzo dla nas ważne. Właśnie dlatego powinniśmy mieć na swoich komputerach zainstalowane dobre, rekomendowane i sprawdzone programy antywirusowe.

Jak poradzić sobie z dyskiem zabezpieczonym przed zapisem?

W system Windows wbudowane jest bezpłatne narzędzie, które pozwoli na naprawienie błędu, z którym się zmagasz. Wystarczy, że klikniesz powyższy link. Tam zamieszczone są wszystkie informacje na temat Twojego problemu, oraz różne sposoby jego rozwiązania. Nie panikuj! Przeczytaj informacje na powyższej stronie internetowej i sam napraw swój dysk, bez konieczności dzwonienia po informatyka!

Jeśli zastanawiasz się, czemu na ekranie Twojego komputera pojawia się komunikat, który nie do końca rozumiesz – nie martw się! Dysk prawdopodobnie nie jest zepsuty. Po prostu wkradł się błąd, a to czasem się zdarza. Z odrobiną cierpliwości i znalezieniem odpowiednich informacji w internecie, które świetnie wytłumaczone są na stronie w linku powyżej, będziesz mógł sam naprawić dysk i móc znów zapisywać na nim ważne dla Ciebie rzeczy bez obaw, że przepadną. Wystarczy nieco cierpliwości i chwilka lektury w internecie.

Które kasy fiskalne należy wybrać?

0
Które kasy fiskalne należy wybrać

Od kilku już dobrych lat istnieje obowiązek posiadania kas fiskalnych. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę działalność usługową. To, co było obowiązkiem m.in. dla branży produktów spożywczych, teraz rozszerzyło swój zasięg. Tak samo jak powiększył się asortyment kas fiskalnych, jakie można znaleźć w ofercie.

Rodzaje kas fiskalnych

Aby przekonać się, że na rynku dostępnych jest wiele rodzai urządzeń fiskalnych, wystarczy wejść na https://www.mezametlublin.pl/. Oto nowy czas dla wszystkich kas, jak również innych urządzeń, których obecność jest obowiązkiem. Nie łatwo będzie jednak wybrać coś odpowiedniego. Nie lada podpowiedzią może okazać się fakt poznania podstawowych rodzai kas fiskalnych. Całość dzieli się na dwie grupy.

Pierwsza grupa to kasy fiskalne ERC. Są to te produkty, które dedykowane są dla firm o małym profilu działalności. Do takich przedsiębiorstw nie są potrzebne nie lada skomplikowane urządzenia, których połowy funkcji się nie wykorzysta. Kasy fiskalne ERC posiadają podstawowe funkcje, a także stosunkowo małą ilość pamięć RAM – co w tym przypadku wychodzi tylko na korzyść. Na ogół pozwalają one zarejestrować tylko kilkaset transakcji w ciągu dnia.

Druga grupa to kasy fiskalne POS. To są te urządzenia, które są tak charakterystyczne, m.in. w wielkich placówkach handlowych. Ich zaletą jest to, że są w stanie w znaczny sposób usprawnić obsługę klienta. Co za tym dalej idzie – nie ma się do czynienia z tak wielką ilością kolejek. Uwaga! Nie wszyscy o tym wiedzą, ale tego typu urządzenia są w stanie kontrolować stany magazynowe. Więc nie tylko hala sprzedażowa, ale również to co dzieje się na magazynie może być na bieżąco kontrolowane.

Kasy fiskalne POS również można podzielić na dwie grupy. Na te, które otrzymać można w postaci prostego komputera z monitorem. Druga grupa tych kas pozwala na podłączenie dodatkowych komponentów, m.in. wag, co jest bardzo często spotykane w wielkopowierzchniowych sklepach, które odwiedzane są na co dzień przez dużą liczbę klientów.

Udany kemping – jak go zorganizować?

0
Udany kemping

Wyjazdy pod namiot czy noclegi w przyczepie kempingowej lub kamperze są coraz chętniej wybieraną formą korzystania z wakacyjnego wypoczynku. Choć szczególnie podobają się dzieciom, to również dorosłym taka forma odpoczynku może przynieść wiele dobrego – m.in. pozwala na odcięcie się od miejskiego szumu, spędzając więcej czasu na łonie natury. Aby jednak taki wyjazd zakończył się sukcesem, trzeba go dobrze przygotować. Jak się za to zabrać?

Przygotuj wygodne miejsce do spania

Przyczyną wielu negatywnych wspomnień związanych z nocowaniem w namiocie, jest wybór nieodpowiedniego podłoża do spania. O ile do kwestii namiotu przywiązujemy dużą wagę, o często zapominamy o tym, na czym się położymy. Jakikolwiek materac czy karimata nie pozwolą na zajęcie wygodnej pozycji podczas snu, co przełoży się na poranne zmęczenie i bóle w kręgosłupie. Dlatego, jeśli chcesz zaznać porządnego wytchnienia na łonie natury, to właśnie powinieneś zwrócić uwagę, na czym śpisz. Wysokiej jakości materac lub porządne łóżko polowe składane nie zajmują dużo miejsca, a pozwolą na wydatną poprawę jakości snu. W dodatku solidnie odizolują Cię od podłoża, co również pozwoli uniknąć przeziębienia, nawet w chłodniejsze dni.

Pomyśl o tym, co będziesz robić

Jeśli wybierasz się na kilka dni i nie masz w zamiarze intensywnie podróżować, to warto zaplanować dla siebie i swoich bliskich jakieś ciekawe zajęcia. Samo spanie w namiocie czy palenie ogniska (o ile jest legalne) może być interesujące, ale jeśli to główny punkt programu, to po dwóch czy trzech dniach zacznie być co najmniej nużące. Dlatego warto zaplanować jakieś ciekawe zajęcia, które pomogą we wspólnym spędzaniu czasu – szczególnie jeśli zabierasz ze sobą dzieci. Karty, zestaw do gry w badmintona, gitara czy głośnik bluetooth  – to tylko niektóre z akcesoriów, które uprzyjemnią czas spędzany na świeżym powietrzu. Ich wykorzystanie pozwoli na zaoferowanie ciekawej rozrywki Twoim dzieciom i przekształci pobyt wakacyjny wyjazd w niezapomniane wydarzenie.

Nie zapomnij o akcesoriach!

Czasy, kiedy bateria w telefonie wytrzymywała kilka tygodni, bezpowrotnie minęły. Większość dzisiejszych smartfonów trzeba ładować codziennie, dlatego wybierając się na kemping, nie można zapomnieć o powerbanku. Przydatne również okaże się zabranie przenośnego prysznica (szczególnie, jeśli zamierzacie nocować „na dziko”), a także spray na komary, dobrą latarkę, wygodne buty czy wentylator. Tak, dostępne są również modele z zasilaniem bateryjnym, a przyjemny powiew chłodu nie sposób przecenić w upalny dzień.

Biuro rachunkowe w Twoim domu

0
Księgowość online

Każda osoba, która poważnie myśli nad rozpoczęciem działalności gospodarczej, mierzy się z tematem rozwiązań formalnych. O to, jak zarejestrować własną firmę, a potem prowadzić ją zgodnie z prawem i regulacjami, martwi się wielu przyszłych przedsiębiorców. Naturalnie jednym z najistotniejszych zagadnień jest funkcjonowanie własnej firmy w obszarze fiskalno-podatkowo-księgowym. Co jest całkowicie zrozumiałe, nie każdy przedsiębiorca musi odnajdywać się w skomplikowanych zasadach, jakie obowiązują w naszym kraju. Co w takiej sytuacji zrobić, aby legalnie i bez obaw prowadzić własny biznes?

Jeszcze paręnaście lat temu jedynym rozwiązaniem było powierzenie własnych rozliczeń zewnętrznemu biuru rachunkowemu. Kontakt i wymiana dokumentacji odbywały się wtedy najczęściej fizycznie lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty i telefonu. Na szczęście wraz z coraz dynamiczniejszym rozwojem Internetu usługi te zostały w dużej mierze przeniesione do przestrzeni w sieci. Obecnie wirtualni doradcy są w stanie przeprowadzić nas przez meandry rachunkowości krok po kroku, sprawiając, że samodzielna księgowość online okaże się nieskomplikowana nawet dla największego laika. Wykupienie takiej usługi na platformie jest zazwyczaj korzystniejsze cenowo niż korzystanie z tradycyjnego biura rachunkowego. Jest też zwyczajnie szybsze – jeśli mamy jakieś pytanie, możemy je zadać za pośrednictwem portalu, odpowiedź powinna się pojawić jeszcze tego samego dnia. I to wszystko bez wychodzenia z domu! Tego typu portale usługowe zyskały szczególną popularność wśród małych i mikroprzedsiębiorców, rozliczających się na uproszczonych zasadach podatkowo-rachunkowych.

Korzyści z małej księgowości online

Mała księgowość online – bo o niej mowa – jest nieskomplikowana i przyjazna użytkownikom. To wszystko głównie ze względu na przejrzysty układ tego rodzaju platform oferujących swoje usługi. Dzięki temu wszystkiemu przedsiębiorca bez trudu zapanuje nad księgami przychodów i rozchodów a także nad pozostałymi wymaganymi ewidencjami. Niewątpliwie dodatkowym atutem samodzielnej księgowości online jest również wbudowany program do fakturowania. Używając go, mamy pewność, że wystawiona przez nas faktura spełnia wszelkie formalne wymogi, takie jak dane sprzedawcy, klienta, informacja o VAT itd. Dzięki temu unikniemy konieczności wystawiania faktur korygujących, co oznacza dodatkowy czas. Przy okazji warto wspomnieć, że dzięki wystawianiu elektronicznych faktur, wyślemy je zawsze na czas, nie narażając się tym samym na kary z powodu nieterminowości. Samodzielna księgowość online ma same zalety – doceni ją niewątpliwie każdy przedsiębiorca.

Rezonans magnetyczny Lublin – czym jest MRI i kiedy należy go wykonać?

0
Rezonans magnetyczny Lublin

Rezonans magnetyczny (MRI) to bezpieczne i nieinwazyjne badanie, które pozwala na wykrycie wielu schorzeń we wczesnym stadium rozwoju. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu naturalnych właściwości magnetycznych ludzkiego organizmu. Fale elektromagnetyczne pobudzają tkanki, a sygnał w czasie powrotu do energetycznego stanu wyjściowego przesyłany jest do tomografu i odczytywany przez specjalistę. Takie badanie pozwala również na monitorowanie postępów leczenia.

Rezonans magnetyczny Lublin – kiedy wykonać badanie?

Rezonans magnetyczny przeprowadzany w szpitalach lub klinikach to bardzo szczegółowe badanie, które pozwala m.in. na diagnostykę szpiku kostnego, dając niesłuchanie dokładny obraz układu mięśniowo-szkieletowego. Możemy mieć do czynienia zarówno z rezonansem magnetycznym głowy, jak i kręgosłupa, jamy brzusznej, czy naczyń krwionośnych lub serca. Wskazaniami do badania są takie choroby jak:

 • nowotwory mózgu,
 • guzy rdzenia kręgowego,
 • zmiany popromienne w ośrodkowym układzie nerwowym,
 • niezidentyfikowane zaburzenia neurologiczne,
 • choroba Alzheimera,
 • guzy serca,
 • choroby dużych naczyń,
 • guzy płuc,
 • nowotwory narządów rodnych lub gruczołu krokowego

Podczas leczenia pacjent powinien czuć się maksymalnie komfortowo, dlatego też warto przygotować odpowiedni, luźny i niekrępujący ruchów strój. Jeśli chodzi o czas badania, jest on uzależniony od konkretnego przypadku, ale zazwyczaj nie trwa dłużej niż 45 minut.

Gdzie wykonać rezonans magnetyczny Lublin?

Mimo że badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne, jego przeprowadzenie wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz specjalistycznych umiejętności. Z tego względu powinno zostać przeprowadzone w zaufanej klinice lub szpitalu, który posiada pracowników specjalnie przeszkolonych pod tym kątem. Jedną z godnych polecenia firm wykonujących rezonans magnetyczny Lublin jest http://www.eurodiagnostic.pl/oferta/rezonans-magnetyczny. Profesjonalizm i lata doświadczenia sprawiają, że bez obaw możemy zaufać jej pracownikom z pewnością, że wszystkie badania zostaną przeprowadzone prawidłowo.

Poduszki z łuską gryki — czy warto postawić na naturalne rozwiązania?

0
Poduszki z łuską gryki

Ekologiczne poduszki znane są od bardzo wielu lat, jednak to właśnie teraz przeżywają swój renesans. Dlaczego? O właściwościach naturalnych materiałów można by mówić godzinami. Po pierwsze działają one genialnie na wszystkie nasze zmysły. Po drugie wprowadzają harmonię we wnętrzu, jeżeli stosujemy je poszczególnych dekoracjach. Po trzecie i najważniejsze — mają szalenie dobry wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W jaki sposób? Postaramy się wyjaśnić w poniższym artykule.

Właściwości poduszek z naturalnym wypełnieniem

Poduszki łuska gryki to chyba jeden z najpopularniejszych wariantów ekologicznych poduszek dostępnych na rynku. Chociaż jeszcze niewiele firm produkuje tego typu wyroby, bez problemu można je dostać, składając zamówienie online. Łuska gryki w takich poduszkach pochodzi z polskich, lokalnych upraw, co czyni je maksymalnie ekologicznymi. Do ich głównych zalet należy również zaliczyć to, że są odpowiednie dla wszystkich, bez względu na wiek. Mogą na nich spać zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze. Jakie jeszcze zalety mają poduszki łuska gryki?

 • dopasowują się do kształtu ciała;
 • są antyalergiczne;
 • działają antystresowo;
 • pozytywnie wpływają na układ krążenia;
 • działają rozluźniająco;
 • nie pochłaniają wilgoci;
 • regulują temperaturę ciała;
 • hamują rozwój bakterii;
 • wzmacniają układ odpornościowy

Poduszki łuska gryki to wobec tego najlepszy wybór dla alergików i osób borykających się ze stresem na co dzień. Jak widać, dzięki naturalnym rozwiązaniom możemy zapewnić zdrowy odpoczynek i regenerację nie tylko swojemu ciału, ale również umysłowi.

Dlaczego poduszki łuska gryki to dobry wybór?

Powyższa lista dość jasno obrazuje prozdrowotne właściwości poduszek z naturalnym wypełnieniem. Warto przetestować to rozwiązanie na własnej skórze, aby samemu przekonać się o ich licznych właściwościach. Na stronie internetowej https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/kategorie/wypelnienia/gryka znajdziesz różne opcje naturalnych poduszek i z pewnością wybierzesz swoją ulubioną. Poduszki łuska gryki z lawendą, bursztynem, czy gorczycą będą miały różnoraki wpływ na Twój organizm. Sprawdź sam i odkryj zdrowy wypoczynek na nowo!

Konserwacja dźwigów i wind

0
Konserwacja dźwigów i wind

Przeprowadzanie terminowej konserwacji wind osobowych pomaga zapewnić bezpieczeństwo w transporcie zarówno towarów, jak i osób. Sprzęt do windy to dość złożony mechanizm podnoszenia. Przenosi duży ładunek, więc regularna konserwacja pomoże zapobiegać problemom i awariom.

Serwis naprawy wind może zaoferować swoim klientom konserwację wind od renomowanych producentów. Specjaliści posiadają niezbędną wiedzę i są w stanie serwisować urządzenia różnych rodzajów. Charakteryzują się wysokim poziomem profesjonalizmu, który jest niezbędny przy wykonywaniu prac konserwacyjnych i naprawczych na ruchomych schodach lub urządzeniach dźwigowych.

Specjalistyczna naprawa wind

Producent dźwigów i wind  http://www.lift.pl/ może wykonywać naprawy o różnym stopniu złożoności. Najczęściej prace wykonywane są na dźwigach osobowych i towarowych instalowanych w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Pracownicy firmy serwisowej są również odpowiedzialni za dostawę i montaż urządzeń dźwigowych o różnym przeznaczeniu. Utrzymanie w dobrym stanie niebezpiecznych konstrukcji spoczywa na barkach wyspecjalizowanych organizacji.

Konserwacja i naprawa urządzeń dźwigowych obejmuje:

 • Kontrolę wszystkich mechanizmów maszyny wyciągowej;
 • Przeprowadzanie rutynowych napraw i konserwacji wind;
 • Eliminację nieoczekiwanych sytuacji awaryjnych.

Podczas naprawy wykonywane są prace instalacyjne i uruchomieniowe przewidziane obowiązującymi przepisami. Profesjonalne zlecenie naprawy i konserwacji wind obejmuje harmonogram i terminy zaplanowanych przeglądów.

Rodzaje usług związanych z konserwacją i naprawą urządzeń dźwigowych

 • Ulepszenie głównych elementów jednostki lub ich całkowita wymiana;
 • Montaż przemienników częstotliwości poprawiających komfort i bezpieczeństwo pasażerów podczas korzystania z mechanizmów podnoszących. Urządzenia te mogą wydłużyć żywotność sprzętu i zmniejszyć poziom zużycia energii;
 • Szkolenie personelu odpowiedzialnego za utrzymanie sprawności dźwigów.

Terminowa konserwacja i naprawa wind to gwarancja bezpieczeństwa korzystających z nich mieszkańców budynku.

Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, jako przepustki do lepszego życia

0
Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, jako przepustki do lepszego życia

W ostatnim czasie świat oszalał na punkcie zdrowego odżywiania i odpowiedniej ilości ruchu. W niektórych przypadkach okazuje się to wręcz przesadne, a ludzie nieumiejętnie próbują dostosowywać je do siebie na własną rękę. Nie przynosi to żadnych pozytywnych skutków, a często może skończyć się również pobytem w szpitalu, kontuzjami, czy pojawieniem się zaburzeń odżywiania. Oczywiście nie sposób zaprzeczyć temu, że ruch i zdrowe jedzenie poprawiają jakość naszego życia, jednak wszystko powinno być wprowadzane z głową. W tym przypadku dietetyk i trener personalny online będzie najlepszą opcją, dzięki której dostosujemy intensywność i częstotliwość ćwiczeń do swoich możliwości, a dietę do własnego zapotrzebowania i preferencji kulinarnych.

Dietetyk i trener personalny online – dlaczego warto?

Dietetyk i trener personalny online to świetna alternatywa dla standardowych wizyt w gabinecie dietetycznym, ponieważ pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na dojazdy. Jest to świetna szansa dla osób, które prowadzą napięty styl życia i nie zawsze mogą pozwolić sobie na dodatkowe kilka godzin wciśniętych w harmonogram. Dietetyk i trener personalny online pozwalają również na wprowadzanie modyfikacji w planach treningowych oraz żywieniowych właściwie od ręki, dzięki czemu nie musimy czekać do kolejnej wizyty, aby wprowadzić poprawki. Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu i chcesz o nie zadbać świadomie – możesz wybrać właśnie tę opcję.

Jak dokonywać świadomych wyborów?

Ten temat można by było ciągnąć godzinami, jednak przede wszystkim, aby uniknąć pomyłek, niedomówień i zbędnych wydatków, czy pojawiających się po latach problemów zdrowotnych – musimy podjąć przemyślaną decyzję. Wybierając swoją drogę życiową, możemy odrzucić kwestie zdrowego odżywiania, czy odpowiedniej ilości ruchu, jednak idąc tym torem – nie zajdziemy zbyt daleko. Dobry dietetyk i trener personalny online https://dietanakazdycel.pl/ to najlepsza pomoc na drodze do lepszego życia!

Dobry hosting na początek – najważniejsze zasady wyboru

0
Dobry hosting

Hosting jest wybierany przez rozmaite osoby zajmujące się prowadzeniem stron internetowych. Dostęp do serwerów hostingowych wykupują zarówno właściciele witryn, jak i osoby, którym zlecono ich prowadzenie. W wyborze hostingu kluczowe jest, by był on dopasowany do rodzaju witryny internetowej, którą będziesz prowadził, a także by umożliwiał przeprowadzenie wszystkich pożądanych działań na zdeponowanych na serwerze danych. Warto dołożyć starań i poświęcić trochę czasu na porównanie ofert różnych hostingów. Często, dobrej jakości hosting można znaleźć po wyjątkowo niskich cenach, które po upływie pierwszego roku korzystania utrzymują niski poziom. 

Hosting do zadań zwykłych i specjalnych

Różne formy hostingu cieszą się obecnie popularnością. Często wybieranym rozwiązaniem jest hosting na serwerze współdzielonym, który wiąże się z wyjątkowo niskimi opłatami. Minusem tego rozwiązania jest konieczność dzielenia przestrzeni serwerowej z innymi podmiotami. Serwery VPS są wybierane, gdy podstawowe rozwiązania nie wystarczają. VPS jest serwerem wirtualnym, na którym można utrzymywać wybrane pliki, bez obaw o ich bezpieczeństwo. Serwer dedykowany to opcja najdroższa, po którą sięgają duże korporacje, banki i inne podmioty gospodarcze. Po wykupieniu dostępu do serwera dedykowanego będziesz jego jedynym użytkownikiem.

Wybór typu hostingu zależy w dużym stopniu od rodzaju działalności, którą prowadzisz w internecie, oraz zakresu działań, które chcesz przeprowadzać na przechowywanych na serwerach danych. Jeśli jesteś po prostu właścicielem strony internetowej lub prowadzisz bloga – wówczas Twoje zapotrzebowanie na hosting nie będzie zbyt wygórowane. Bardziej wygórowane wymagania przedstawiają osoby, pragnące aktywnie korzystać z możliwości oferowanych przez serwer, wprowadzać nowe aplikacje lub przechowywać olbrzymie bazy danych. 

Jak wybrać hosting do prowadzenia strony internetowej? 

W wyborze serwera na hosting warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kryteriów. Istotna jest pojemność serwera, przeznaczona dla danego klienta. Do uruchomienia kilku stron internetowych o niedużej zawartości – wystarczy pakiet 70 GB. Oczywiście, wszystko zależy od ilości danych przechowywanych i dostępnych na danej stronie – zarówno danych wizualnych, jak i tekstowych. 

Limit transferu to kolejny parametr, na który warto zwrócić uwagę. Wysyłanie i odbieranie danych przebiega zgodnie z określonymi limitami. Im droższą wybierzesz ofertę hostingu, tym większy limit uzyskasz. Do pozostałych istotnych kwestii należy rodzaj baz danych do przechowywania informacji, możliwość zakładania kont e-mail we własnej domenie, dostęp do protokołu SSH, instalator CMS. Atrakcyjne warunki hostingu oferuje m.in. hosting na Rapid DC, z którego korzystają odbiorcy prywatni jak i przedsiębiorcy. 

O wiele mniejsze wymagania względem serwerów stawia prowadzenie bloga, niż prowadzenie strony internetowej. Jeśli masz wątpliwości, czy dany serwer spełni wszystkie Twoje oczekiwania, warto wypróbować pakiety darmowe, przeznaczone do testowania przez nowych klientów. Trwają one najczęściej przez okres 14-dni, w czasie których możesz swobodnie korzystać z danego serwera.

Telefon się ładuje i ładuje… czas na zmianę!

0
Telefon

Niezawodny smartfon to w dzisiejszych czasach podstawa, aby mieć stały kontakt z bliskimi lub klientami oraz dostęp do najnowszych wiadomości czy też nawigacji samochodowej. Jeżeli więc prowadzisz intensywny tryb życia, nie możesz pozwolić sobie na brak baterii. Co zrobić, aby zawsze cieszyć się sprawnym smartfonem? Dowiedz się, na czym polega nowoczesna technologia superszybkiego ładowania.

Superszybkie ładowanie – na czym polega?

Szybkie ładowanie smartfonów polega na usprawnieniu telefonów komórkowych oraz dedykowanych do nich ładowarek, tak aby proces ten mógł odbyć się z większą mocą, dzięki czemu zajmie o wiele mniej czasu. Dzięki temu, że ładowarka jest w stanie przekazać akumulatorowi więcej energii, zostaje on naładowany do pełna w maksymalnie szybkim czasie. Zastanawiasz się, czy iPhone 8 Plus używany przez Ciebie wyposażony został w funkcje szybkiego ładowania? Już kilka lat temu pojawiały się iPhone wspierające tę nowoczesną technologię, a pierwszym modelem był iPhone X oraz iPhone 8 i 8 Plus. Wgłębiając się w tryb szybkiego ładowania, warto wiedzieć, że producenci najczęściej podają czas, w którym bateria osiągnie poziom naładowania 50% – zazwyczaj dzieje się tak w zaledwie 30 minut. Jednak rzadko kiedy podana jest informacja, ile czasu trzeba przeznaczyć na pełne naładowanie baterii. Dlaczego? Ponieważ ze względów bezpieczeństwa po osiągnięciu 50% naładowania proces ten zwalnia i nie jest już tak imponujący jak pierwsze kilkadziesiąt minut.

Szybkie ładowanie – co warto o nim wiedzieć?

W ostatnich czasach coraz więcej osób chce mieć smartfona, który wspiera tryb szybkiego ładowania. Nic dziwnego, całe dnie spędzamy wpatrzeni w ekrany naszych urządzeń elektronicznych, ponieważ pozwalają nam na pracę, naukę i kontakt z bliskimi. Rozwiązanie takie oprócz wielu zalet, ma także przynajmniej jedną wadą – sprawia, że baterie wyczerpują się nieco szybciej. Mimo dużego postępu i rozwoju nowatorskich technologii, akumulatory w dalszym ciągu pozostają jednym z najsłabszych punktów smartfonów. Powszechnie stosowane baterie litowo-jonowe ulegają reakcjom utleniania i redukcji. Aby pomnożyć pojemność ich akumulatora niezbędne byłoby dodanie kolejnych ogniw, a to natomiast spowodowałoby, że smartfony nie byłyby już tak lekkie i cienkie. Producenci więc zamiast zwiększać wielkość baterii, stawiają na ich szybkie ładowanie. Na czym polega ten proces? Na początku generowane jest większe napięcie – superszybkie ładowarki gwarantują prąd nawet o stężeniu 3 A, w przeciwieństwie do standardowych o 1A lub 700mA.

ZOBACZ TEŻ