Najlepsze przełączniki sieciowe dla Twojej firmy

0
Najlepsze przełączniki sieciowe dla Twojej firmy.

Przełączniki sieciowe to istotne urządzenie podczas tworzenia niezawodnej oraz wydajnej sieci biznesowej w przedsiębiorstwie. Odpowiednio dobrany może znacząco poprawić rentowność firmy, zwiększyć produktywność, a także zmniejszyć wydatki związane z zakupem rozbudowanych i kosztownych w utrzymaniu urządzeń. Inwestycja w przełączniki sieciowe to również gwarancja bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości obsługi klienta. W dzisiejszym artykule skupimy się na przedstawieniu switchy dopasowanych do każdego budżetu.

Dowiedz się jak zadbać o swój powerbank, by posłużył Ci na dłużej

0
Dowiedz się jak zadbać o swój powerbank, by posłużył Ci na dłużej

Technologi w bardzo szybkim tempie idzie do przodu i zaskakuje nas coraz to nowszymi urządzeniami. Jednym z bardzo przydatnych gadżetów elektronicznych ostatnich lat jest niezawodny powerbank. Dzięki niemu Twój telefon może być ciągle naładowany, gdziekolwiek jesteś. Jeśli jesteś posiadaczem banku energii i zależy Ci na tym by służył jak najdłużej, to koniecznie dowiedz się jak prawidłowo o niego dbać

W jaki sposób oszczędzać baterię w telefonach z Androidem?

0
W jaki sposób oszczędzać baterię w telefonach z Androidem?

W dzisiejszych czasach trudno jest nam funkcjonować bez smartfona, który towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Niestety, dotykowe telefony z Androidem mają jedną podstawową wadę – krótką żywotność baterii. Na szczęście, system ten daje nam możliwości oszczędzania energii, dzięki czemu możemy dłużej korzystać z telefonu bez konieczności ładowania. Jakie? Poznajmy je.

Biurko marzeń dla ambitnego gracza

0
Biurko marzeń dla ambitnego gracza

Gracze nie wybierają mebli i sprzętu na chybił trafił. Wytrawny player doskonale wie czego oczekuje od swojego sprzętu i sięga tylko po naprawdę dobre jakościowo produkty. Odbiorcy są zazwyczaj bardzo wymagający i wyczuleni na najdrobniejszy nawet fałsz, zatem producenci nie mogą pozwolić sobie na to, żeby produkty dla nich przygotowane były wątpliwej jakości. Dzięki temu korzystają również inni, bowiem na rynku pojawiają się coraz lepiej dopracowane akcesoria, które mogą służyć każdemu, a nie wyłącznie graczom.

Jaki dron na początek do nauki latania?

0
Jaki dron na początek do nauki latania

Aktualnie branża dronów przeżywa prawdziwy rozkwit. Rynek obfituje w najrozmaitsze modele urządzeń, różniące się od siebie zarówno ceną, jak i jakością wykonania, trwałością oraz zakresem dostępnych funkcjonalności. Aby odpowiedzieć sobie zatem na pytanie, jaki dron na początek będzie najodpowiedniejszy, warto uprzednio scharakteryzować pokrótce kluczowe parametry oraz czynniki wyboru, odnoszące się do tych latających zabawek.

Producent i budżet

Pierwszym kryterium wyboru powinna być dla nas jasna informacja o tym, która konkretnie firma wyprodukowała danego drona. Nie musi to być wcale powszechnie ceniony na rynku brand, lecz ważne jest, żeby w ogóle, jakiś producent umieścił swoje logo lub nazwę na opakowaniu.

W przypadku bowiem dronów zupełnie „bezfirmowych”, niezwykle ciężko jest o jakiekolwiek, kompatybilne części zamienne, w związku z czym ewentualne ich rozbicie kończy się najczęściej wyrzuceniem zabawki na śmietnik.

Jeśli chodzi z kolei o budżet, rekomendujemy, żeby na dobry początek cena drona nie przekraczała kwoty 500 zł – na wypadek gdyby zapał lub umiejętności użytkownika okazały się mniejsze, niż początkowo Państwo zakładali.

Docelowe miejsce latania

Kolejna kwestia – planujemy manewrować dronem w ramach otwartych przestrzeni czy w obrębie mieszkania lub domu?

Do pierwszej z wymienionych opcji o wiele lepiej nada się model cięższy i o większych rozmiarach, co pozwoli mu zachować stabilność lotu oraz zredukuje stopień jego podatności na wiatr. Mały quadrocopter doskonale sprawdzi się natomiast przy lataniu po pomieszczeniach, istotnie zmniejszając ryzyko uszkodzenia zarówno swojej konstrukcji, jak i otaczających go przedmiotów.

Długość lotu

Przy dobrej zabawie, czas leci niezwykle szybko i często nawet nie zorientujemy się kiedy „wylataliśmy” cały nasz zapas energii. Zakup drona z jedną baterią może być zatem dobrym rozwiązaniem wyłącznie wtedy, gdy mamy duże wątpliwości, czy tego rodzaju rozrywka przypadnie nam do gustu. Nawet wówczas jednak bezwzględnie należy wybierać modele, które posiadają możliwość dokupienia i szybkiej wymiany dodatkowych akumulatorów. Należy bowiem zaznaczyć, że średni czas lotu na pojedynczej baterii dla typowego drona rekreacyjnego nie przekracza zwykle 10 minut, zaś czas jej ładowania obejmuje zwykle minimum godzinę.

dron

Obecność kamery i zasięg lotu

Już przy niewielkich odległościach urządzenia od operatora mogą występować problemy z właściwą identyfikacją kierunków lotu – przy zawieszonym w powietrzu obiekcie, oddalonym od nas o 40-50 metrów, niezwykle ciężko rozróżnić jego przemieszczanie się do przodu od ruchu w tył. Daleki zasięg lotu drona powinien być zatem uzależniony przede wszystkim od obecności na jego pokładzie transmitującej na żywo kamery.

Możliwość skorzystania z dalekiego zasięgu lotu to oczywiście tylko jeden z atutów, jaki zapewnia dron z kamerą. Oprócz o wiele większej kontroli nad urządzeniem zyskujemy również opcję nagrywania filmów oraz robienia zdjęć, które dla wielu amatorów zdalnie sterowanych lotów stanowią jeden z najistotniejszych aspektów zabawy.

drony

Urządzenia rejestrujące obraz mogą występować w ramach dronów w trzech podstawowych wariantach:

 • kamery z kartą SD, umożliwiające odczyt nagrania lub fotografii dopiero po skończonym locie,
 • kamery z transmisją Wi-Fi na smartfona (na żywo; bez konieczności dostępu do internetu),
 • kamery 5,8 GHz, przekazujące obraz w czasie rzeczywistym na ekran uwzględniony w samym nadajniku.

Dostępność części

O tym parametrze wspominaliśmy przy okazji omawiania budżetu oraz markowości dronów. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że sam fakt posiadania na opakowaniu urządzenia logo producenta, nie przekłada się z automatu na dobrą dostępność dedykowanych dla niego części zamiennych. Zamiast dokonywać zatem pozornej oszczędności w postaci kupna możliwe najtańszego quadrocoptera (który po pierwszym większym upadku będzie nadawać się tylko do wyrzucenia), powinniśmy odnaleźć model drona, w przypadku którego łatwo o zdobycie zapasowych elementów.

Warto przy tym wiedzieć, że do najczęściej wymienianych części dronów należą przede wszystkim:

 • śmigła (same lub wraz z osłonkami),
 • podwozia,
 • silniczki,
 • akumulatory.

wyposażenie drona

Funkcje dodatkowe

Aby zbyt szybko nie zrazić się do latania, dron dla początkujących powinien posiadać przynajmniej kilka funkcjonalności ułatwiających jego pilotaż. Jednocześnie dobrze, jeśli część z nich pokrywać się będzie z opcjami udostępnianymi przez modele dedykowane zaawansowanym użytkownikom, bowiem wówczas o wiele łatwiej przesiąść się w przyszłości na bardziej profesjonalne urządzenie.

Do najpopularniejszych funkcji dronów rekreacyjnych należą:

 • Zawis, czyli zatrzymanie urządzenia na danej wysokości, bazujące na czujniku barometrycznym. Zależnie od poszczególnych modeli dronów, owa funkcja może zostać włączona przez operatora konkretnym przyciskiem lub przeciwnie – uruchamiać się samoczynnie, kiedy operator zaprzestaje sterowania.
 • Automatyczne lądowanie i start, uruchamiane odpowiednimi przyciskami na nadajniku. Po aktywowaniu tej funkcji dron sam wyląduje lub wzbije się w powietrze i zawiśnie na określonej wysokości.
 • Możliwość regulacji precyzji pilotażu. Za pośrednictwem tej opcji zyskujemy możliwość ustawienia czułości sterowania, dzięki czemu lot drona może być płynny i spokojny (wariant zalecany dla osób początkujących) lub bardziej zrywny, ale zapewniający jednocześnie większy potencjał do efektownych akrobacji powietrznych.
 • Headless mode, czyli tryb lotu z uniwersalnym czujnikiem orientacji, który powoduje, że dron – pod wpływem wydawanych mu za pośrednictwem nadajnika poleceń – przemieszcza się zawsze w tych samych kierunkach, niezależnie od tego, w którą stronę jest zwrócony jego przód. Oznacza to, że podstawowym punktem odniesienia dla urządzenia nie jest ono samo, lecz jego operator. Dzięki temu przechylenie drążka do przodu zawsze będzie równoznaczne z oddalaniem się od nas modelu, zaś odchylenie go do tyłu – z jego przybliżaniem się.
 • Funkcja One Key Return, pozwalająca na automatyczny powrót urządzenia do operatora (o ile wciąż znajduje się ono w zasięgu nadajnika), po wciśnięciu pojedynczego przycisku. Jeśli chcemy przeznaczyć na dron większe pieniądze, jest to opcja obowiązkowa i w zasadzie najważniejsza, bowiem najczęściej to właśnie dzięki niej udaje się uratować sprzęt przed rozbiciem.

Przykładowe modele dronów dla początkujących

Poniżej zamieszczamy kilka zróżnicowanych cenowo propozycji dronów, które kupić możesz np.: w sklepie Mdron w zakładce drony rekreacyjne przeznaczone dla amatorów lub użytkowników średnio zaawansowanych:

 • DROMIDA VERSO – przybliżona cena: 100 zł,
 • SYMA X15  – przybliżona cena: 160 zł,
 • DROMIDA VISTA UAV – przybliżona cena: 200 zł,
 • MJX X906T – przybliżona cena: 260 zł,
 • HUBSAN X4 H107C+ – przybliżona cena: 310 zł,
 • DROMIDA VISTA FPV – przybliżona cena: 450 zł,
 • SYMA X8SC – przybliżona cena: 500 zł.

możliwości dronów

Możliwość uzyskania zdalnej pomocy technicznej

Na koniec zostawiamy czynnik wyboru odnoszący się nie tyle do samego urządzenia, co do sklepu, w ramach którego planują Państwo jego zakup. Jeśli chodzi bowiem o pierwsze przygody z quadrocopterami, niezwykle ważna jest możliwość uzyskania szybkiej, doraźnej i nieodpłatnej pomocy zdalnej – zarówno w kwestiach dotyczących sterowania, czy wymiany akumulatorów, jak i w sprawach związanych z wystąpieniem drobnych usterek.

Jeśli zatem mamy już na oku konkretny model drona, przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że w razie zaistnienia potrzeby dany sprzedawca będzie skłonny udzielić nam telefonicznego lub e-mailowego wsparcia technicznego.

Jak dbać o tusz i toner do swojej drukarki?

0
Jak dbać o tusz i toner do swojej drukarki?

Drukarki i drukujące urządzenia wielofunkcyjne są obecnie podstawowym sprzętem, którym dysponuje wiele gospodarstw domowych, ale przede wszystkim instytucji, firm i korporacji. W dzisiejszym zbiurokratyzowanym świecie wprost toniemy w papierach, dlatego warto zainwestować w porządne urządzenia, które nie zawiodą nas w kluczowych momentach. Sam model drukarki to jednak nie wszystko; aby przedłużyć żywotność sprzętu, trzeba dobrze obchodzić się z tuszem i tonerem. Sprawdź, jak o nie zadbać!

Tranzystory polowe

0

Specjaliści w branży budownictwa muszą posiadać oraz sprawnie operować specjalistyczną wiedzą dotyczącą swojej branży. Wykwalifikowany inżynier z pamięci opowie o tranzystorach polowych oraz o ich rodzajach. Tutaj wyjaśnimy co to są tranzystory polowe oraz wskażemy w jaki sposób działają.

Wybierz najlepsze oprogramowanie do zarządzania magazynem

0

Prowadząc działalność handlową i posiadając własny magazyn trzeba odpowiednio monitorować jego pracę, a także ułatwiać wykonywanie obowiązków swoim pracownikom poprzez różne technologiczne narzędzia. Niezbędny staje się zatem program do magazynu, który pozwala szybko wychwycić wszelkie nieprawidłowości podczas dokonywanej inwentaryzacji, a także dbać o to by firma osiągała zakładany zysk.

Prowadzenie magazynu – co powinno umożliwiać dobre oprogramowanie?

Pracownicy magazynowi muszą mieć ściśle rozdzielone zadania, aby nie dublowali swojej pracy, co prowadzi do chaosu. Współpraca między nimi może być ułatwiona przez sprawne zarządzanie magazynem. Należy do niego wsparcie poszczególnych działów. Program Magazynowy lomag.pl sprawia, że dokumenty magazynowe są łatwe do wypełnienia, a błędy stają się coraz rzadsze. Usprawnia przyjmowanie dostaw dzięki zintegrowaniu z czytnikami, a ponadto pozwala sprawniej zarządzać ewentualnymi reklamacjami.

Inwentaryzacja zajmuje Ci dużo czasu? – wybierz odpowiednie programy magazynowe

W przedsiębiorstwie trzeba dążyć do redukcji kosztów prowadzonej działalności, a szczególnie szeroko pojętego marnotrawstwa. W przypadku przedsiębiorstwa, które działa w branży spożywczej ułatwia wyeliminowanie przeterminowanych produktów zalegających na magazynie. Dzięki temu inwentaryzacja przebiega znacznie sprawniej.

Etykietowanie umożliwiające szybką lokalizację produktów

Na etykietach produktów trzeba umieścić ich numer seryjny, a w bazie danych można wpisać również sektor, w którym się znajdują. Dzięki temu magazynier nie będzie miał trudności z odnalezieniem określonego zamówienia. Podobnie pozwoli usprawnić sekcje reklamacji i zwrotów, gdyż zwracany towar od razu będzie trafiał do bazy danych, a wybrakowany przekazywany do utylizacji. Rejestrowanie wszystkich tych działań daje przedsiębiorcy ogląd na temat preferencji i zachowań klientów.

Sprzedaż wielokanałowa w e-commerce

0

Ciągle rozwijające się usługi e-commerce są odpowiedzią na rosnące wymagania polskich konsumentów. Sklepy chcące zaistnieć na rynku wdrażają nowe rozwiązania, które mają zbliżyć klienta do marki oraz stworzyć pozytywną i długofalową relację. Osiągnięcie tego efektu wymaga unowocześnienia kanałów sprzedaży oraz stworzenia spójnej strategii komunikacyjnej.

Sprzedaż wielokanałowa

Sprzedaż wielokanałowa jest innowacyjnym sposobem na pozyskiwanie nowych klientów oraz utrzymanie tych, którzy już korzystają z usług sklepu. Najlepszym tego potwierdzeniem jest strategia Omnichannel. Według jej założeń, spójna komunikacja z klientem we wszystkich kanałach dystrybucji prowadzi do znacznego wzrostu zainteresowania asortymentem sklepu oraz samej sprzedaży. Wprowadzenie rozwiązań takich jak Omnichannel jest dużym wyzwaniem dla każdej firmy, bowiem czasami wymaga nie tylko inwestycji w nowe technologie i szkolenia dla pracowników, ale również wielu zmian w strategii sprzedaży i podejściu do klienta.

Opłacalna inwestycja

Nowe spojrzenie na sprzedaż wielokanałową przynosi wymierne korzyści zarówno dla firmy, jak i dla jej klientów. Dzięki specjalistycznym narzędziom, konsument może sprawdzić w Internecie, w którym sklepie stacjonarnym dostępny jest interesujący go towar, przez co zwiększa się jego zaufanie do sprzedawcy. Samo dokonywanie zamówienia jest znacznie prostsze, a jego realizacja szybsza.

Spójna strategia przejawia się m.in. w możliwości odbioru zakupów internetowych w sklepie stacjonarnym. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo, że odbierający zamówienie konsument kupi coś więcej, niż tylko zamówione wcześniej produkty. W ten sam sposób można również zwrócić towar. Klienci nieświadomie działają więc według modelu ROPO (Research Online, Purchase Offline), który jest niezwykle często wybieranym przez konsumentów sposobem zakupu i zwrotu towaru.

Otwarcie się na nowe kanały sprzedaży oznacza również stworzenie możliwości robienia zakupów przez urządzenia mobilne. Coraz więcej transakcji jest finalizowanych w ten sposób, a klienci bardzo doceniają swobodę, jaką stwarza ta metoda.

Zmiana podejścia do kanałów sprzedaży i wprowadzenie spójnej komunikacji prowadzi do wzrostu zaufania do marki jako partnera handlowego. Natomiast rosnące zaufanie wprost przekłada się na budowanie silnych relacji z klientami i zwiększenie ich grona.

Wybór odpowiedniej platformy

Rozpoczynając działalność w branży e-commerce, już na początku warto wybrać platformę, która stwarza dla nowego sklepu duże możliwości rozwoju i inwestowania w budowanie wizerunku marki. Jedną z nich jest Magento – innowacyjna platforma, na której zbudować można nowoczesny sklep internetowy przyjazny dla współczesnego klienta.

Wymiana uszkodzonego wyświetlacz w iPhone – samodzielnie czy w serwisie?

0

Pęknięcie lub stłuczenie przedniej szybki smartfona i związane z nim uszkodzenie wyświetlacza to dość powszechna usterka, z którą boryka się wielu użytkowników tego typu urządzeń. Choć najnowsze wyświetlacze iPhone charakteryzują się mocniejszą, bardziej wytrzymałą konstrukcją, nie są jednak niezniszczalne i przy nieuważnym obchodzeniu się ze smartfonem, wciąż możemy je zepsuć. Czy taki uszkodzony wyświetlacz iPhone możemy wymienić samodzielnie, czy powinniśmy zgłosić się do serwisu? Jak rozpoznać, czy musimy kupić nowy wyświetlacz, czy wystarczy wymiana stłuczonej szybki?

Oznaki uszkodzenia wyświetlacza iPhone?

Warto pamiętać, że nie każde stłuczenie/pęknięcie ekranu oznacza usterkę wyświetlacza. Często uszkodzeniu ulega jedynie szybka, co oczywiście jest mało estetyczne, ale w zasadniczy sposób nie przeszkadza w dalszym użytkowaniu smartfona. Gdy usterka jest poważniejsza, czyli prócz pękniętej/stłuczonej szybki uszkodzony został również wyświetlacz, objawami takiego stanu rzeczy mogą być m.in. czarne paski na ekranie (poziome lub pionowe), brak reakcji na dotyk (uszkodzenie modułu odczytującego gesty), widoczne przebarwienia i inne artefakty pojawiające się na powierzchni ekranu podczas użytkowania urządzenia. Można powiedzieć, że uszkodzony wyświetlacz iPhone utrudnia lub wręcz uniemożliwia korzystanie z podstawowych funkcji smartfona. Co zrobić w takiej sytuacji?

Gdy uszkodzony jest wyświetlacz, musimy wymienić cały ekran (szybkę i wyświetlacz). Jeśli zbiliśmy jedynie szybkę, wciąż możemy korzystać ze smartfona lub zdecydować się na wymianę/regenerację samej szybki. To tańsza naprawa niż wymiana całego ekranu i można wykonać ją własnoręcznie lub skorzystać z usług serwisu specjalizującego się w naprawach smartfonów Apple.

Jak wymienić uszkodzony wyświetlacz iPhone na nowy?

Choć większość urządzeń marki Apple uznaje się za sprzęt, który można naprawiać wyłącznie w serwisie, w praktyce wiele modeli smartfonów tej marki, przy odrobinie wprawy, można naprawić własnoręcznie. Oczywiście trzeba zaopatrzyć się w drobne narzędzia, które ułatwią pracę i znaleźć dobrą instrukcję, która krok po kroku poprowadzi nas przez cały proces wymiany uszkodzonego ekranu smartfona – najlepiej znaleźć instrukcję wymiany wyświetlacza konkretnego modelu iPhone. Od czego zaczynamy?

 • Pierwszy krok to znalezienie i zamówienie nowego wyświetlacza. Można zdecydować się na zakup oryginalnego modułu lub poszukać tańszego zamiennika. Następnie warto poszukać dobrej instrukcji, najlepiej materiału wideo, na którym krok po kroku przedstawiony jest cały proces wymiany wyświetlacza iPhone.
 • Krok drugi to zaopatrzenie się w zestaw podstawowych narzędzi. Niezbędne minimum to dwa niewielkie śrubokręty, przyssawka do ekranu (ułatwia ściągnięcie szybki), pinceta i jakieś niewielkie narzędzie do podważania ekranu – najlepiej plastikowe, by nie uszkodzić delikatnych modułów smartfona.
 • Krok trzeci to już sama wymiana wyświetlacza. W tym przypadku kierujemy się instrukcją dedykowaną konkretnemu modelowi iPhone.

Jeśli nie dysponujesz odpowiednimi narzędziami, nie masz doświadczenia w naprawach urządzeń elektronicznych i zwyczajnie boisz się eksperymentowania na swoim smartfonie, jedyną sensowną opcją pozostaje serwis. Wybierz ten, który daje gwarancję na wykonaną usługę.

ZOBACZ TEŻ