Jak dbać o tusz i toner do swojej drukarki?

0
Jak dbać o tusz i toner do swojej drukarki?

Drukarki i drukujące urządzenia wielofunkcyjne są obecnie podstawowym sprzętem, którym dysponuje wiele gospodarstw domowych, ale przede wszystkim instytucji, firm i korporacji. W dzisiejszym zbiurokratyzowanym świecie wprost toniemy w papierach, dlatego warto zainwestować w porządne urządzenia, które nie zawiodą nas w kluczowych momentach. Sam model drukarki to jednak nie wszystko; aby przedłużyć żywotność sprzętu, trzeba dobrze obchodzić się z tuszem i tonerem. Sprawdź, jak o nie zadbać!

Tranzystory polowe

0

Specjaliści w branży budownictwa muszą posiadać oraz sprawnie operować specjalistyczną wiedzą dotyczącą swojej branży. Wykwalifikowany inżynier z pamięci opowie o tranzystorach polowych oraz o ich rodzajach. Tutaj wyjaśnimy co to są tranzystory polowe oraz wskażemy w jaki sposób działają.

Wybierz najlepsze oprogramowanie do zarządzania magazynem

0

Prowadząc działalność handlową i posiadając własny magazyn trzeba odpowiednio monitorować jego pracę, a także ułatwiać wykonywanie obowiązków swoim pracownikom poprzez różne technologiczne narzędzia. Niezbędny staje się zatem program do magazynu, który pozwala szybko wychwycić wszelkie nieprawidłowości podczas dokonywanej inwentaryzacji, a także dbać o to by firma osiągała zakładany zysk.

Prowadzenie magazynu – co powinno umożliwiać dobre oprogramowanie?

Pracownicy magazynowi muszą mieć ściśle rozdzielone zadania, aby nie dublowali swojej pracy, co prowadzi do chaosu. Współpraca między nimi może być ułatwiona przez sprawne zarządzanie magazynem. Należy do niego wsparcie poszczególnych działów. Program Magazynowy lomag.pl sprawia, że dokumenty magazynowe są łatwe do wypełnienia, a błędy stają się coraz rzadsze. Usprawnia przyjmowanie dostaw dzięki zintegrowaniu z czytnikami, a ponadto pozwala sprawniej zarządzać ewentualnymi reklamacjami.

Inwentaryzacja zajmuje Ci dużo czasu? – wybierz odpowiednie programy magazynowe

W przedsiębiorstwie trzeba dążyć do redukcji kosztów prowadzonej działalności, a szczególnie szeroko pojętego marnotrawstwa. W przypadku przedsiębiorstwa, które działa w branży spożywczej ułatwia wyeliminowanie przeterminowanych produktów zalegających na magazynie. Dzięki temu inwentaryzacja przebiega znacznie sprawniej.

Etykietowanie umożliwiające szybką lokalizację produktów

Na etykietach produktów trzeba umieścić ich numer seryjny, a w bazie danych można wpisać również sektor, w którym się znajdują. Dzięki temu magazynier nie będzie miał trudności z odnalezieniem określonego zamówienia. Podobnie pozwoli usprawnić sekcje reklamacji i zwrotów, gdyż zwracany towar od razu będzie trafiał do bazy danych, a wybrakowany przekazywany do utylizacji. Rejestrowanie wszystkich tych działań daje przedsiębiorcy ogląd na temat preferencji i zachowań klientów.

Sprzedaż wielokanałowa w e-commerce

0

Ciągle rozwijające się usługi e-commerce są odpowiedzią na rosnące wymagania polskich konsumentów. Sklepy chcące zaistnieć na rynku wdrażają nowe rozwiązania, które mają zbliżyć klienta do marki oraz stworzyć pozytywną i długofalową relację. Osiągnięcie tego efektu wymaga unowocześnienia kanałów sprzedaży oraz stworzenia spójnej strategii komunikacyjnej.

Sprzedaż wielokanałowa

Sprzedaż wielokanałowa jest innowacyjnym sposobem na pozyskiwanie nowych klientów oraz utrzymanie tych, którzy już korzystają z usług sklepu. Najlepszym tego potwierdzeniem jest strategia Omnichannel. Według jej założeń, spójna komunikacja z klientem we wszystkich kanałach dystrybucji prowadzi do znacznego wzrostu zainteresowania asortymentem sklepu oraz samej sprzedaży. Wprowadzenie rozwiązań takich jak Omnichannel jest dużym wyzwaniem dla każdej firmy, bowiem czasami wymaga nie tylko inwestycji w nowe technologie i szkolenia dla pracowników, ale również wielu zmian w strategii sprzedaży i podejściu do klienta.

Opłacalna inwestycja

Nowe spojrzenie na sprzedaż wielokanałową przynosi wymierne korzyści zarówno dla firmy, jak i dla jej klientów. Dzięki specjalistycznym narzędziom, konsument może sprawdzić w Internecie, w którym sklepie stacjonarnym dostępny jest interesujący go towar, przez co zwiększa się jego zaufanie do sprzedawcy. Samo dokonywanie zamówienia jest znacznie prostsze, a jego realizacja szybsza.

Spójna strategia przejawia się m.in. w możliwości odbioru zakupów internetowych w sklepie stacjonarnym. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo, że odbierający zamówienie konsument kupi coś więcej, niż tylko zamówione wcześniej produkty. W ten sam sposób można również zwrócić towar. Klienci nieświadomie działają więc według modelu ROPO (Research Online, Purchase Offline), który jest niezwykle często wybieranym przez konsumentów sposobem zakupu i zwrotu towaru.

Otwarcie się na nowe kanały sprzedaży oznacza również stworzenie możliwości robienia zakupów przez urządzenia mobilne. Coraz więcej transakcji jest finalizowanych w ten sposób, a klienci bardzo doceniają swobodę, jaką stwarza ta metoda.

Zmiana podejścia do kanałów sprzedaży i wprowadzenie spójnej komunikacji prowadzi do wzrostu zaufania do marki jako partnera handlowego. Natomiast rosnące zaufanie wprost przekłada się na budowanie silnych relacji z klientami i zwiększenie ich grona.

Wybór odpowiedniej platformy

Rozpoczynając działalność w branży e-commerce, już na początku warto wybrać platformę, która stwarza dla nowego sklepu duże możliwości rozwoju i inwestowania w budowanie wizerunku marki. Jedną z nich jest Magento – innowacyjna platforma, na której zbudować można nowoczesny sklep internetowy przyjazny dla współczesnego klienta.

Wymiana uszkodzonego wyświetlacz w iPhone – samodzielnie czy w serwisie?

0

Pęknięcie lub stłuczenie przedniej szybki smartfona i związane z nim uszkodzenie wyświetlacza to dość powszechna usterka, z którą boryka się wielu użytkowników tego typu urządzeń. Choć najnowsze wyświetlacze iPhone charakteryzują się mocniejszą, bardziej wytrzymałą konstrukcją, nie są jednak niezniszczalne i przy nieuważnym obchodzeniu się ze smartfonem, wciąż możemy je zepsuć. Czy taki uszkodzony wyświetlacz iPhone możemy wymienić samodzielnie, czy powinniśmy zgłosić się do serwisu? Jak rozpoznać, czy musimy kupić nowy wyświetlacz, czy wystarczy wymiana stłuczonej szybki?

Oznaki uszkodzenia wyświetlacza iPhone?

Warto pamiętać, że nie każde stłuczenie/pęknięcie ekranu oznacza usterkę wyświetlacza. Często uszkodzeniu ulega jedynie szybka, co oczywiście jest mało estetyczne, ale w zasadniczy sposób nie przeszkadza w dalszym użytkowaniu smartfona. Gdy usterka jest poważniejsza, czyli prócz pękniętej/stłuczonej szybki uszkodzony został również wyświetlacz, objawami takiego stanu rzeczy mogą być m.in. czarne paski na ekranie (poziome lub pionowe), brak reakcji na dotyk (uszkodzenie modułu odczytującego gesty), widoczne przebarwienia i inne artefakty pojawiające się na powierzchni ekranu podczas użytkowania urządzenia. Można powiedzieć, że uszkodzony wyświetlacz iPhone utrudnia lub wręcz uniemożliwia korzystanie z podstawowych funkcji smartfona. Co zrobić w takiej sytuacji?

Gdy uszkodzony jest wyświetlacz, musimy wymienić cały ekran (szybkę i wyświetlacz). Jeśli zbiliśmy jedynie szybkę, wciąż możemy korzystać ze smartfona lub zdecydować się na wymianę/regenerację samej szybki. To tańsza naprawa niż wymiana całego ekranu i można wykonać ją własnoręcznie lub skorzystać z usług serwisu specjalizującego się w naprawach smartfonów Apple.

Jak wymienić uszkodzony wyświetlacz iPhone na nowy?

Choć większość urządzeń marki Apple uznaje się za sprzęt, który można naprawiać wyłącznie w serwisie, w praktyce wiele modeli smartfonów tej marki, przy odrobinie wprawy, można naprawić własnoręcznie. Oczywiście trzeba zaopatrzyć się w drobne narzędzia, które ułatwią pracę i znaleźć dobrą instrukcję, która krok po kroku poprowadzi nas przez cały proces wymiany uszkodzonego ekranu smartfona – najlepiej znaleźć instrukcję wymiany wyświetlacza konkretnego modelu iPhone. Od czego zaczynamy?

  • Pierwszy krok to znalezienie i zamówienie nowego wyświetlacza. Można zdecydować się na zakup oryginalnego modułu lub poszukać tańszego zamiennika. Następnie warto poszukać dobrej instrukcji, najlepiej materiału wideo, na którym krok po kroku przedstawiony jest cały proces wymiany wyświetlacza iPhone.
  • Krok drugi to zaopatrzenie się w zestaw podstawowych narzędzi. Niezbędne minimum to dwa niewielkie śrubokręty, przyssawka do ekranu (ułatwia ściągnięcie szybki), pinceta i jakieś niewielkie narzędzie do podważania ekranu – najlepiej plastikowe, by nie uszkodzić delikatnych modułów smartfona.
  • Krok trzeci to już sama wymiana wyświetlacza. W tym przypadku kierujemy się instrukcją dedykowaną konkretnemu modelowi iPhone.

Jeśli nie dysponujesz odpowiednimi narzędziami, nie masz doświadczenia w naprawach urządzeń elektronicznych i zwyczajnie boisz się eksperymentowania na swoim smartfonie, jedyną sensowną opcją pozostaje serwis. Wybierz ten, który daje gwarancję na wykonaną usługę.

Czym kierujemy się przy wyborze elektroniki?

0

Nie sposób wyobrazić sobie współczesnego świata bez komputerów, czy telefonów komórkowych, które dla wielu z nas stanowią narzędzia, za pomocą których komunikujemy się z innymi. Ciągły dostęp do wymienionych urządzeń jest często uzasadniony rodzajem pracy, jaką na co dzień wykonujemy, jednak również w czasie wolnym nie jesteśmy w stanie całkowicie odciąć się od elektroniki i rozmaitych gadżetów.

Novitus Next – kasa fiskalna dla wymagających

0

Czy kasa rejestrująca może służyć do czegoś więcej, niż tylko wystawiania paragonów fiskalnych? Novitus Next, czyli model dostarczany na rynek przez polskiego producenta technologii sprzedaży, na każdym kroku udowadnia, że zdecydowanie tak! W przypadku tej kasy zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań technicznych, m.in. wbudowany tablet z systemem operacyjnym Android.

Ceny za telewizory LCD

0

Ceny za telewizory LCD są bardzo zróżnicowane w dzisiejszych czasach o czym wie dobrze wielu z nas. Zależy to przede wszystkim od rodzaju telewizora. Nie da się jednak ukryć tego, że takie ceny wynoszą powyżej tysiąca złotych, czasami jest to nawet powyżej dwa tysiące złotych, także nie ma w tym nic dziwnego, że nie wszystkie osoby jest aktualnie stać na takie właśnie telewizory. Pewne jest jednak oczywiście to, że można je zakupić bez większych problemów na raty, co jest sporym udogodnieniem dla wielu z nas.

Na pewno w sieci internetowej telewizory LCD czasami są dużo tańsze niż w sklepach naziemnych, pojawiają się tam liczne promocje, z których możemy skorzystać kiedy tylko najdzie nas na to ochota. Chyba każdy z nas wie jednak bardzo dobrze o tym, że z takimi cenami za telewizory LCD możemy zapoznać się kiedy tylko chcemy, a więc jest to dobra informacja dla wszystkich zainteresowanych osób. Śmiało można jednak stwierdzić fakt, że wiele zależy tutaj od producenta danego telewizora, jeżeli jest on bardzo znany i ceniony na rynku to z całą stanowczością telewizor będzie kosztował wtedy więcej.

Tak czy owak wypada się przygotować na dość spory wydatek finansowy, ponieważ nie jest to tania inwestycja, ale wiadomo, że dom bez telewizora jest bardzo nudny, także w każdym mieszkaniu taki sprzęt powinien się znaleźć i to nie podlega żadnej większej dyskusji. Warto jednak mieć również na uwadze fakt, że cena za telewizor LCD może być obniżona w wyniku rabatu, który być może będziemy posiadać w jakimś sklepie, także warto przeanalizować wszystkie możliwe oferty, aby na samym końcu wybrać zdecydowanie najlepszą z nich. Dzięki temu będziemy zadowoleni z zakupu danego telewizora, a to w tym wszystkim jest zdecydowanie najważniejsze. Nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że każdy z nas może z ceną danego telewizora zapoznać się w sieci internetowej, więc jeżeli jesteśmy zainteresowani kupnem jakiegoś telewizora to oczywiście warto zapoznać się najpierw z jego ceną, co nam się opłaci.

www.technologie.info.pl

Microsoft Dynamics NAV – oprogramowanie ERP dla średnich firm

0

Sukces rynkowy przedsiębiorstwa czy innej organizacji to wypadkowa wielu czynników. Można wymienić wiele aspektów działalności każdej firmy, jakie wpływają na to, że dana firma dobrze radzi sobie na rynku. W obecnych realiach niemalże niezbędnym warunkiem jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Komputer to dziś narzędzie niezbędne w niemal każdej firmie. Firma, która che odnosić sukcesy, zdobywać nowe rynki, musi zainwestować w wysokiej klasy oprogramowanie i systemy, które nie tylko pomogą, ale wręcz umożliwią, prawidłową działalność.

Jaki smartfon kupić? Porównanie telefonów do 4000 zł

0

Jeśli wahasz się, który smartfon wybrać, zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy. Dla wielu osób ważna jest solidna i wytrzymała bateria, dla drugich znakomity aparat fotograficzny, a dla jeszcze innych design lub możliwość korzystania z dual slim. Są wśród nas też łowcy promocji na smartfony. Określenie tych priorytetów to pierwszy krok, aby wiedzieć, jaki smartfon kupić i znaleźć idealny dla siebie. Wybraliśmy kilka modeli, aby jednak ułatwić Wam to zadanie – poniżej porównanie telefonów.

ZOBACZ TEŻ