Biokominek – alternatywa dla tradycyjnego kominka

0
802

Ciepło kominka, ulubiona herbata i ciekawa książka – brzmi jak marzenie? Możesz je spełnić, inwestując w biokominek. To doskonała alternatywa dla domu, w którym nie można zainstalować tradycyjnego kominka oraz ukłon w stronę środowiska naturalnego. Nie jesteś przekonany? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Zalety biokominka

Już sam fakt, że biokominek można zainstalować tam, gdzie nie da się zamontować tradycyjnego modelu, jest jego ogromną zaletą. Mieszkając w bloku, wiele osób marzy o kominku, a jest to przecież niemożliwe, dlatego wariant bio do zabudowy jest dla niego świetną alternatywą. Daje przyjemne ciepło, które szybko rozchodzi się po pomieszczeniu, a do tego elegancko się prezentuje i tworzy romantyczny nastrój. Montaż biokominka do zabudowy nie wymaga podprowadzenia wentylacji ani przewodów kominowych. Poza tym jest prosty w obsłudze – nie wymaga podkładania węgla, spalając paliwo oparte na alkoholu. Jest więc czysty, a zamiast dymu wytwarza parę wodną i niewielkie ilości CO2, co czyni go rozwiązaniem znacznie bardziej ekologicznym. Interesujące modele znajdziesz na stronie https://www.komineo.pl/biokominki-do-zabudowy. Są nowoczesne, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i bardzo atrakcyjne cenowo.

Aranżacja z biokominkiem w tle

Tradycyjne kominki perfekcyjnie prezentują się w salonach, gabinetach i pokojach dziennych. Biokominek do zabudowy również może stać się ozdobą owych pomieszczeń, pod warunkiem, że zostanie zainstalowany w ścianie postawionej pomiędzy dwoma pokojami. Wykończenie biokominka może wyglądać identycznie jak w przypadku jego starszego brata, a więc w grę wchodzi cegła lub kamień, jednak można zdecydować się również na pomalowanie farbą, co podkreśli nowoczesność rozwiązania. Tym, o czym należy pamiętać, jest wybór odpowiedniego materiału do zabudowy. Muszą to być bowiem niepalne płyty albo stelaż z metalu. Natomiast kwestia koloru szyby jest już sprawą indywidualną. W ofercie znajdują się m.in. modele białe lub czarne, a także biokominki bez szyb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here