Zasada działania systemu CMMS

0
Zasada działania systemu CMMS

CMMS to system komputerowego wsparcia zarządzania utrzymaniem ruchu. Specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone jest dla zakładów produkcyjnych, które posiadają wydzielone komórki odpowiadające za utrzymanie stanu technicznego zakładu na odpowiednim poziomie. Co istotne współczesne systemy CMMS pozwalają na zarządzanie nie tylko parkiem maszyn, ale także całym majątkiem firmy.

Jak zbudowany jest system CMMS?

System CMMS do pewnego momentu wprowadzany był wyłącznie w zakładach, które posiadały własne linie produkcyjne. Wprowadzenie systemu wymagało dużego zaangażowania w budowę infrastruktury informatycznej oraz wiązało się z wysokimi kosztami. To sprawiało, że system był w zasięgu jedynie dużych przedsiębiorstw. Wraz z dostępnością Internetu oraz modelu oprogramowania SAAS doszło do sporych zmian w tym zakresie. SAAS dało możliwość dystrybucji oprogramowania za pośrednictwem Internetu bez konieczności budowania własnej infrastruktury IT.

System CMMS posiada budowę modułową. W jego skład wchodzą:

  •         Moduł zarządzania zleceniami pracy i zgłaszania usterek
  •         Moduł zarządzania środkami trwałymi
  •         Moduł odpowiedzialny za magazyn części oraz monitorowanie kosztów
  •         Moduł pozwalający na prowadzenie harmonogramu zadań i prac konserwacyjnych

Podstawą systemu CMMS jest moduł zarządzania zleceniami pracy oraz usterkami. Pozwala on na pełną kontrolę nad zgłoszeniami awarii oraz pracami konserwacyjnymi. Ponadto znacznie ogranicza konieczność obiegu papierowych zleceń, co ma duży wpływ na poprawę komunikacji w zespole.

Zarządzanie środkami trwałymi umożliwia wgląd w historię danego środka trwałego od momentu jego nabycia aż do złomowania. CMMS udostępnia wszystkie dane, w tym schematy czy informacje o gwarancjach, w jednym miejscu.

Moduł magazynowy umożliwia sprawne monitorowanie stanów magazynowych. System automatycznie informuje o braku lub niskim stanie danych elementów produkcyjnych. Możliwe jest również powiązanie konkretnych części zamiennych z określonymi modelami maszyn. To znacznie ułatwia i przyspiesza pracę serwisantów.

Tworzenie harmonogramu zadań polega na ujęciu w nim wszystkich okresowych przeglądów gwarancyjnych, prac konserwacyjnych czy też cyklicznych inspekcji obiektów. System CMMS automatycznie wygeneruje zlecenia zadań do wykonania.

Jak działa system CMMS?

Działanie systemu CMMS jest oparte o przeglądarkę internetową. To pozwala koordynować i prowadzić nie tylko prace wewnątrz firmy, ale również zadania zewnętrznych firm serwisowych. System CMMS pozwala na kompleksowe zarządzanie majątkiem technicznym danej firmy.

Omawiane oprogramowanie tworzy swoistą siatkę powiązań, które pozwalają na płynną wymianę danych oraz komunikację pomiędzy konkretnymi elementami systemu. Działanie systemu jest oparte o bazę danych, które gromadzi informacje przekazywane przez elementy umożliwiające komunikację na linii maszyna-oprogramowanie. Interfejs użytkownika ma formę wygodnej aplikacji, która pozwala na obsługę systemu również na urządzeniach mobilnych.

Można powiedzieć, że system CMMS stał się nieodzownym elementem funkcjonowania wielu firm. Z pewnością jego rola jako modułu wspierającego zarządzanie utrzymaniem ruchu będzie stale rosła.

Poleasingowy sprzęt komputerowy to świetna okazja na dobry komputer za niewielką cenę

0
Poleasingowy sprzęt komputerowy

Branie przez różnego rodzaju firmy sprzętu komputerowego w leasing to bardzo popularna forma rozliczeń. Nie o to jednak chodzi, by skupiać się w tym momencie na korzyści leasingu komputerów dla firm, ale raczej zauważyć, że sprzedawane później komputery poleasingowe dla klientów prywatnych są świetną okazją, żeby za niewielkie pieniądze nabyć naprawdę niezły sprzęt komputerowy i cieszyć się nim przez długie lata przy owocnym jego użytkowaniu.

Jest bardzo wiele przedsiębiorstw handlowych, które zajmują się właśnie tym, by skupować komputery poleasingowe od firm, a następnie oferować je klientom prywatnym na różnego typu serwisach aukcyjnych, w serwisach ogłoszeniowych, albo własnych sklepach internetowych. Zazwyczaj są to komputery poleasingowe Dell, a warto wiedzieć, że Dell jest bardzo znaną, amerykańską firmą o ugruntowanej pozycji. Nie jest przypadkiem, że polskie firmy bardzo często korzystają właśnie ze sprzętu komputerowego firmy Dell. Mowa tu zarówno o komputerach stacjonarnych, monitorach, ale także urządzeniach peryferyjnych. Dell to przede wszystkim wytrzymałość oraz niezawodność działania przez długie lata. Biorąc pod uwagę to, że firmy biorą komputery w leasing na co najwyżej kilka lat, to takie komputery poleasingowe wcale nie są jakieś strasznie przechodzone i zużyte. Są to typowe komputery biurowe, czyli na pewno nie nadają się do jakichś profesjonalnych zastosowań typu edycja wideo albo gry komputerowe, ale jak najbardziej nadają się do typowej pracy biurowo-domowej, takiej jak praca z arkuszami kalkulacyjnymi, edytory tekstu, wyszukiwanie informacji w internecie czy korzystanie ze standardowego oprogramowania użytkowego. Łącząc to wszystko z tym, że tego typu sprzęt zazwyczaj sprzedawany jest w bardzo atrakcyjnych cenach, można mieć naprawdę świetny komputer domowy na lata za grosze.

Jeżeli ktoś mimo wszystko, bardziej od komputerów stacjonarnych ceni sobie laptopy, czyli komputery przenośne, to powinien wiedzieć, że laptopy poleasingowe także będą bardzo dobrym zakupem. Szczególnie właśnie dlatego, że laptopy kupowane dla firm są to zazwyczaj laptopy typu biznesowego. Oznacza to, że ich budowa jest bardzo solidna, bateria mocna, klawiatura nieawaryjna, zawiasy łączące ekran z jednostką bardzo mocne, a ekran wyraźny i odporny na refleksy słoneczne. Jeżeli ktoś chce więc mieć laptopa za niewielkie pieniądze, a jednocześnie nie zależy mu na tym, żeby ten laptop był jakimś super szybkim sprzętem, to laptopy z leasingu od firm są naprawdę świetnym wyjściem. Podobnie jak komputery stacjonarne, są to właśnie zazwyczaj sprzęty firmy Dell.

Wybieramy drukarkę do domu i biura. Krótki poradnik o tym, na co warto zwracać uwagę

0
Wybieramy drukarkę do domu i biura. Krótki poradnik o tym, na co warto zwracać uwagę

Świat idzie na przód, a doskonałym na to dowodem jest powszechna obecnie cyfryzacja. Pomimo tego postępu w wielu  przypadkach nadal posługujemy się dokumentami w wersji papierowej, co sprawia, że drukarki obecne są dziś niemal w każdym biurze oraz domu. Używamy ich w pracy oraz na potrzeby prywatne. Wykorzystujemy do wydruku tekstu oraz obrazu. Dokonując wyboru drukarki, zadajemy sobie pytanie, który z dostępnych na rynku modeli najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Na tak postawione pytanie, nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Nie można określić, która drukarka jest najlepsza bez doprecyzowania, do czego miałaby służyć. Dlatego najpierw należy wskazać własne potrzeby. Istotne jest to, jak często i do czego urządzenie będzie wykorzystywane.

Atramentowa, czy laserowa?

Wybierając drukarkę, należy przede wszystkim określić, czy lepiej sprawdzi się w naszym przypadku urządzenie laserowe, czy atramentowe. Każda z tych opcji ma swoje zalety, które dostrzeżemy przy określonym sposobie użytkowania. Powszechna opinia głosi, że drukarki laserowe warto wybierać, jeśli drukowane będą głównie dokumenty i pliki tekstowe. Jeżeli natomiast urządzenie ma posłużyć do wydruku zdjęć i grafik, lepszą opcją okaże się drukarka atramentowa. Oba rodzaje modeli oferuje sklep komputerowy AkcesoriaMarket.pl. Na wspomnianej stronie znajdziemy też blog, na którym specjaliści wskazują więcej różnic pomiędzy dwoma rodzajami opisywanych urządzeń, co potencjalnym kupującym ułatwia wybór tego najodpowiedniejszego.

Jakość wydruku

W wielu przypadkach kluczową kwestią pozostaje jakość wydruku. Szczególnego znaczenia nabiera zwłaszcza wtedy, gdy drukujemy zdjęcia albo grafiki. Nie mniej jednak warto zwracać na nią uwagę także wtedy, gdy urządzenie będzie wykorzystywane wyłącznie do wydruku dokumentów. Jeśli znajduje się na nich logo lub inne elementy graficzne, precyzja urządzenia odgrywa ogromną wagę. Drukowane dokumenty są przecież w pewnym sensie wizytówką firmy i świadectwem jej profesjonalizmu.

Warto pamiętać, że wysoką jakość wydruku mogą obecnie zapewnić zarówno urządzenia atramentowe, jak i laserowe. Kluczowy pozostaje tu więc nie wybór odpowiedniego rodzaju urządzenia, ale właściwego modelu.

Koszt urządzenia

Ważnym kryterium podczas wyboru drukarki pozostaje jej cena. Dla wielu osób to jeden z najistotniejszych czynników decyzyjnych. Warto jednak pamiętać, że poza kosztem zakupu, należy uwzględnić również koszty jej eksploatacji.

Cena urządzenia zależy przede wszystkim od jego modelu. Możemy jednak zauważyć, że ogólnie drukarki atramentowa są zazwyczaj tańsze od laserowych. Z drugiej jednak strony koszty materiałów eksploatacyjnych mogą być w ich przypadku znacząco wyższe od kosztów eksploatacji urządzeń laserowych. Praktyczne podejście do tematu nakazuje zatem sprawdzenie przed zakupem, ile będziemy musieli zapłacić na toner lub tusz do konkretnego urządzenia. Dzięki temu unikniemy zakupu taniej drukarki, która do pracy będzie wymagała drogich materiałów eksploatacyjnych.

Szybkość wydruku

Prędkość pracy urządzenia nie zawsze będzie odgrywać istotną rolę. W niektórych jednak przypadkach może okazać się kluczowym parametrem. Dotyczy to zwłaszcza biur i urzędów, których specyfika pracy polega na ciągłym wykonywaniu wydruków, a także wtedy, gdy liczy się szybkość obsługi klienta.

Zazwyczaj stawiamy wtedy na drukarki laserowe. W ich przypadku parametr ten wygląda zazwyczaj lepiej niż w urządzeniach atramentowych. Najnowsze drukarki atramentowe są jednak pod tym względem zdecydowanie lepsze i nie ustępują w prędkości pracy urządzeniom laserowym. Co więcej, łącząc satysfakcjonującą prędkość wydruku z jego wysoką jakością, dla pewnej grupy odbiorców mogą stać się zdecydowanie najbardziej pożądane.

Wielkość urządzenia

Choć wiele osób zupełnie o tym zapomina, bardzo istotnym parametrem jest też rozmiar urządzenia. Ten uzależniamy od miejsca, w którym stanie drukarka oraz jego dostępności dla użytkowników. Ważny jest także sposób podawania papieru. Urządzenie należy ustawić w pomieszczeniu tak, by jego obsługa była wygodna. Właśnie z tego względu w swoich wyborach warto uwzględniać te modele, które przy panujących w konkretnym wnętrzu warunkach, umożliwią swobodny dostęp do drukarki, korzystanie z ręcznego podajnika oraz jej obsługę.

Obciążenie drukarki

To kolejny bardzo istotny parametr informujący nas o tym, ile stron może zostać wydrukowanych na urządzeniu w jednym miesiącu. Podana wartość wskazuje maksymalną dla drukarki wartość. Jej ciągłe przekraczanie może prowadzić do szybszego wyeksploatowania urządzenia. Dokonując decyzji zakupowych, pamiętajmy, że większe obciążenie zazwyczaj wiąże się też większym kosztem urządzenia.

Drukowanie bezprzewodowe

Nie tylko w biurze, ale i w domu warto się zastanowić nad możliwością połączenia urządzenia drukującego z Wi-Fi. Dzięki temu z jednej drukarki będzie mogło korzystać wiele osób. Pozwoli to też na lokalizację drukarki w dowolnym, wygodnym dla użytkowników miejscu i lepsze wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu.

Jeśli planujesz zakup drukarki, koniecznie weź pod uwagę powyższe parametry. Pomogą Ci one dokonać trafnego wyboru i nabyć urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania.

Usługa przeprowadzki

0
Usługa przeprowadzki

Przeprowadzka to czynność, która wiąże się z wykonaniem wieloetapowych prac oraz ogromnego nakładu wysiłku. Wywóz mebli, jak również dostarczenie rzeczy na inne miejsce umożliwia przemieszczenie się w inne miejsce z całym dotychczasowym dobytkiem. Gdzie zlecić przeprowadzkę w Gdańsku? Jak wygląda cała realizacja i wykonanie usługi? Jakie propozycje oferują firmy przeprowadzkowe?

Gdzie zlecić przeprowadzkę w Gdańsku?

Jedna ze znanych firm, które oferują tego rodzaju usługi jest pomorska firma Tip Top Trans. Przedsiębiorstwo to to firma z wielkim doświadczeniem, która z pełna starannością wykonuje zlecone prace i dorównuje wymaganiom i oczekiwaniom klientów. Pełna oferta firmy przedstawiona jest na łamach strony internetowej mieszczącej się pod adresem tiptoptrans.pl. Wśród kompleksowych usług oraz pojedynczych zadań można wyróżnić przede wszystkim:

– pakowanie,
– rozbiórkę i rozkręcanie mebli,
– zabezpieczenie elementów,
– znoszenie, wnoszenie,
– bezpieczny transport,
– składanie i montowanie,
– utylizacja mebli i niepotrzebnych rzeczy,
– wiele innych.

Firma przeprowadzkowa to zaangażowana załoga, która podczas swojej długoletniej pracy zdobyła szereg umiejętności, znacznie ułatwiających prace. Ponadto pracownicy starają się wykorzystywać najnowsze metody i technologie zapewniając bezpieczeństwo oraz przyspieszając wszelkie działania. Przedsiębiorstwo Tip Top trans zapewnia transport i przewóz rzeczy zarówno klientom prywatnym, którzy chcą się pozbyć mebli ze starego lokum, jak również firmom podczas zmiany miejsca lokalizacji biura, magazynu, itp. Ogromne doświadczenie pozwoliło poznać ekipie oczekiwania, wymagania i potrzeby poszczególnych grup klientów, tym samym z pełna odpowiedzialnością spełniać ich projekty. Usługa przeprowadzki wyceniania jest na podstawie wielu czynników i szczegółów. Koszt przeprowadzki uzależniony jest między innymi od:

– wielkości i rodzaju przeprowadzki,
– ilości kilometrów do przejechania,
– skali przeprowadzki, piętra lokum,
– z którego i na który będą wnoszone meble,
– jak również indywidualnych możliwości i ustaleń między klientem i firmą.

Czyszczenie i konserwacja broni

0
Czyszczenie i konserwacja broni

Jeśli jesteś posiadaczem broni palnej, bez wątpienia doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że aby prawidłowo funkcjonowała, musi być odpowiednio czyszczona i konserwowana. Na rynku dostępne są różnorodne preparaty, stworzone specjalnie z myślą o miłośnikach strzelectwa. Produkowane są przez takie renomowane firmy, jak na przykład Pro Tech. Co zatem powinieneś posiadać, aby broń niezawodnie służyła ci przez lata?

Czyszczenie na sucho

Pierwszym etapem czyszczenia broni jest wyczyszczenie metalowych elementów na sucho. To głównie w lufie osadza się duża ilość drobnych opiłków i pozostałości po gazach prochowych. Ich obecność powoduje pogorszenie oddawanych strzałów, a po jakimś czasie może nawet doprowadzić do uszkodzenia lufy, dlatego tak ważne jest jej prawidłowe oczyszczenie. 

W tym celu niezbędny będzie wycior z zestawem szczoteczek. Najlepsze są mosiężne, które skutecznie usuwają zabrudzenia, nie niszcząc w środku lufy. Należy unikać wyciorów plastikowych, które kruszą się i brudzą ją bardziej swoimi pozostałościami. Również stalowe wyciory nie są wskazane, gdyż korodują i mogą nanieść zabrudzenia, a także ze względu na podobną twardość do lufy grożą jej porysowaniem.

Po użyciu wyciora ze szczotką, pozostałości powinny zostać wyczyszczone z pomocą filcowych przecieraków, które stanowią kolejny niezbędny element wyposażenia. Pozostałe elementy metalowe, takie jak prowadnice, komora nabojowa, iglica i zamek również powinny zostać wstępnie oczyszczone na sucho, najlepiej za pomocą flanelowej szmatki.

Czyszczenie chemiczne

Drugim etapem jest czyszczenie chemiczne, które powinno odbywać się przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego środków. Najpopularniejsze są wśród nich oleje o wszechstronnym działaniu, które rozpuszczają pozostałości osadów.

Preparaty zazwyczaj dostępne są w sprayu, dzięki czemu są łatwe do nanoszenia. Powinny pozostać na czyszczonym elementach przez krótki czas, podany przez producenta, aby skutecznie oczyściły elementy broni z pozostałości niemożliwych do usunięcia suchymi metodami. W kolejnym kroku oleje oraz zabrudzenia należy zebrać.

Po oczyszczeniu broni, powinien przyjść czas na jej konserwację. Również ta cześć z reguły jest wykonywana przy pomocy specjalnych preparatów olejowych – niektóre z nich posiadają właściwości zarówno czyszczące, jak i konserwujące, inne mają tylko jedną z tych funkcji. Wybrany rodzaj preparatu musi zostać nałożony na broń, dzięki czemu będzie utrzymywał jej powierzchnię w dobrym stanie przez długi czas. Substancje konserwujące mają bowiem na celu zabezpieczenie przed wilgocią i osadzaniem się brudu, co w konsekwencji prowadzi do zabezpieczenia przed korozją.

Bezpieczeństwo!

Zanim przystąpisz do czyszczenia i konserwacji broni, przede wszystkim musisz zadbać o własne bezpieczeństwo. Dlatego na początek upewnij się, iż broń jest rozładowana. Dopiero będąc tego pewnym, możesz przystąpić do czyszczenia z pomocą opisanego wyżej wyposażenia.

Czy wybór odpowiedniego zegarka dla mężczyzny jest prosty?

0
Czy wybór odpowiedniego zegarka dla mężczyzny jest prosty?

Zegarek to dla wielu mężczyzn nadal najbardziej stylowy dodatek dopełniający każdy męski strój. Jednak czy obecnie przy dostępności tak wielu marek zegarków, wybór tego właściwego modelu stanowi trudną decyzję? Wydaje się, że szeroka gama projektów, zróżnicowanie cen warunkujące jakość produktów i popularność znanych marek sprawia, że każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Czy to prawda?

Czy wybór markowego zegarka jest dobrą decyzją?

W zamyśle marka gwarantuje klientowi wybierającemu oferowany przez nią produkt, niezmienną jakość wykonania i zastosowanych materiałów. Niesie ze sobą również pewne wartości oraz filozofię, z którą można się utożsamiać. Co innego jest w przypadku produktów tzw. no name – producenci dostarczając na rynek swoje modele nie dają gwarancji wysokiej jakości, taki produkt nie ma również wizji i historii, która może nas poruszać i przez to stać się bliska naszemu sercu. Marki często budują swoja pozycję przez lata nieustannych działań marketingowych, dbając o doskonałą komunikację ze swoimi klientami oraz nie zapominając o tych najbardziej lojalnych, zapewniając im pomoc posprzedażową oraz zachęcając do wypróbowania dopełniających produktów. Mimo, że produkty markowe są niejednokrotnie droższe o tych bezimiennych warto wydać wyższą kwotę za wysoką jakość i dobry design.

Jedną ze znanych marek oferujących wysokiej jakości zegarki jest Pulsar, obecny na rynku od połowy XVIII w. i odpowiedzialny za stworzenie pierwszego na rynku zegarka z elektronicznym wyświetlaczem. Zegarki męskie Pulsar to umiejętne połączenie klasyki z nowoczesnymi technologiami i tradycyjne wzornictwo oparte na precyzyjnych japońskich podzespołach. Zegarki Pulsar posiadają szereg przydatnych narzędzi jak datownik, chronografy czy wodoszczelność do 100 metrów, umożliwiając nurkowanie bez obaw o zalanie naszego zegarka.

Gdzie kupić zegarki renomowanych marek?

Szukając zegarka warto wybrać dobry sklep posiadający w ofercie nie tylko wiele znanych marek, ale również zapewniający najwyższą obsługę klienta i produkty komplementarne. Sklep happytime.com.pl oferuje zegarki damskie, męskie i dziecięce, również renomowanej marki Pulsar. Asortyment sklepu happytime obejmuje nowoczesne smartwatche, biżuterię, dodatkowe paski do zegarków oraz karty upominkowe doskonałe na prezent. Jeśli chodzi o zegarki męskie, oferta dostępna jest pod adresem  https://happytime.com.pl/zegarki_meskie.html.  Do wyboru mamy tutaj zegarki klasyczne z tradycyjną tarczą ze wskazówkami, elektroniczne, wodoodporne, z podświetlaniem, w barwach stonowanych lub neonowych, stylizowane, nowoczesne, inspirowane kinematografią, popkulturą i wiele innych. Zegarki znanych i mniej znanych marek, o zróżnicowanych cenach, wykonane z różnych materiałów jak tytan, chrom, metal, mosiądz, brąz, ceramika czy plastik i tworzywa sztuczne. To tylko niektóre z cech, które mogą posiadać zegarki męskie oferowane przez sklep happytime. Nie zmienia to faktu, że wybór jest ogromny i dzięki temu obecnie znacznie łatwiej jest dopasować zegarek do potrzeb i gustu klienta.

Apple – marka dla fanów nowych technologii

0
Apple – marka dla fanów nowych technologii

Każdy z nas lubi ułatwiać swoje życie codzienne, zawodowe czy wirtualne. W niemal każdym „segmencie” naszej aktywności stosujemy określonego rodzaju udogodnienia, które pomagają nam stawiać czoła problemom i spełniać wszystkie wzięte na swoje barki obowiązki. Wśród tych udogodnień znajdują się różnego typu urządzenia technologiczne, umożliwiające nie tylko dostęp do internetu, ale również przetwarzanie dużej ilości różnych informacji. Wśród nich, szczególne miejsce zajmują urządzenia marki Apple, z roku na rok coraz chętniej kupowane w naszym kraju. Cieszą się popularnością wśród wszystkich osób stawiających na wysoki poziom użyteczności, wygodny interfejs, modny design oraz solidne wykonanie. Niestety, jak wszystkie urządzenia technologiczne, również te marki Apple mogą od czasu do czasu ulegać uszkodzeniom. Ich samodzielne naprawienie przerasta możliwości w zasadzie każdego z nas, dlatego w takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest po prostu udać się do punktu serwisowego.

Serwis urządzeń Apple – na co zwrócić uwagę, by wybrać ten właściwy?

Urządzenia Apple są wykonane przy użyciu najnowocześniejszych dostępnych rozwiązań. Jeśli zależy nam nie tylko na samym naprawieniu urządzenia, ale także na zachowaniu jego sprawności przez kilka kolejnych lat, warto odpowiednio przygotować się do wyboru miejsca serwisowania. Należy bowiem pamiętać, że technologiczne „wnętrzności” urządzeń marki Apple wymagają zachowania najwyższego poziomu precyzji podczas „grzebania” w nich oraz stosowania w tym celu fachowych narzędzi.

Przede wszystkim – zwróć uwagę z jakich części korzysta się w danym punkcie serwisowym. Znajdziemy zarówno punkty korzystające z części oryginalnych – produkowanych przez markę Apple – jak i ich zamienników pochodzących od innych producentów. Należy przy tym zaznaczyć, że nie zawsze fakt korzystania z zamienników musi oznaczać niższy poziom wykonywanych usług. Wśród dostępnych części zamiennych znajdziemy zarówno te wysokiej jakości, jak i zdecydowanie słabsze. Te ostatnie są zazwyczaj produkowane w Chinach i charakteryzują się zdecydowanie mniejszą odpornością na uszkodzenia i wytrzymałością na wstrząsy. Standardowy cennik usług serwisowania iPhone’ów znajdziesz pod adresem: https://iclinica.pl/cennik-napraw-iphone-6/.

Czas naprawy

Równie istotny jest czas oczekiwania na wykonanie usługi. Może on wynosić od kilku dni do nawet tygodni, w zależności od różnych czynników – miejsca zamieszkania, sprawności pracowników w wykonywaniu napraw, zapotrzebowania na konkretne części i ich dostępności. Warto dopytać dokładnie o spodziewany okres naprawy oraz upewnić się, że nie będzie to obietnica bez pokrycia. Często zdarza się, że sprowadzenie konkretnej części przedłuża okres oczekiwania o kolejne tygodnie. Osobom poszukującym terminowych oraz rzetelnych punktów serwisowych polecamy zapoznać się z ofertą: https://iclinica.pl/.

Przed podjęciem decyzji o wyborze punktu serwisowania warto także dopytać, czy udzielane są gwarancje dla montowanych, nowych części. Nie zawsze znajduje się ona w ofercie punktów serwisowych; gdy jednak występuje – może znacząco ułatwić życie posiadacza urządzeń Apple. Jak dobrze wiemy, gwarancje udzielane przez Apple są krótkoterminowe (zazwyczaj wynoszą jeden rok) oraz obostrzone dodatkowymi zasadami.

Fotel gamingowy Xano

0
Fotel gamingowy Xano
fot. pro-gamer.pl

Świat gier komputerowych potrafi wciągać na długie godziny, stanowiąc dla swoich fanów alternatywną i nierzadko ciekawszą rzeczywistość. Jednak, aby w pełni cieszyć się wirtualnym życiem, należy zadbać o wygodne miejsce przy biurku. Naprzeciw oczekiwaniom osób, które właśnie planują stworzenie swojego wymarzonego miejsca do gier, wychodzi fotel Xano. Dlaczego?

Czy zalany iPhone można uratować?

0
Czy zalany iPhone można uratować?

Przypadkowe zalanie telefonu może zdarzyć się każdemu, zwłaszcza że urządzenia mobilne zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Punkty naprawy widziały już smartfony wyłowione z wanny, jeziora, garnka, a nawet muszli klozetowej. Zalany telefon to jednak jeszcze nie koniec świata – w większości przypadków  można go uratować. Sprawdź jak!

Szybka reakcja

Jeśli telefon znalazł się w wodzie lub wylała się na niego cała butelka napoju, to najważniejsza jest szybka reakcja. Szybko wyjmij smartfona z wody i zajmij się jego osuszaniem. Postaraj się usunąć wszystkie mokre plamy z powierzchni ekranu oraz obudowy. Im szybciej zareagujesz, tym większa szansa na to, że znajdująca się wewnątrz elektronika nie ulegnie uszkodzeniu.

Jeśli telefon sam się nie wyłączył, zrób to sam jak najszybciej i nie włączaj go ponownie. W żadnym wypadku nie sięgaj po suszarkę oraz podobne urządzenia, ponieważ możesz jedynie pomóc wodzie dostać się do środka smartfona, co może doprowadzić do nieodwracalnych szkód.

Domowe sposoby

W internecie można natrafić na wiele porad dotyczących domowych sposobów, które mogą pomóc uratować zalany iPhone oraz inne smartfony. Część z nich rzeczywiście w pewnym stopniu i w niektórych sytuacjach może pomóc, a przynajmniej nie zaszkodzi. Prawdopodobnie najbardziej znaną metodą jest włożenie telefonu do ryżu. Jeśli nie jest możliwa natychmiastowa wizyta w serwisie, to skorzystanie z tej porady może nieznacznie pomóc w częściowym wchłonięciu wilgoci.

Rozebranie telefonu na części i suszenie na słońcu lub kaloryferze czy też czyszczenie alkoholem również może być awaryjnym rozwiązaniem, choć te sposoby są obarczone większym ryzykiem niż włożenie telefonu do ryżu.

Niezbędna wizyta w serwisie

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku zalanego telefonu jest niezwłoczne udanie się do serwisu, który zajmuje się naprawą urządzeń. Fachowcy z punktu napraw na pewno będą wiedzieli, co mogą zrobić w Twoim przypadku. Bardzo szybko mogą ocenić stopień uszkodzeń oraz oszacować wstępny koszt naprawy. Cena usługi może zależeć od rodzaju zniszczeń i cieczy, która spowodowała zalanie. Czasami może wystarczyć profesjonalne osuszanie telefonu, które nie zrujnuje Twojego budżetu.

Może jednak okazać się, że pomimo szybkiej reakcji, smartfon nie nadaje się do naprawy. W tym wypadku pozostaje oddanie telefonu do punktu recyklingu urządzeń mobilnych w sklepie z elektroniką bądź próba sprzedaży osobie prywatnej lub w punkcie skupu telefonów.

Czy gwarancja obejmuje naprawę zalanego telefonu?

W większości przypadków producenci smartfonów nie obejmują gwarancją zalanych urządzeń, ponieważ uszkodzenia tego typu powstaje z winy użytkownika. Dlatego warto już przy zakupie telefonu pomyśleć o możliwości nieprzewidzianych uszkodzeń i wykupić dodatkowe ubezpieczenie na określony okres, zwłaszcza jeśli smartfon nie należy do najtańszych. W ten sposób można zagwarantować sobie naprawę sprzętu lub wymianę telefonu na nowy w przypadku tzw. nieumyślnych uszkodzeń, do których należy zalanie telefonu.

Jaki Internet dla youtuberów będzie najlepszy?

0
Jaki Internet dla youtuberów będzie najlepszy?

YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów do umieszczania filmów lub prowadzenia transmisji na żywo. Wiele osób traktuje YouTube nie tylko jako rozrywkę, ale również źródło utrzymania się. Aby możliwe było bezproblemowe korzystanie z niego, trzeba się wyposażyć w odpowiedni Internet. Co należy wziąć w tej kwestii pod uwagę i jaki Internet wybrać?

ZOBACZ TEŻ