Black Friday – jakich przecen na konsole można się spodziewać w tym roku?

0
Black Friday

W Czarny Piątek możesz spodziewać się najkorzystniejszych przecen. Upusty dotyczą wszystkich kategorii produktów, również elektroniki i jednej z najbardziej pożądanych zabawek elektronicznych świata. Jest nią oczywiście konsola do gier. Na jakie przeceny można liczyć?

Silniki elektryczne – kilka porad przed zakupem

0
silnik

Silniki to urządzenia, które kojarzą nam się przede wszystkim z samochodami, a niekiedy także innymi urządzeniami pracującymi w dużych obrotach. Większość osób zapytanych o sposób zasilania silnika odpowiedziałoby, wskazując na jakiś rodzaj „paliwa” – benzyny, gazu lub innych. Tymczasem, równie często silniki napędzane są energią elektryczną. Dotyczy to bynajmniej nie tylko zyskujących od kilku lat na popularności samochodów elektrycznych lub hybrydowych, ale również – rozmaitych urządzeń wykorzystywanych w wielu miejscach na co dzień. Zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia w temat silników elektrycznych.

Silniki elektryczne – czyli jak wytworzyć z prądu energię mechaniczną?

Silniki elektryczne to urządzenia wykorzystywane w rozmaitych miejscach, branżach i sytuacjach. Na co dzień, z silnikami elektrycznymi możemy spotkać się choćby w systemach wentylacji pomieszczeń, gdzie ich zadaniem jest wprawiać w ruch poszczególne elementy instalacji. Ponadto, silniki elektryczne wykorzystuje się w zasilaniu maszyn przemysłowych, rębaków, agregatów hydraulicznych, pomp wodnych, olejowych i innych.

Szczególnie chętnie silniki elektryczne stosuje się w przemyśle naftowo-gazowym oraz wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie wybuchem. W takim wypadku, zastosowanie silnika elektrycznego jest po prostu bezpieczne.

Sposób działania większości silników elektrycznych wygląda – w dużym uogólnieniu – dość podobnie. Oczywiście, znajdziemy rozmaite wersje tych urządzeń, o odmiennej konstrukcji, a przez to – odmiennej zasadzie działania. Głównym kryterium różnicującym dostępne silniki elektryczne jest jednak sposób ich zasilania.

Rodzaje silników elektrycznych

Wśród modeli popularnych wymienić należy silniki zasilane napięciem stałym oraz przemiennym. Do pierwszej kategorii zaliczamy silniki obcowzbudne, prądu stałego wraz z magnesami trwałymi oraz silniki bocznikowe i szeregowe. Do drugiej zaliczają się silniki jednofazowe, trójfazowe oraz zasilane dwustronnie. Wśród nich znajdziemy między innymi silnik klatkowy, szeregowy, pierścieniowy, liniowy oraz synchroniczny.

Prędkość obrotowa to kolejny istotny parametr. Oznacza on ilość obrotów wykonywanych przez dany silnik na jednostkę czasu. Najczęściej, chodzi o ilość obrotów na minutę. Do pozostałych parametrów, które być istotne w czasie dobierania silnika elektrycznego, należą jego moc, mocowania, klasa izolacji oraz temperatura pracy.

W przypadku obsługi maszyn wyjątkowo masywnych oraz pracujących w trudnych warunkach, warto sięgać po silniki wyposażone w dodatkowe formy zabezpieczenia. Do najważniejszych należy zaliczyć specjalny rodzaj obudowy, która powinna zostać wykonana z materiałów o wysokiej klasie odporności. Do najchętniej stosowanych należą aluminium oraz żeliwo. Silniki umieszczone w obudowie z tych materiałów będą zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, a tym samym – ich żywotność ulega potencjalnie przedłużeniu.

Gdzie szukać silników elektrycznych?

Silniki elektryczne to urządzenia, które warto wybierać pod okiem specjalisty – doradcy klienta. Chyba że sami jesteśmy profesjonalistami w zakresie wiedzy o silnikach. Niezależnie jednak od stanu naszej wiedzy w tej materii, warto polecić kontakt z firmą Sem Polska, dostępną pod adresem: http://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-3/silniki-specjalne/. W jej ofercie znajduje się wiele modeli silników elektrycznych, o odmiennych parametrach pracy i sposobie zasilania. Poszczególne dostępne urządzenia zostały szczegółowo opisane pod kątem ich parametrów fizycznych i mechanicznych, co pozwala na odnalezienie silnika odpowiadającego naszym potrzebom.

Co warto kupić, aby skutecznie zabezpieczyć tablet przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami?

0
tablet

Tablety na stałe zadomowiły się w naszej codzienności. Urządzenia te wspomagają pracę, naukę, ale sprawdzają się również jako narzędzia do rozrywki. Jednak niezależnie od tego, do czego służy nam tablet, powinniśmy go właściwie zabezpieczyć. Ten drobny sprzęt może wypaść nam z rąk lub ulec takim uszkodzeniom jak zalanie lub zgniecenie. Niestety producenci tabletów nie oferują zabezpieczeń w podstawowym wyposażeniu urządzenia. Trzeba je sobie dokupić według własnego uznania. Jakie akcesoria sprawią, że nie będziemy musieli się martwić o stan tabletu?

Etui na tablet

Pokrowiec na tablet to produkt pierwszej potrzeby. W sprzedaży znajdują się różne modele etui na tablet. W opcji są etui książkowe, czyli takie, które okrywa całe urządzenie oraz etui, które zakłada się na tylną część tabletu. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników.

Obudowa książkowa chroni całe urządzenie. Do tego umożliwia ustawienie tabletu w pozycji pionowe. Drugi rodzaj etui wybierany jest przez osoby, które chcą mieć swobodny dostęp do urządzenia i nie potrzebują dodatkowych akcesoriów, które pogrubiają tablet.

Do wyboru jest imponująca gama materiałów, z których może być wykonany pokrowiec na tablet. W opcji są etui skórzane, plastikowe, silikonowe, pancerne. Pokrowce występują w kilku atrakcyjnych kolorach, takich jak: czarny lub granatowy. Dostępne są także pokrowce transparentne lub zawierające atrakcyjne grafiki (na przykład wieżę Eiffla).

Zabezpieczenia na monitor w tablecie

Użytkownicy tabletów bardzo chwalą sobie także akcesoria przeznaczone do ochrony monitora. Jest to ta część tabletu, która jest najbardziej wrażliwa na stłuczenie i zarysowanie. W sklepach dostępne są zatem dedykowane tabletom szkła hartowane i folie ochronne.

Kupując tego rodzaju gadżety do tabletu, należy zwrócić szczególną uwagę na ich kompatybilność z konkretnym urządzeniem. Każdy model tabletu charakteryzuje się bowiem swoimi własnymi parametrami ułożenia głośnika lub kamery. Takie szkło hartowane lub folia ochronna powinny uwzględniać otwory potrzebne do prawidłowego działania urządzenia.

Producenci zabezpieczeń na tablety proponują coraz bardziej funkcjonalne produkty. Są łatwe w montażu i demontażu. Do tego posiadają filtr, który chroni powłokę i niweluje odciski palców. Dzięki temu ekran może cały czas być utrzymany w czystości. Niezwykle pomocne są ściereczki, które występują w zestawie ze szkłem hartowanym lub folią ochronną.

Który sklep oferuje bogaty wybór akcesoriów do tabletów?

Godnym polecenia sklepem jest EtuiLab.pl. Jest to sprzedawca, który zajmuje się tylko i wyłącznie sprzedażą akcesoriów do tabletów. W opcji zakupu są zarówno produkty, które występują w ofercie od dawna, jak i atrakcyjne nowości.

EtuiLab.pl oferuje dodatki do tabletów marki Samsung, Apple, Huawei oraz Lenovo. Warto sprawdzić ofertę sklepu. Pod adresem internetowym: https://etuitab.pl/szkla-hartowane, znajdziemy szeroką ofertę szkieł hartowanych do tabletów. Natomiast zaglądając pod link: https://etuitab.pl/folie-ochronne, ukaże się nam szeroki wybór folii ochronnych do tabletu. Osobom, które szukają informacji w zakresie funkcjonalnych dodatków do tabletu, poleca się artykuły opublikowane na firmowym blogu.

Komora klimatyczna a temperaturowa – podobieństwa i różnice

0
komory temperaturowe

Dynamiczny rozwój wielu gałęzi przemysłu skutkuje wdrażaniem coraz nowszych rozwiązań technologicznych oraz wypuszczaniem na rynek zaawansowanych urządzeń i produktów. Współcześnie dba się jednak w szczególny sposób też o ich bezpieczeństwo, dlatego większość wyrobów musi spełnić surowe normy jakościowe. W jakich urządzeniach przeprowadza się więc testy, sprawdzające stopień spełnienie tych norm przez dany towar? Najpopularniejszymi służącymi do tego urządzeniami są komory klimatyczne i komory temperaturowe.

Bezpieczeństwo smartfonów

0
Bezpieczeństwo smartfonów

Smartfony to wysokiej jakości urządzenia, które są w stanie wpłynąć na jakość naszego życia. Oczywiście, chodzi tutaj o plusy stosowania takich urządzeń. Przy czym takie urządzenia wykazują się niezwykłą kruchością oraz delikatnością, dlatego należy na nie uważać, w czym pomoże dobre etui na telefon. Jakie etui będzie najlepsze? Na co zwracać uwagę jeżeli chce się zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa? Warto przyjrzeć się tej sprawie.

Bezpieczny telefon

Smartfony są dobre, ale to niezwykle delikatne urządzenia, dlatego należy o tym pamiętać. Jest to ich minus, ale wiele innych zalet sprawia, że tak mocno nie zwracamy na to uwagi. Wystarczy zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu żadne upadki ani inne niebezpieczne sytuacje nie będą wpływały na nasze urządzenia. W tym przypadku przyda się więc szkło hartowane, które koniecznie trzeba nakleić na ekran. Warto pamiętać, że takie szkło zabezpiecza przed wszelkimi zarysowaniami, jakie mogą pojawić się chociażby od noszenia w kieszeni, gdzie nawet małe drobinki kurzu są w stanie porysować tak wrażliwy i czuły ekran. Wystarczy wspomnieć, że wymiana uszkodzonego ekranu wynosi około 300zł, czasem nawet więcej. Jego każdorazowe uszkodzenie może powodować pojawienie się ogromnych kosztów. Cena szkła hartowanego to zaś około 10zł i jest ono w stanie utrzymać odpowiedni poziom bezpieczeństwa, dlatego naprawdę warto rozważyć jego naklejenie. Do szkła hartowanego przyda się etui na telefon.

Dodatkowa obudowa dla telefonu

Etui na telefon, które zakupić można na przykład na stronie https://xgsm.pl/, nazywane jest również dodatkową obudową dla telefonu. Może nie każdy będzie zadowolony z tego, że taki element znajduje się na smartfonie, ale jest to konieczność. Do wyboru mamy dzisiaj wiele takich pokrowców. Który z nich będzie najlepszy? Właściwie zależy to od samego użytkownika. Pierwszy rodzaj to kabura na telefon, która najczęściej wykonana jest ze skóry naturalnej, specjalnie utwardzonej. Całość zamyka się na specjalny magnes. Do kabury możesz schować cały smartfon. Inne etui to wsuwka na telefon, która nieco przypomina kaburę, aczkolwiek telefon jest do niej wsuwany. Aby odebrać połączenie, smartfon należy wyjąć z całego opakowania. Jeżeli ktoś chce wybrać dobre etui, to musi również wiedzieć, że istnieje coś takiego jak futerał na telefon, które jest wyposażone w klapkę zasłaniającą ekran oraz twardą podkładkę na tył telefonu. Takie futerały zawsze trzeba dobrać odpowiednio do danego modelu. Ostatni rodzaj etui to bumpery, czyli inaczej mówiąc silikonowe case’y na telefon cieszące się olbrzymią popularnością.

Czy transmisja interfejsami DVI i HDMI jest bezpieczna?

0
Czy transmisja interfejsami DVI i HDMI jest bezpieczna

Wielu użytkowników urządzeń teleinformatycznych, które są wykorzystywane do przechowywania i transmitowania danych niejawnych, uważa, że urządzenia te zapewniają kompleksową ochronę elektromagnetyczną przed kradzieżą lub utratą danych. Niemniej, prawda jest zgoła inna, a powszechnie wykorzystywane przez nas interfejsy komunikacyjne są podatne na infiltrację elektromagnetyczną.

Głośniki JBL na każdy czas

0
Głośniki JBL

Głośniki JBL to modele często wybierane przez fanów muzyki, którzy nie chcą rezygnować z ulubionych dźwięków, bez względu na to, gdzie się znajdują. Dostępne w różnych formach, kolorach i rozmiarach głośniki dobrze sprawdzają się zarówno w domu, jak i podróży.
Dowiedz się więcej na temat najpopularniejszych modeli.

1. Dlaczego głośniki JBL cieszą się taką popularnością?
2. Głośnik JBL blutetooth – muzyka wszędzie tam, gdzie chcesz

Dlaczego głośniki JBL cieszą się taką popularnością?

Głośnik jbl to urządzenie, którego nie trzeba przedstawiać wielu osobom. Wszystko to dzięki szerokiej ofercie firmy, która oferuje głośniki w wielu rozmiarach – od wersji kieszonkowych do głośników typu boombox. Ich zaletą jest przede wszystkim bezprzewodowość i możliwości połączenia z urządzeniami mobilnymi. Sam głośnik jest niezwykle łatwy w obsłudze, również z poziomu telefonu. Dzięki temu w łatwy sposób można cieszyć się ulubioną muzyką ze smartfonu.

Co więcej, do zakupu zachęca również design. Głośniki JBL dostępne są w wielu kolorach, a ich charakterystyczny, opływowy kształt daje możliwość ustawienie urządzenia w niemal dowolny sposób, bez wpływu na jakość dźwięku. Głośnik szybko można również naładować, a jedno ładowania starcza nawet na pół doby. Co ważne, nawet niewielkie wersje kieszonkowe odznaczają się dobrą mocą, a przy tym lekkością. Głośniki można również ze sobą łączyć w funkcji PartyBoost, tworząc systemy stereo.

Głośnik JBL Blutetooth – muzyka wszędzie tam, gdzie chcesz

Głośnik JBL Bluetooth umożliwia cieszenie się muzyką niemal w każdym miejscu i czasie. Wystarczyć sparować urządzenie ze smartfonem, aby cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem, który jest nieosiągalny podczas słuchania muzyki bezpośrednio z telefonu. Funkcja bluetooth to jednak niejedyna przydatna opcja.

Bezprzewodowe połączenie zapewnia natomiast maksimum wygody. Dzięki temu muzyki słuchać można podczas jazdy samochodem, a nawet na rowerze. Dodatkowo głośniki sprawdzają się bardzo dobrze na imprezach w domu i na wolnym powietrzu. Szczególnie w przypadku wyboru modelu wodoodpornego, przeznaczonego specjalnie do korzystania w trasie. Modele są wodoszczelne do 1 metra głębokości. Wody nie przepuszcza również wtyczka USB-C do ładowania. W efekcie głośnik JBL to wymarzony sprzęt to użycia w czasie imprezy na basenie, plaży czy w czasie deszczu.

Urządzenia JBL wyposażone są także w specjalne sprzączki, dzięki temu przyczepić można je np. do torby czy plecaka, co jest przydatne szczególnie w trakcie jazdy na rowerze czy hulajnodze.

Zakup drona – świetny pomysł czy strata pieniędzy?

0
Zakup drona

Można powiedzieć, że świat oszalał na punkcie dronów. Nagrania z nich pojawiają się w ogromie spotów wyborczych, są to także ulubione narzędzia wielu YouTuberów. Ciągle pojawiają się nowe, rzekomo coraz lepsze modele. Tylko czy naprawdę warto je kupić i są one świetnym pomysłem, czy też ostatecznie okaże się, że będą one tylko stratą pieniędzy?

Dron może szybko się znudzić (ale nie musi)

Dronem można latać i nagrywać – tak można te urządzenia podsumować. Osiąganie za ich pomocą pożądanych efektów nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Są osoby, które wylatały już setki godzin dronami i wciąż jest im mało. Świetnie bawią się, sterując urządzeniem, pokonując przeszkody i wykonując różne manewry.

Takich hobbystów jest sporo, jednak niemałe jest też grono ludzi, którzy polatali dronem kilka razy i już nie bardzo wiedzieli, co mają dalej z nim robić. Taka zasada działa nie tylko w przypadku dronów, ale też ogółem wszystkiego, natomiast w przypadku dronów wysoka cena sprawia, że kurzenie się takiego sprzętu na półce będzie bardzo bolesne.

Dlatego też przed zakupem warto skontaktować się z kimś, kto takie urządzenie ma i co najmniej kilka razy z niego skorzystać, najlepiej na otwartym terenie, gdzie nie ma wielu przeszkód. Uszkodzenie drona czy uziemienie go na wysokim obiekcie to częste problemy nawet doświadczonych osób, a co dopiero początkujących.

Przed zakupem warto więc dodatkowo rozważyć, czy jesteśmy skłonni podjąć ryzyko, że coś tak drogiego możemy w krótkim czasie stracić lub zepsuć, nawet przy zachowaniu wszelkiej ostrożności. Na rynku są drony mniejsze, większe, bardziej i mniej delikatne – ważne jest, aby dobrać odpowiedni do swoich potrzeb. Pomogą w tym takie portale, jak Tech Polska.

Wysokie ceny dronów mogą odstraszać

Porządny dron to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Mówimy tu o sprzęcie topowej firmy, często nagrywającym filmy w 4K. Mniej zaawansowane drony są oczywiście tańsze, ale musimy się w związku z tym przygotować na pewne mankamenty, takie jak mniejsza pojemność baterii, czyli konieczność bardzo częstego ładowania.

W chwili obecnej wciąż dobry dron to na tyle duży wydatek, że zainteresować się nim powinny tylko osoby z głębokimi kieszeniami, YouTuberzy i innego rodzaju amatorzy pięknych ujęć (np. dla fotografa weselnego inwestycja w drona może się nawet opłacać), a także hobbyści, którzy już mieli okazję testować drony i wciągnęli się w to. Kupowanie drogiego drona przez osobę, która nigdy nie miała do czynienia z takim sprzętem i w zasadzie do niczego szczególnego go nie potrzebuje, ma szansę kiepsko się zakończyć.

Modeli dronów jest bardzo wiele, ale część z nich, czy to z powodu niskiej jakości wykonania, słabej baterii czy innych parametrów, może być nienajlepszym wyborem. Dlatego też, zwłaszcza, jeśli nie mamy w tym zakresie żadnej wiedzy, warto opierać się na recenzjach i rankingach przygotowywanych przez specjalistyczne portale, na przykład Tech Polska. Pozwoli to dobrać model z odpowiednim współczynnikiem ceny do jakości.

Pozycjonowanie – czym jest i dlaczego każdy przedsiębiorca powinien z niego skorzystać?

0
Pozycjonowanie

Wysoka pozycja strony w wynikach wyszukiwania Google ma ogromne znaczenie dla każdej firmy. Promocja firmy w internecie umożliwia dotarcie do nowych klientów oraz budowanie marki i autorytetu w konkretnej branży. W celu poprawy pozycji strony internetowej przedsiębiorcy i właściciele stron mogą skorzystać z popularnej usługi, którą jest pozycjonowanie. Przed rozpoczęciem współpracy ze specjalistami trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych detalach. Zacznijmy jednak od tego, na czym tak naprawdę polega pozycjonowanie oraz dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to popularna usługa, która obejmuje różne działania prowadzące do poprawy widoczności witryny internetowej w wyszukiwarce. Pozycjonowanie obejmuje bardzo szeroki zakres działań, które stopniowo przynoszą oczekiwane rezultaty. Bardzo duże znaczenie w pozycjonowaniu ma SEO (Search Engine Optimization), czyli optymalizacja strony w sposób dostosowany do wytycznych przedstawionych przez Google. Pozycja w wyszukiwarce jest bardzo ważna, ponieważ każdego dnia miliony internautów wpisują miliardy zapytań w wyszukiwarce Google. Zacznijmy jednak od tego, czym jest SEO. Jak już wspominaliśmy, to zbiór działań mających na celu optymalizację strony. SEO wraz z płatnymi reklamami jest częścią SEM (Search Engine Marketing) i odgrywa kluczową rolę w pozycjonowaniu strony oraz w zachęcaniu nowych klientów do skorzystania z oferty. Każdy przedsiębiorca, który marzy o tym, by wykorzystać możliwości, jakie daje internet, aby zdobyć nowych klientów, powinien zadbać o SEO i skorzystać z usług pozycjonowania stron internetowych.

Czym różni się SEO on-site od SEO off-site?

W dużym skrócie SEO dzieli się na dwa obszary: SEO on-site (na stronie) i off-site (poza stroną). Działania techniczne i dodawanie merytorycznych treści na stronie, które sprawiają, że witryna jest bardziej atrakcyjna dla wyszukiwarki i internautów, to SEO on-Natomiast wszystko, co wzmacnia autorytet domeny i witryny lub rozpowszechnia informacje o niej na innych stronach, jest związane z SEO off-site. Opisanie działań poprawiających pozycję strony zaczniemy od SEO on-site. Pierwszym działaniem jest przeprowadzenie audytu, czyli analizy strony polegającej na ocenienie tego, co trzeba zoptymalizować. Następnie specjaliści od SEO mogą rozpocząć edycję treści na stronie, czyli np. zmienić nagłówki i meta tagi wykorzystując w nich słowa kluczowe pasujące koncepcji rozwoju firmy. Bardzo duże znaczenie dla on-site SEO mają również linkowanie wewnętrzne, zmiana adresów URL na bardziej przyjazne użytkownikom oraz zwiększenie szybkości działania strony (ładowania strony startowej oraz każdej z podstron). Bardzo duże znaczenie mają również modyfikacja kodu HTML oraz edycja rozmiarów obrazów. Umieszczając strategicznie słowa kluczowe, trzeba pamiętać o tym, żeby używać ich ostrożnie i naturalnie, ponieważ zbyt gęste stosowanie słów kluczowych może przynieść odwrotny efekt. Działania off-site odbywają się poza witryną. Jednym z najważniejszych działań wpływających na pozycję strony w internecie jest link building. Specjaliści, którzy zajmują się pozycjonowaniem, starają się sprawić, aby na popularnych i cenionych stronach znajdowały się linki prowadzące do zewnętrznej witryny.

Co wpływa na pozycjonowanie strony w internecie?

Głównym zadaniem wyszukiwarki jest udzielenie wysokiej jakości odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Oznacza to, że spośród wielu witryn Google wybiera najbardziej wartościowe i dopasowane oraz zawierające np. informacje o konkretnej usłudze oraz produkcie lub odpowiedź na pytanie. Na przykład wyszukiwarki uwzględniają przy ustalaniu rankingu:

  • szybkość ładowania strony – im szybciej się ładuje, tym lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania,
  • responsywność – łatwość wyświetlania we wszystkich urządzeniach, przeglądarkach, systemach operacyjnych;
  • bezpieczeństwo strony – certyfikat SSL
  • słowa kluczowe
  • profil linków
  • autorytet strony
  • wzmianki o stronie na drugich witrynach
  • User Experience

Dlaczego warto pozycjonować stronę?

Większość przedsiębiorców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pozycjonowanie stron jest ważne. Nie wszyscy jednak potrafią odpowiedzieć na pytanie „dlaczego?”. Nie jest to jednak trudne. Pozycjonowanie zwiększa ruch na stronie, przez co zwiększa szansę na wyższe zyski. Internauci preferują wyniki organiczne, dlatego wysoka pozycja osiągnięta dzięki pozycjonowaniu pozwala na zwiększenie rozróżnialności firmy i stopniowe budowanie marki. Pozycjonowanie wymaga wykonania wielu prac na stronie i optymalizacji, dlatego warto nawiązać współpracę ze specjalistami. Możemy ich znaleźć na stronie https://www.ibif.pl/oferta/pozycjonowanie. Podsumowując, pozycjonowanie to sposób na rozwój firmy i dotarcie do nowych klientów!

Studia inżynierskie zarządzanie i inżynieria produkcji

0
Studia inżynierskie zarządzanie i inżynieria produkcji

Wybór odpowiednich studiów jest bardzo ważny, więc warto się nad tym zastanowić. Dobrze jest wybrać takie studia, które będą nas interesować i jednocześnie dadzą nam szansę na znalezienie zatrudnienia po ich ukończeniu.

ZOBACZ TEŻ