Jak połączyć smartband z telefonem?

0
Jak połączyć smartband z telefonem

Lubisz sport i nie tylko chętnie śledzisz wszelkiego rodzaju rozgrywki sportowe w telewizji, ale w wolnych chwilach starasz się też dbać o swoją kondycję regularnie ćwicząc? Jeśli doskonale wiesz, że „sport to zdrowie”, koniecznie zadbaj o to, by mieć wszystkie niezbędne akcesoria do treningów. Jednym z najnowocześniejszych gadżetów, który warto mieć, jest na przykład sportowa opaska na rękę, czyli smartband. Czym właściwie jest i jak działa?

Smartband – co to?

Kompaktowe urządzenia elektroniczne to już od kilku lat mocny trend w świecie technologii. Szczególnie dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie różnego rodzaju smartbandy, czyli niewielkie i wygodne w codziennym użytkowaniu sportowe opaski na rękę. Urządzenia tego typu powstały przede wszystkim z myślą o regularnym monitorowaniu różnego rodzaju aktywności fizycznych. Choć taka opaska wizualnie łudząco przypomina zegarek, w praktyce posiada dużo więcej funkcji przydatnych nie tylko w ciągu dnia, ale też podczas snu.

Niektórzy smartbandom nadają miano osobistych trenerów personalnych i… jest w tym sporo racji. Taka opaska sportowa na rękę, może Cię bowiem świetnie motywować do ćwiczeń, poprawiać ich technikę i pomóc zrealizować zaplanowany trening. Jeśli smartband jest prawidłowo sparowany z telefonem, nieustannie zbiera dane na temat Twoich aktywności, wykonanych kroków itd. Wszystkie gromadzone dane możesz swobodnie przeglądać na opasce lub w jeszcze wygodniejszej formie – na wyświetlaczu swojego smartfona.

Opaski monitorujące aktywność – przykładowe funkcje

Opaski monitorujące aktywność mają wiele przydatnych funkcji, z których warto korzystać nie tylko podczas treningów, ale na co dzień. Przykładowo, smartband Huawei Band 3e dostępny w ofercie Mix Box od T-Mobile (szczegóły znajdziesz tu: https://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/oferta-mix) posiada m.in. w budowany krokomierz, funkcję monitorowania snu, licznik spalonych kalorii, a także przebyty dystans. Lubisz od czasu do czasu wyskoczyć na basen? To tym bardziej smartband jest idealny dla Ciebie, ponieważ jest wodoodporny i pozwala na nurkowanie nawet do głębokości 50 metrów! To rozwiązanie z pewnością spodoba się również wszystkim fanom joggingu, m.in. dlatego, że po zamocowaniu na butach, może analizować wiele kluczowych parametrów związanych z bieganiem i dawać Ci praktyczne wskazówki, by każdy kolejny trening był jeszcze efektywniejszy.

Jak połączyć smartband z telefonem?

Aby opaska mogła prawidłowo działać, monitorować aktywność i wysyłać gromadzone dane na Twój telefon, oba urządzenia musisz ze sobą sparować. Jest to proste, a zarazem bardzo intuicyjne i w całości oparte na technologii Bluetooth. Nie ma tu znaczenia, z jakiego smartfona korzystasz, ponieważ tego typu opaski sportowe na rękę możesz swobodnie połączyć zarówno z systemem Android, jak i iOS.

 1. Pobierz aplikację Huawei Health.
 2. Włącz Bluetooth.
 3. Otwórz aplikację i wybierz „Ja”.
 4. Przejdź do sekcji „Moje urządzenie” i wybierz nazwę swojej opaski.

Gotowe! Parowanie zajmie Ci dosłownie chwilę.

Materiał partnera.

Czujniki indukcyjne – co warto wiedzieć przed zakupem?

0
Czujniki indukcyjne

Z czujników zbliżeniowych indukcyjnych korzystamy w różnych sytuacjach. Przede wszystkim, stanowią one część mechanizmów większych urządzeń, w których wykrywanie obecności innych obiektów jest podstawowym zadaniem. Poszczególne dostępne czujniki indukcyjne mogą różnić się rozmaitymi parametrami – budową, mechanizmem działania, a w rezultacie także – ceną. Zapraszamy do lektury, w trakcie której opowiemy o specyfice czujników indukcyjnych oraz podpowiemy – kiedy warto je stosować i gdzie ich szukać.

Czujniki indukcyjne – mechanizm działania

W budowie czujników indukcyjnych najważniejszym i kluczowym elementem jest tak zwana cewka. Przez tę część przepływa prąd, tworząc dookoła niej specjalne pole elektromagnetyczne. Oddziałuje ono na rozmaite obiekty (przede wszystkim metalowe), które znajdują się w pobliżu czujnika. Jeśli w obrębie pola działania czujnika nastąpi ruch bądź pojawi się jakiś nowy obiekt – wówczas zostanie on zauważony przez układ elektroniczny.

Kluczowymi parametrami w działaniu danego czujnika indukcyjnego są: zasięg jego pola, rodzaj użytego do jego produkcji materiału, gabaryty danego czujnika, rodzaj stosowanej zabudowy, częstotliwość przełączania. Większość czujników indukcyjnych pracuje, wykorzystując tak zwany protokół IO-Link.

Kiedy stosujemy czujniki indukcyjne?

Czujniki indukcyjne to specjalistyczne urządzenia wykorzystywane przede wszystkim podczas wykrywania obecności różnych obiektów wykonanych z metali. Zaliczyć tu można wykrywanie części maszyn, skrzynek, wieczek, kapsli, śrubek oraz innych metalowych obiektów. Ponadto, urządzenie to nadaje się do wykrywania warstw metalowych (na przykład różnorodnych rodzajów blach), a także do pomiaru ich grubości.

W przypadku części metalowych pozostających w ruchu (na przykład – będących elementami bardziej skomplikowanych mechanizmów), czujniki indukcyjne pozwalają na zbadanie prędkości ich przemieszczania się, ilości wykonywanych obrotów lub innych parametrów związanych z ich pracą.

Z czujników indukcyjnych korzysta się między innymi w obrębie dużych fabryk i pomieszczeń produkcyjnych, w których stosowane są duże maszyny taśmowe. Kontrola warunków ich praca wymaga stosowania właśnie tego typu czujników.

W czujniki indukcyjne zaopatrzyć się możesz w sklepie Hazbi – profesjonalnym dostawcy zaawansowanych rozwiązań technologicznych, w tym czujników indukcyjnych różnych rodzajów. Z oferty Hazbi korzystają zarówno duże korporacje, jak i prywatni przedsiębiorcy, w tym elektrycy.

Najważniejsze parametry czujników indukcyjnych  

Do najważniejszych parametrów pracy czujników indukcyjnych należy przede wszystkim zasięg. W zależności od użytych materiałów i szczegółów konstrukcji danego czujnika, może on pracować z mniejszym lub większym zasięgiem.

Producenci czujników najczęściej określają ten parametr poprzez wskazanie na maksymalny oraz zalecany zasięg pracy. Oprócz zasięgu istotnymi parametrami są także współczynniki materiałowe, rodzaj zabudowy czoła oraz częstotliwość przełączania danego czujnika. Do bardziej szczegółowych należą warunki zasilania, rodzaj i ilość wyjść oraz stopień odporności.

Oryginał czy zamiennik? Jak wybrać tusz do drukarki?

0
Oryginał czy zamiennik

Drukarka to niezastąpione urządzenie. W wielu przypadkach posiadanie własnej, domowej drukarki, jest olbrzymim ułatwieniem. Samo urządzenie jest dość proste w obsłudze, a największe problemy pojawiają się, gdy dochodzi do momentu wymiany lub zakupu tuszu do drukowania. Stajemy wówczas przed wyborem – kupić tusz pochodzący od oryginalnego producenta drukarki, czy może lepiej zdać się na tańszy zamiennik? Obie decyzje mają swoje plusy, jak i minusy. Zapraszamy do lektury, w trakcie której przybliżymy nieco tę kwestię.

Cena a jakość – jak wybierać, by nie przepłacać?

Oczywiście, podstawową różnicą pomiędzy poszczególnymi typami tuszy, jest ich cena. Często, jest to jedyna różnica, którą z perspektywy konsumenta zauważamy, gdyż jest dla nas (i naszego portfela) najbardziej odczuwalna. Tymczasem, różnica pomiędzy tuszem oryginalnym a jego zamiennikiem dotyczy nie tylko kwoty, jaką za nie musimy zapłacić, ale także innych ważnych parametrów.

Jakość druku to pierwszy istotny parametr. Wybierając pomiędzy oryginalnym tuszem a jego zamiennikiem, powinniśmy zwrócić uwagę, czy uzyskamy w ten sposób wydruk tej samej jakości. W wielu przypadkach jest to zupełnie możliwe – znajdziemy bowiem takie zamienniki o niemal identycznych parametrach jakościowych.

Wiele spośród dostępnych zamienników jest jednak słabszych jakościowo i nie gwarantuje perfekcyjnego wydruku. Dotyczy to szczególnie zamienników do tuszy kolorowych, które mogą wywoływać niepożądanego smugi lub niedociągnięcia na drukowanych przez nas obrazach.

Wydajność wkładu i jego zamienne używanie

Oryginalne tusze do drukarek gwarantują nie tylko wysoką jakość wydruku, ale także długi czas pracy. Oczywiście, ta ostatnia kwestia zależy od tego, jak często korzystamy z drukarki oraz jakiego rodzaju dokumenty za jej pomocą drukujemy.

W wielu przypadkach tusze zamienne mogą być tak samo żywotne, co ich oryginalne odpowiedniki. Jeśli jednak korzystamy z nich przez długi okres, warto będzie od czasu do czasu wrócić do tuszy oryginalnych. Specjaliści zalecają, by mniej więcej co 3-4 kartridże z tuszem zamiennym, używać jednego z tuszem oryginalnym. Powinno to korzystnie wpłynąć na sprawność samego urządzenia.

Kiedy korzystać z zamienników?

Z zamienników do drukarek korzystają przede wszystkim osoby drukujące dużą ilość dokumentów. W ich przypadku ilość zużywanego tuszu może być naprawdę duża. Wybór tuszy zamiennych może być wówczas sposobem na obniżenie wydatków.

Ponadto, po tusze zamienne sięgają te osoby, dla których jakość wydruku nie jest najważniejsza. Mowa między innymi o osobach pracujących z dużą ilością dokumentów administracyjnych, pracownikach biur, czy na przykład o studentach. W ich przypadku drukowane dokumenty są przydatne wyłącznie jednorazowo, a przez to – nie ma potrzeby przygotowywania wydruku najwyższej jakości.

Osobom, które drukują małą ilość dokumentów, zalecamy korzystanie z tuszy oryginalnych. W ich składzie znajdują się specjalne substancje, przeciwdziałające niepożądanemu wysychaniu atramentu. Gwarantuje to przydatność danego atramentu przez długi okres, nawet jeśli ilość drukowanych przez nas dokumentów jest wyjątkowo mała.

Informatyczny niezbędnik dla osób rozpoczynających pisanie bloga

0
Informatyczny niezbędnik dla osób rozpoczynających pisanie bloga

W dzisiejszych czasach w zasadzie każdy, kto umie pisać i ma dostęp do Internetu może pisać swój dziennik sieciowy, czyli bloga. Wyrażanie poprzez bloga swoich myśli lub dzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniami bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie. W zależności od poruszanych tematów, blogi potrafią przyciągnąć znaczną ilość czytających je osób. Oczywiście najważniejszą sprawą na blogu jest jego zawartość merytoryczna. Zazwyczaj jest to tekst, ale może być również grafika. Jednak aby blog był dobrze postrzegany i działał sprawnie, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach z dziedziny informatyki.

Atrakcyjna domena

Nie ma się co oszukiwać, konkurencja na rynku blogów jest ogromna. Nie oznacza to jednak, że nie warto takiego bloga tworzyć. W Internecie może zaistnieć każdy. Zdecydowanie pomocna w tym aspekcie jest właśnie odpowiednio dobrana domena. Domena, czyli unikatowy adres w Internecie – to taka wizytówka w sieci.

Każda domena składa się z dwóch części: głównej, czyli nazwy oraz dodatkowej, czyli rozszerzenia. W przypadku bloga, w głównej części domeny umieszcza się zazwyczaj jego nazwę. Najpopularniejszymi rozszerzeniami są rozszerzenia polskie (.pl). Jednak, gdy w Twoją grupę docelową mają tworzyć również osoby z innych krajów, to warto wybrać końcówki z innymi rozszerzeniami (np. .eu). Co istotne, nie warto zwlekać z zakupem i rejestracją domeny, bo może się okazać, że jest już zajęta.

Bezpieczny i tani hosting

Aby Twoja strona internetowa była dostępna o każdej porze dnia i nocy oraz działała w sposób prawidłowy, musisz pomyśleć o właściwym hostingu. Hosting to nic innego jak udostępnienie określonej przestrzeni dla Twojej strony na serwerze, który bez przerwy jest podłączony do Internetu.

Utrzymanie strony może odbywać się poprzez bezpłatną platformę do tworzenia stron internetowych (w tym blogów) lub poprzez skorzystanie z usługi firmy hostingowej. Zdecydowanie większą niezależność i możliwość dalszego rozwoju daje drugie rozwiązanie. Zwykłe pisanie bloga nie przynosi (przynajmniej na początku) żadnych przychodów, dlatego ważne, aby nie ponosić dużych nakładów na tę usługę. 

Tani hosting VPS udostępnia firma RAPIDDC.pl – Sprint S.A. Do wyboru są cztery korzystne pakiety (Cloud Starter, Cloud Biznes, Cloud Pro, Cloud Elite). Różnią się one przede wszystkim: ceną oraz pojemnością w GB. Każdy pakiet obejmuje wsparcie techniczne, certyfikat SSL Let’s encrypt, nieimitowany transfer, obsługę domen oraz ilość kont e-mail. Warto podkreślić, że kupując pakiet hostingowy w RAPIDDC.pl, nie trzeba martwić się o żadne dodatkowe koszty. Oferta jest przejrzysta i godna zaufania.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Użytkownicy Internetu coraz częściej zwracają uwagę na to czy przeglądane przez nich strony posiadają certyfikat bezpieczeństwa SSL. Tego rodzaju certyfikat gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych pomiędzy użytkownikiem strony internetowej a serwerem.

W związku z tym, że strony internetowe wykorzystywane są do różnej działalności, tak również certyfikaty podlegają podziałowi ze względu na zakres bezpieczeństwa. Stronom, które zawierają blog, poleca się zakup certyfikatu typu Domain Validation. Szeroką ofertę tego typu certyfikatów SSL w przystępnych cenach można znaleźć na stronie firmy RAPIDDC.pl – Sprint S.A.

Dobry iPhone serwis w mieście Gdynia

0
Dobry iPhone serwis w mieście Gdynia

Współcześnie wielu nas jest szczęśliwymi posiadaczami Iphonów. Od chwili pojawienia się ich na światowym rynku zaczęły wzbudzać podziw i chęć posiadania. Co wpływa na ich popularność? Nowoczesność, liczne aplikacje, coraz nowsze i lepsze udogodnienia. Jednak sprzęt nawet najlepszy nawet ten stworzony przez kultową markę Apple może ulec uszkodzeniu. 

Iphone serwis Gdynia – kiedy zwrócić się po pomoc?

Sprzęt firmy Apple cieszy się wielkim prestiżem i niezawodnością. Nie ma jednak rzeczy niezniszczalnych – upadek iPhona czy wieloletnie i intensywne użytkowanie mogą mieć wpływ na jego uszkodzenie. Zdarzają się także przypadki zalania swojego telefonu nie ważne czy wodą czy sokiem, może spowodować to rozległe wady wymagające natychmiastowej reakcji.

Serwis iPhone Gdynia pomoże Ci także w przypadku uszkodzeniu ekranu. Czy warto działać na własną rękę? Zdecydowanie nie. Sprzęt marki Apple to materia delikatna, która wymaga znajomości i orientacji. Działania podejmowane na własną rękę mogą pogłębić szkody lub spowodować nieodwracalne wady. Dlatego jeśli tylko wystąpi jakiś problem zgłoś się do profesjonalnego serwisu. 

Produkty firmy Apple jak każdy sprzęt ulegają usterkom. Do serwisu zgłoś się między innymi wtedy kiedy masz problem z: nie działającymi aplikacjami, niereagującym na nasz dotyk wyświetlaczem czy uszkodzonym głośnikiem. Specjaliści pomogą Ci nawet w przypadku zapomnienia przez Ciebie hasła. 

Dobry serwis iPhone Gdynia – co oferuje?

Dobry serwis to taki, w którym pracują doświadczeni specjaliści. Znają się oni na wrażliwej i unikatowej materii iPhona i wiedzą jak się z nią obchodzić. Spece wskażą Ci problem, który dotknął twój telefon i zrobią wszystko aby go wyeliminować. W prosty sposób wyjaśnią Ci przyczynę usterki oraz kroki, które podejmą w celu jej naprawy. 

iPhone serwis Gdynia jest wyposażony w profesjonalny sprzęt, który pozwala na dokładne i dogłębne wniknięcie w usterkę twojego iPhona. Serwisanci nie naciągają – zajmują się jedynie tym co wymaga naprawy. Nie wykorzystują nieznajomości sprzętu przez klienta i nie zalecają dodatkowych, kosztownych napraw, które w rzeczywistości nie są potrzebne. 

Dobrzy serwisanci to osoby z pasją, które znają się na tym co robią. Problemu nie stanowią dla nich liczne problemy, na które są narażone kultowe iPhony. W jak najkrótszym czasie postarają się doprowadzić twój iPhone do poprzedniego stanu użyteczności. 

Gdzie znaleźć profesjonalny serwis iPhona w Gdyni

Poszukiwania dobrego, rzetelnego serwisu rozpocznij od wyszukiwarek internetowych. W sieci reklamuje się obecnie wiele firm, którym zależy na pozyskaniu nowych klientów. Kierując się wyborem serwisu weź pod uwagę powyższe czynniki. 

Dobry serwis iPhona który można polecić z czystym sumieniem to i-src.pl, to ten dzięki któremu twój sprzęt zacznie działać tak jak poprzednio: sprawnie i profesjonalnie.

Etykiety na piwo w sprayu – jak się je produkuje?

0
Etykiety na piwo w sprayu - jak się je produkuje

Etykieta na piwo może mieć bardzo złożoną formę. Co więcej – niektóre z nich wcale nie muszą być produkowane z papieru! Niektóre firmy realizujące indywidualne etykiety na piwo, mogą do tego celu wykorzystać klasyczną farbę w sprayu. Jak wygląda taka produkcyjna procedura?

Zestaw kina domowego – najwyższa jakość dźwięku

0
Zestaw kina domowego

Chcesz, oglądając film, poczuć się jak w kinie? Zależy Ci na najwyższej jakości dźwięku? Zestaw kina domowego to idealne urządzenie dla prawdziwych kinomanów. Aby jednak sprzęt spełniał wszystkie Twoje potrzeby audiowizualne, musisz wybrać zestaw o odpowiednich parametrach.

Czym właściwie jest kino domowe?

Zestaw kina domowego to kilka urządzeń audio-wideo. Sprzęty, które mogą Cię zainteresować, znajdziesz na stronie: https://www.neonet.pl/rtv/kina-domowe.html. Symulują one wrażenia dźwiękowe i wizyjne, jakich doświadcza się na koncercie czy w czasie seansu w kinie. Zestaw sprzętów zapewni Ci także niesamowite doznania dźwiękowe podczas grania.

Kino domowe zazwyczaj składa się z kilku kolumn i subwoofera, odpowiedzialnego za basy, oraz ze wzmacniacza. Istotnym elementem zestawu jest źródło cyfrowego dźwięku i obrazu. W zależności od Twoich preferencji może to być:

 • odtwarzacz DVD/Blu-ray lub sieciowy HDD,
 • tuner satelitarny bądź DVB-T,
 • komputer, laptop oraz telewizor.

Nie można także pominąć odpowiedniego ekranu. Budowa wszystkich sprzętów ma wpływ na jakość dźwięku i obrazu.

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto kupić kino domowe, promocja na te sprzęty powinna ułatwić Ci podjęcie decyzji. To dobra okazja, aby zainwestować w profesjonalny sprzęt. Zastanawiasz się, ile zapłacisz za kino domowe? Cena pełnego zestawu waha się od 2500 do 3000 tysięcy złotych. W opiniach użytkownicy podkreślają, że dzięki temu urządzeniu, za każdym razem, kiedy włączają film, czują się jak w kinie.

Jak prawidłowo ustawić elementy kina domowego?

Prawidłowe rozmieszczenie kina domowego pozwoli Ci na osiągnięcie optymalnego efektu dźwięku. Głośnik centralny umieść pod lub nad telewizorem. Z kolei kolumny frontowe, które są głównym źródłem dźwięku, postaw po obu stronach TV. Aby uzyskać dobrą akustykę, muszą stać w równej odległości od siebie i odtwarzacza. W tylnej części pomieszczenia powinny znaleźć się pozostałe głośniki. Mogą stać np. obok kanapy. Ostatni element, czyli subwoofer, postaw na podłodze, w wygodnym dla Ciebie miejscu.

Ustawiając domowe kino, weź pod uwagę takie parametry jak:

 • liczba kanałów – od nich zależy ile kolumn, możesz podłączyć do danego zestawu;
 • maksymalna moc wyjściowa zestawu – która określa moc, dynamikę, głębokość i czystość dźwięku.

Małe kino domowe musi być dostosowane do Twoich potrzeb. Jeśli zależy Ci na wygodzie podczas oglądania ulubionego serialu, ustaw sprzęt naprzeciwko kanapy. Pamiętaj o tym, że im lepsza jakość dźwięku, tym wyższą ceną mają kina domowe — promocje pozwalają Ci na zakup tych sprzętów za rozsądną kwotę.

Podłączenie kina domowego

Warto także zwrócić uwagę, w jakie wejścia i wyjścia cyfrowe są wyposażone zestawy kina domowego. Wejścia HDMI pozwalają na łączenie ze sobą dowolnych urządzeń audio i wideo. Alternatywą mogą być port USB lub LAN, które ułatwią Ci podłączenie kina domowego do laptopa.

Coraz więcej urządzeń, jak np. kino domowe Yamaha, ma funkcje połączenia Wi-Fi i Bluetooth. Dzięki temu mogą one współpracować z telefonem lub laptopem. Łączność bezprzewodowa pozwoli Ci na odtwarzanie filmu ze smartfona. Nie trzeba się także martwić o schowanie kabli.

Dopasuj kino domowe do aranżacji wnętrza

Zadbaj o to, aby kino domowe pasowało do aranżacji Twojego mieszkania. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni kolor obudowy i kolumn. Możesz zdecydować się na klasyczne odcienie jak biel i czerń. Jeśli chcesz się wyróżnić, wybierz zabudowy imitujące drewno.

Polecaj i zarabiaj z Orange – bonusy od operatora za polecanie usług

0
Polecaj i zarabiaj z Orange – bonusy od operatora za polecanie usług

Coraz częściej operatorzy komórkowi, aby pozyskać nowych klientów, promują polecanie swoich usług znajomym. Sprawdziliśmy, jak działa program lojalnościowy Orange „Polecaj i zarabiaj”. Z artykułu dowiesz się, jakie bonusy oferuje Orange za polecaniu usług oraz kto i w jaki sposób może je zdobyć.

Co wyróżnia system bonusów w Orange?

Program lojalnościowy Orange „Polecaj i zarabiaj” z kilku względów wypada całkiem atrakcyjnie na tle innych tego typu rozwiązań. Co ciekawe, żeby polecać usługi, nie musisz nawet być klientem operatora. Wystarczy założenie konta, które posłuży Ci do odbioru nagrody. Możesz też wysłać rekomendację zarówno osobie fizycznej, jak i małej lub średniej firmie.

Przede wszystkim jednak za polecenie usługi Orange otrzymujesz wysoki bonus – nawet 150 złotych – który możesz wypłacić na rachunek bankowy. Nie musisz wydać nagrody na produkty Orange, a żeby je otrzymać, nie musisz nic kupować. Wystarczy, że znajomy lub firma zakupi przez internet polecaną przez Ciebie usługę, klikając w link, który jej wyślesz.

Warto natomiast pamiętać, że w programie mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.  „Polecaj i zarabiaj” w Orange obowiązuje wyłącznie przy zawieraniu nowych umów, więc nie dotyczy sytuacji, gdy osoba lub firma, której polecasz usługę, już z niej korzysta i chce przedłużyć umowę.

Jak działa program lojalnościowy Orange?

Program lojalnościowy Orange jest bardzo prosty i wygodny. Aby dostać bonusy od Orange, wystarczą tylko 4 proste kroki.

 1. Wybierz usługę, którą chcesz polecić. Do wyboru masz abonament komórkowy, a także internet stacjonarny i mobilny. Możesz polecać zarówno usługi w wariancie dla klientów indywidualnych, jak i dla małych oraz średnich firm.
 1. Zdecyduj, kto dostanie bonus. Orange daje Ci 3 możliwości:
 • nagroda w całości może trafić do Ciebie;
 • pieniądze zostaną podzielone równo pomiędzy Ciebie i osobę, której polecasz usługę;
 • całość nagrody może dostać Twój znajomy.
 1. Wyślij link polecający. Wybierz e-mail, komunikator WhatsApp lub serwisy Twitter albo Linkedin. Możesz też skopiować link i przesłać go znajomemu w dowolny inny, wybrany przez Ciebie sposób.
 1. Gdy Twój znajomy kupi usługę za pomocą otrzymanego przez Ciebie linku, dostaniesz informację na podany adres mailowy. Po 8 tygodniach gotówka trafi na wybrane konto Orange, z którego można ją wypłacić na rachunek bankowy.

Szczegółową instrukcję, jak krok po kroku polecić usługę w Orange i zgarnąć bonus znajdziesz w poradniku przygotowanym przez operatora (sprawdź: https://www.orange.pl/poradnik/swiat-orange/polecaj-i-zarabiaj-poznaj-blizej-program-lojalnosciowy-orange/). Z artykułu dowiesz się, jak dokładnie wygląda procedura zarówno dla osoby polecającej usługi, jak i tej, która skorzysta z polecenia. Aktualna lista usług, które możesz polecić wraz z bonusami Orange za polecenie jest z kolei dostępna na stronie programu lojalnościowego: https://www.orange.pl/view/polecajzarabiaj.

Polecenia oraz bonusy w Orange Flex

Program lojalnościowy Orange nie obejmuje usługi Orange Flex. Jeśli z niej korzystasz, również możesz jednak zarobić, polecając ją znajomym. Jak to zrobić? Wystarczą 4 proste kroki, a zarówno Ty, jak i nowy użytkownik otrzymają bonus za polecenie Orange Flex: https://flex.orange.pl/promocje.

 1. Pobierz aplikację mobilną i aktywuj wybrany plan taryfowy.
 2. Wyślij kod polecający do swojego znajomego.
 3. Znajomy aktywuje usługę Orange Flex, wpisując przy tym otrzymany kod w aplikację.
 4. Uruchom procedurę zwrotu, żeby otrzymać dodatkowe środki.

Bonus w Orange Flex to 50 złotych dla Ciebie i 50 zł dla osoby, której polecasz usługę. Pieniądze trafią jednak na Wasze konta Orange Flex i nie można ich wypłacić na rachunek bankowy. Żeby je otrzymać, zarówno Ty, jak i Twój znajomy musicie od momentu polecenia korzystać z usługi przez minimum dwa miesiące.

Artykuł sponsorowany.

Jaką myszkę do gier kupić?

0
Jaką myszkę do gier kupić

Wybór odpowiedniej myszki do gier komputerowych to nie lada wyzwanie dla gracza lub też jego bliskich, którzy chcą sprawić mu przyjemność kupując prezent. Podświetlana, bezprzewodowa, optyczna, laserowa – tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi.  Zapoznaj się z porównaniem oraz ofertą na https://www.oleole.pl/myszy-komputerowe,podswietlane-elementy!tak.bhtml, a następnie sam wybierz tę, która najbardziej Cię zainteresuje. Zaczynamy!

 1. A4tech Bloody J95 RGB Pixart
 2. SteelSeries Sensei Ten
 3. Podsumowanie

A4tech Bloody J95 RGB Pixart

Myszka A4tech Bloody J95 RGB Pixart to prawdziwa mysz dla gamerów! Mysz charakteryzuje się połączeniem przewodowym, co jest niezwykle ważne dla wytrawnych graczy. Dlaczego? Jak zapewne wiesz, sprzęt lubi nam płatać różne figle w najmniej oczekiwanych momentach. Myślę, że nikt nie chciałby, aby jego sprzęt (komputer, myszka do gier czy cokolwiek innego) odmówiło posłuszeństwa z powodu rozładowania baterii w najważniejszym momencie rozgrywki. Myszka przewodowa to gwarancja, że ten sprzęt po prostu Ci się nie rozładuje. Kolejna niezwykle ważna kwestia dotyczy ilości klawiszy – wiadomo, im więcej tym lepiej. Myszka A4tech Bloody J95 RGB Pixart posiada aż 9 klawiszy! Dzięki temu różne niezbędne funkcje podczas gry będziesz mieć pod ręką. Dosłownie i w przenośni. Zasięg myszki to aż 1,8 m. Dzięki temu możesz swobodnie poruszać myszką po całym biurku czy stoliku i właściwie do zera zmniejszasz ryzyko, że myszka zaplącze się i zablokuje w trakcie Twojej gry. Podświetlane elementy nadadzą jej designerskiego wyglądu, a Ty sam będziesz zadowolony z wyglądu swojego sprzętu. Ostatni, jednak nie najmniej ważny punkt dotyczący opisu myszy A4tech Bloody J95 RGB Pixart, określa czułość myszki. Czułość A4tech Bloody J95 RGB Pixar wynosi 5 000 dpi, ponieważ jest to mysz optyczna.

SteelSeries Sensei Ten

Co musisz wiedzieć o myszy SteelSeries Sensei Ten? Przede wszystkim to, że jest również myszką przewodową. Podobnie jak A4tech Bloody J95 RGB Pixart zmniejsza się więc ryzyko wyczerpania baterii, ponieważ mysz jest na stałe podłączona do komputera. Kabel jest nieco dłuższy w myszy SteelSeries Sensei Ten, jednak różnica jest dosyć nieznaczna, ponieważ wynosi dwadzieścia centymetrów. Liczba klawiszy również jest zbliżona, ponieważ jest ich 8. Znaczna różnica dotyczy jednak czułości myszy SteelSeries Sensei Ten – jest ona bowiem znacznie większa. Czułość myszy optycznej SteelSeries Sensei Ten wynosi aż 18 000dpi! Tak więc ta mysz znacznie bardziej nadaje się dla graczy gier zręcznościowych, w których precyzja może mieć decydujące znaczenie dla wyniku ostatecznego rozgrywki lub meczu. Również waga myszy zasługuje na chwilę uwagi J Mysz SteelSeries Sensei Ten to ciężar 92 gramów, co jest idealna wagą dla wytrawnych graczy.

Podsumowanie

Jak widzisz, myszy mogą się od siebie różnic subtelnymi niuansami, dlatego tez dobrze jest zapoznać się z wadami i zaletami myszy gamerskich, aby znaleźć tę najodpowiedniejszą. Myszy mogą różnić się ilością klawiszy, programowalnością klawiszy, podświetleniem, czułością czy nawet wagą. Doskonale widać to na przykładzie A4tech Bloody J95 RGB Pixart oraz SteelSeries Sensei Ten. Jeśli decydujesz się na kupno nowej myszki, zastanów się, czego od niej wymagasz. Jeśli natomiast Twoja myszka do gier ma być przeznaczona na prezent, może dobrym pomysłem jest dopytać się gracza o jego preferencje? W ten sposób i on, i Ty będziecie zadowoleni, a prezent z pewnością będzie służył przez kilka ładnych lat.

Jaki rodzaj sylikonowego etui wybrać?

0
Jaki rodzaj sylikonowego etui wybrać?

Elastyczne etui na telefon to jeden z najtańszych i jednocześnie niezwykle skutecznych sposobów na ograniczenie ryzyka przypadkowego uszkodzenia cennego sprzętu, poprawy komfortu jego codziennej obsługi i modyfikacji jego wyglądu. W takich serwisach jak https://caseroom.pl znajdziemy wiele rodzajów sylikonowych etui wykonanych z elastycznego tworzywa TPU. Najczęściej są to klasyczne etui typu nakładka, które można zdobić na wiele oryginalnych sposobów.

Etui transparentne

Przezroczysty pokrowiec na telefon to najbardziej klasyczny i jednocześnie jeden z pierwszych powszechnie stosowanych sposobów na zabezpieczenie telefonu komórkowego przed ryzykiem uszkodzenia. Pomimo upływu wielu lat transparentne pokrowce wciąż cieszą się dużą popularnością wśród wielu grup użytkowników. Taki pokrowiec zanadto nie ingeruje w oryginalny wygląd urządzenia, a dość skutecznie chroni je przed zabrudzeniami czy drobnymi rysami, jakie mogą pojawić się na powierzchni jego obudowy. Serwis https://caseroom.pl zapewnia możliwość dodatkowego ozdobienia wybranego fragmentu powierzchni przezroczystego etui do telefonu kolorową grafiką, napisem lub zdjęciem, co zwiększa jego unikalność i pozwala dopasować etui do indywidualnych upodobań każdego odbiorcy.

Etui jednokolorowe i kolorowe

Alternatywą dla przezroczystych pokrowców do telefonów są modele wykonane z barwionego tworzywa sztucznego. Są to pokrowce jednokolorowe, które ewentualnie można ozdobić niewielką grafiką czy napisem oraz etui kolorowe, na których całej powierzchni nadrukowano jakąś fotografię lub innego rodzaju obraz. Serwis internetowy https://caseroom.pl oferuje możliwość samodzielnego zaprojektowania etui sylikonowego. Wystarczy wybrać model telefonu, dla którego takie etui ma zostać przygotowane, a następnie korzystając ze specjalnego kreatora, wskazać pożądany szablon i grafiki, które mają zdobić jego powierzchnię. Co ciekawe, takie etui można przygotować również z samodzielnie wykonanego zdjęcia. Dobrym pomysłem może być zdjęcie bliskiej osoby lub pamiątkowa fotografia z ostatnich wakacji.

Inwestycja w elastyczne etui wykonane z tworzywa o właściwościach podobnych do sylikonu to sprawdzony sposób, by zmniejszyć ryzyko szybkiego uszkodzenia telefonu, porysowania jego obudowy lub jej trwałego zabrudzenia. Jeśli zdecydujesz się na takie zabezpieczenie, możesz wybierać pomiędzy pokrowcami transparentnymi i jedno- lub wielokolorowymi. W tym ostatnim przypadku możesz nawet zamówić pokrowiec ozdobiony samodzielnie wykonanym przez siebie zdjęciem.

ZOBACZ TEŻ